Kalendarz prac w ogrodzie

Drzewa owocowe
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kalendarz prac w ogrodzie

Post »

Dobra dobra, wicie-rozumicie biodynamika to poważna sprawa - przy PEŁNI KSIĘŻYCA ludzie się łatwiej irytują...
znaczy np. że księżyc wodę w roślinach do góry podciąga... ;:188
ale za to o pełni pogoda się przemienia - oby!

Fazy księżyca wielkie mają na nas wpływy. A pływy u mnie w porcie mają 8 metrów... :D

Przykład wpływu fazy księżyca na roślinność:

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: kalendarz prac w ogrodzie

Post »

"Dobra dobra, wicie-rozumicie"Wojenna zawierucha-mieszkam na zachodzie,ojciec z Warszawy, mama z Poznania.Uwielbiam Kraków, bo polski!A poważnie, chodzi o "Poradnik ogrodniczy "pana W.Czuksanowa, i reklamowany - ROSAHUMUS-czy ten preparat , jest lepszy, o wiele lepszy od kompostu ? :(
Pozdrawiam Ewa
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kalendarz prac w ogrodzie

Post »

O ile kojarzę jest to preparat złożony z kwasów humusowych uzyskanych z torfów kopalnych czy wręcz węgla brunatnego. Swego czasu spotkałem się z użyciem węgla brunatnego do poprawy struktury gleb, działał :wink:
Kwasy humusowe poprawiają żyzność gleby niewątpliwie, a tworzą się zwykle w procesie rozkładu substancji organicznej - czy jak kto woli wytwarzania próchnicy glebowej. Należyta zawartość próchnicy -czyli humusu ;) to podstawa, co wiadomo od zawsze.
Nie do końca natomiast wiadomo jak to działa; te kwasy to złożone kompleksy organiczne które utrzymują wodę i tworzą koloidy zatrzymujące także jony rozmaitych pierwiastków potrzebnych roślinom, bodaj także chelaty metali. Rośliny w tej formie je pobierają. Nie stanowią zatem nawozu jako takiego (pewnie jakiś w tym preparacie jest dodany) tylko umożliwiają roślinom przyswajanie substancji pokarmowych obecnych w glebie. Większość gleb w istocie zawiera wystarczającą ilość minerałów, tylko że w formie niedostępnej dla roślin.

Niewątpliwie wzbogacenie gleby w kwasy humusowe poprawi jej żyzność - zwykle takowych brakuje w glebach uprawnych, gdyż uprawa niszczy próchnicę i przez to glebę zubaża... Normalny uczciwy kompost byłby pewnie jeszcze lepszy, ale nie zadziała natychmiast, a wszyscy by chcieli już, zaraz, na jutro! :lol:
:wit
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: kalendarz prac w ogrodzie

Post »

może to Was zainteresuje
http://kalendarzogrodniczy.pl
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: kalendarz prac w ogrodzie

Post »

Rafal111 pisze:może to Was zainteresuje
http://kalendarzogrodniczy.pl

Odswierze temat :)
Czy ktoś używał tej strony? zarejestrowałem się itp ale nie bardzo wiem jak go używać, każda próba dodania rośliny kończy się niepowodzeniem i nie wiem też za bardzo jak ustawiać powiadomienia.
Jak są znawcy to proszę o poradę.
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Kalendarz prac w ogrodzie

Post »

Pisz do mnie na PW w razie problemów ze stroną. U mnie wszystko działa poprawnie.
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”