Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2973
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

aguskac pisze:Część moich truskawek się ugotowała, smakują jak takie z kompotu :roll: Ciekawe jak się ma sprawa u osób, które mają je na czarnej agrowłókninie??
U mnie na części truskawek posadzonej w rzędach wschód-zachód, bardzo dużo owoców jest "ugotowanych".
W rzędach południe-północ takie zjawisko nie zachodzi.

Przypomina mi to problem z malinami - w posadzonych wsch.-zach. miałam dużo poparzonych przez słońce,gdy w posadzonych południe-północ poparzenie wystąpiło tylko na pierwszym krzaku od południa.
Z uprawy na włókninie już się wyleczyłam i teraz wszystkie moje rosną na gołej ziemi.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

to mnie się udało z malinami, ale truskawki czeka piekarnik.... :(
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
OgrodnikSebek
200p
200p
Posty: 376
Od: 29 mar 2013, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

ja mam zachód - wschód ale są osłonięte trochę krzewami ,płotem , drzewami , szklarnia. Wczoraj urwałem 4 kg a dziś 2,5 kg :heja
Sebastian . Zapraszam na : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65136" onclick="window.open(this.href);return false;
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

To ja mam około 5 krzaków owocujących na razie i zauważyłem że wypuszczają nowe pędy które się ukorzeniają i od tych ukorzenionych wychodzą nowe i z takiej jednej sadzonki można otzymać kilka sztuk w ciągu roku. Mam tylko problem jak rozmnażać sadzonki gdy wyłożę agrotkaniną. :roll:
x-a-40
200p
200p
Posty: 387
Od: 3 gru 2012, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Do doniczek
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Też o tym myślałem , ale jak będzie dużo tych sadzonek to mi doniczek nie starczy :) , myślałem o ucinaniu nieukorzenionych i sadzeniu ich na grządkę, ale raczej by się nieprzyjęły , a czy gdybym przysypał agrotkaninę np. trocinami 1-2 cm to sadzonki ukorzeniły by się?
x-a-40
200p
200p
Posty: 387
Od: 3 gru 2012, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Gdzieś segregują śmieci w twojej okolicy więc tam na pewno znajdziesz tego od groma. Ja byłem i przywiozłem z zapędu 2 duże wory samych doniczek.
Poza tym koszt takich nowych doniczek niewielki( no ,może tyle co nowe sadzonki :) ), ale satysfakcji nikt ci nie odbierze. To przychodzi z wiekiem :)
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Oczywiście, że sadź w glebę, większość się ukorzeni i potem wiosną posadzisz sobie tam gdzie chcesz. W doniczkach trzeba ciągle podlewać, w glebie tylko na początku, albo jak susza.
Jeszcze podpowiedź: obrywaj listki przed sadzeniem, zostawiając tylko 2 najmłodsze. Roślinka łatwiej się wtedy ukorzenia.
x-a-40
200p
200p
Posty: 387
Od: 3 gru 2012, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Ale jak chce dać agrotkaninę to jak ukorzeni w glebie?
x-a-40
200p
200p
Posty: 387
Od: 3 gru 2012, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Trochę pokomplikowało mi się z miejscem na nowo ukorzeniane sadzonki truskawek Kent i Dukat.
Sadzonki są teraz ukorzeniane z wąsów w małych doniczkach. Czy jest mozliwe,aby zasadzić je w dużych doniczkach np takich po chryzantemach ,a po roku wysadzić je już we właściwe miejsce?
Doniczki byłyby zakopane równo z gruntem w ziemi.Otwory w takich doniczkach są duże więc nie zachodzi obawa o zalanie. Ma to sens?
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Witam! Posadziłam swoje truskawki jesienią i mam pytanie czy mogę je skosić kosiarką po zbiorach (praktycznie to nie mają już owoców) czy lepiej nie kosić? Bo słyszałam różne wersje, jedni mówią ,że tak- a drudzy ,że lepiej nie.... bo młode są...
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Według mnie jest to zbędne kosić bo są młode, dopiero po kilku latach (np. dwóch), ale jeśli zostaną skoszone to też niezaszkodzi.
Awatar użytkownika
OgrodnikSebek
200p
200p
Posty: 376
Od: 29 mar 2013, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

U mnie ceny truskawek znowu rosną bo było 4 zł a teraz jest 5 zł . Wszystko przez tą pogodę .. Ale naszczęście mam swoje ale też zaczynają gnić .!
Sebastian . Zapraszam na : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65136" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”