Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zakazany owoc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 maja 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jura
Kontakt:

Re: Truskawki - cz.2

Post »

U mnie, nie dość, że dużo truskawek zgniło ( chyba przez deszcz ) to jeszcze dużo owoców nie urosło i całość wygląda nierówno :roll: A gdzieniegdzie prócz maleńkich niewyrośniętych owoców są jeszcze kwiatki.
Ogólnie rzecz biorąc miałem nadzieję na dość spory zbiór ( patrząc po ilości pąków kwiatowych ).
Mam jeszcze odrobinę nadziei, że z tych małych coś jeszcze będzie :roll:
Blog o znajomości regulaminu FO.
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Witam,
truskawki u mnie dostały chyba czerwonej plamistości liści. Tak to wygląda porównawczo ze zdjęciami w sieci. Wyczytałem, ze na tę chorobę bardzo podatne są Kama i Polka. Jak dobierałem odmiany nie wziąłem tego pod uwagę.
Ponieważ truskawki dojrzewają, to proszę o radę. Pryskać to teraz np Signum-em, czy też poczekać na koniec zbioru i dopiero załatwić sprawę. Truskawki są młode, więc zbiór za duży nie będzie. Czy ktoś wie jaka jest karencja tego preparatu na truskawki?

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
OgrodnikSebek
200p
200p
Posty: 376
Od: 29 mar 2013, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Ja dziś 1 zbiór . Na razie skromne kg . Ale jakie wielkie i dobre:P
Sebastian . Zapraszam na : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65136" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
edziolek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 kwie 2012, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - cz.2

Post »

a moje truskawki przestały kwitnąć.... jak myślicie jeszcze ruszą? bo mają mało owocków i na tym się skończyło (dosłownie po 4-5 na roślince) a krzaczki dalej świeże liście puszczają....
pozdrawiam:)
Edyta
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

edziolek,to zależy nie piszesz kiedy posadzone,bo jak w tamtym roku to tak ma być i zależy od odmiany,może masz jesienną truskawkę .piotr
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Opryskałem truskawki Signum-em na plamistość (przy okazji na szarą pleśn). Część zaczyna dojrzewać, a część dopiero co kwitnie. Najbardziej zaatakowało Polkę i Kamę. Dukata praktycznie nie ruszyło.

Mam jeszcze pytanie. Czy jakieś ptaki albi inne zwierzaki to jedzą truskawki? Sporo dojrzewajacych owoców jest wygryziona. Na dodatek coś je urywa i leżą sobie takie wygryzki na ścieżkach. Ki diabeł?

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - cz.2

Post »

U mnie na gorącym uczynku złapałam rano ślimaka.
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki - cz.2

Post »

No tak, ale te raczej owoców nie obrywają :D
Marcin
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Truskawki - cz.2

Post »

mkwapisz pisze:Opryskałem truskawki Signum-em na plamistość (przy okazji na szarą pleśn). Część zaczyna dojrzewać, a część dopiero co kwitnie. Najbardziej zaatakowało Polkę i Kamę. Dukata praktycznie nie ruszyło.

Mam jeszcze pytanie. Czy jakieś ptaki albi inne zwierzaki to jedzą truskawki? Sporo dojrzewajacych owoców jest wygryziona. Na dodatek coś je urywa i leżą sobie takie wygryzki na ścieżkach. Ki diabeł?

Pozdrawiam
Ptaszki takie jak sroki ,wrony ,a i u mnie jako że działka jest niedaleko Wisły potrafią i rybitwy obdziobywać truskaweczki.
Stworzonka tez chcą jeść dobre rzeczy. ;:134 Ja u siebie jako że posiadam tylko 100 krzaczków porobiłem nad truskawkami zasieki
ze sznurka,na nim jeszcze dodatkowo pozawieszałem szmatki, puszki tak że ptaszkowi ciężko jest wylądować a i start ma wielce utrudniony, i najważniejsze że zdało to egzamin, polecam.
  • Pozdrawiam Jurek
badylarz
200p
200p
Posty: 335
Od: 27 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: środkowe Mazowsze

Re: Truskawki - cz.2

Post »

santana51 pisze:dodatkowo pozawieszałem szmatki, puszki tak że ptaszkowi ciężko jest wylądować
A ja zakupiłam siatkę przeciwko ptakom i moje truskawki wyglądają tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/543/b0pj.jpg/
Najbardziej dokuczliwe u mnie są drozdy kwiczoły. Niektóre potrafią wejść pod tę siatkę ale straty są niewielkie. Siatka zakupiona w sklepie internetowym, koszt niewielki ale z gwarantowanego wymiaru 5/10 m można przykryć tylko 5/6,7 m. Przypięłam siatkę do ziemi kołkami od mocowania styropianu do ściany. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Ja taka siatkę zamierzam kupić dla osłony winogron przed szpakami, a swoje zasieki robiłem na gorąco ,nie miałem czasu na inne rozwiązania czyli siatkę, ale jak zdało egzamin to już tak pozostało. Widzę ze u Ciebie i inne ptaszki są smakoszami truskawek.
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Część moich truskawek się ugotowała, smakują jak takie z kompotu :roll: Ciekawe jak się ma sprawa u osób, które mają je na czarnej agrowłókninie??
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2087
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

U mnie na agro mimo upałów mają się świetnie. Myślę, że to dzięki zwięzłej, trochę gliniastej glebie.
U znajomych uprawiających truskawki w glebie piaszczystej, lub lekkiej owoce są właśnie takie jakby podgotowane.
Pozdrawiam, Jacek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”