Agrest - jak uprawiać,wymagania

Drzewa owocowe
ewelkaa8
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 13 cze 2013, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Agrest czerwony dojrzewanie owców

Post »

Mi również pleśnieje. Owoce są całe czarne, nienadające się do niczego. Jaka jest przyczyna tego ? Przemarzł ?
kakatarzyna
100p
100p
Posty: 109
Od: 1 mar 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: jura krakowsko-częstochowska

Re: Agrest czerwony dojrzewanie owców

Post »

Mój teściu mówi, że było po prostu za mokro.
Mnie nawet winogrona nie przemarzły w tym roku, więc agrest też powinien przetrwać.
Znajomy od wiosny już kilka razy pryskał agrest, ale też mu się tak dzieje.
Kasia

tyle pomysłów, a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak dbać o agrest?

Post »

Witam.
Odświeżam wątek gdyż planuję niebawem posadzić czerwony agrest.
Pytanie brzmi: jak dobrze przygotować stanowisko przy ziemi gliniastej?

Myślałam, żeby zrobić to tak: wykopać dołek, ziemię z dołka wymieszać z piaskiem i dodać nieco torfu kwaśnego. Pod nóżki obornik suszony, warstwa podłoża i w to wsadzić krzaczek.

Co sądzicie?

Niestety swój pierwszy agrest wsadziłam do dołka i zasypałam. Efekt: krzaczek posadzony w 2013 roku urósł jakieś 10-20 cm :roll: , zakwitł na najniższych piętrach ale nie owocował.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
dago
100p
100p
Posty: 115
Od: 25 kwie 2011, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Drodzy, pomóżcie zidentyfikować mi co się dzieje z liśćmi agrestu wysokopiennego i czym to potraktować?
Zdjęcia poniżej:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arii
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2015, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Jest to nic innego jak Antraknoza (opadzina liści)
Czym potraktować... Score 250, można by też spróbować miedzianem, ale nie wiem czy on nie sprawdza się lepiej zapobiegawczo niż leczniczo :D
dago
100p
100p
Posty: 115
Od: 25 kwie 2011, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Arii pisze:Jest to nic innego jak Antraknoza (opadzina liści)
Czym potraktować... Score 250, można by też spróbować miedzianem, ale nie wiem czy on nie sprawdza się lepiej zapobiegawczo niż leczniczo :D
Score został wycofany z polskiego rynku, ponoć nie przeszedł jakichś testów. Popryskałem więc Topsinem. Zobaczymy za jakiś czas efekty pryskania.
Awatar użytkownika
Arii
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2015, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Można spróbować, aczkolwiek z mojego doświadczenia topsin w tej chorobie (na innej roślinie) mi nie pomógł :D Za to Switch 62,5 sobie poradził
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Dago, score nie został wycofany z rynku, masz błędne informacje.
A oto mój problem ; agrest Hinnonmaki Rot, wycięłam już gałązki bo i tak owoce nie nadają się do jedzenia. Pewna jestem , ze to nie amerykański mączniaka agrestu, antraknoza tez raczej nie bo listki uschły na zdrewnalych gałązkach, o dziwo wszystkie młode przyrosty są zdrowe :
Obrazek

Obrazek

Obok rośnie Invicta, zdrowiutka. Nie wiem co to za paskudztwo, w necie na nic podobnego się nie natknelam
Pozdrawiam! Gienia.
dago
100p
100p
Posty: 115
Od: 25 kwie 2011, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

gienia1230 pisze:Dago, score nie został wycofany z rynku, masz błędne informacje.
Informację taką otrzymałem w Castoramie, gdy zapytałem o dostępność tego produktu. Facet, którego pytałem mówił wiarygodnie i widać znał się na rzeczy.
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Score jest środkiem dla profesjonalistów, w małych opakowaniach nie występuje. Minimalne opakowanie to chyba 250ml. W Castoramie go nie znajdziesz. A facet który tak ci powiedział jest po prostu niedoinformowany.
ps. na aledrogo jest dostępny nawet w opakowaniach 50ml.
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
dago
100p
100p
Posty: 115
Od: 25 kwie 2011, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

jarson64 pisze:Score jest środkiem dla profesjonalistów, w małych opakowaniach nie występuje. Minimalne opakowanie to chyba 250ml. W Castoramie go nie znajdziesz. A facet który tak ci powiedział jest po prostu niedoinformowany.
ps. na aledrogo jest dostępny nawet w opakowaniach 50ml.
Znalazłem na Allegro w opakowaniach nawet 20ml. Rozlewają z większych opakowań. Póki co widzę poprawę po Topsinie. Zobaczę co będzie dalej.
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Mam dwa problemy z agrestem. Pomożecie? :wit

Młode krzaki agrestu (posadzone jakoś 2-3 lata temu) mają brązowe nekrotyczne obwódki na liściach. Niektóre wyglądają tak, ale nie wszystkie krzaki na szczęście.

Obrazek

Wiosną dostały dwie dawki Yara Mila Complex i po około ;:223 20g/m2 siarczanu magnezu. Gleba piaszczysta i kwaśna, panowała susza, podlewane wężem raz w tygodniu. A i jeszcze był oprysk mospilanem na mszyce jakieś dwa tygodnie temu. Więcej grzechów nie pamiętam :wink:

Mi to wygląda na niedobór potasu spowodowany miejscowym przenawożeniem magnezem i suszą. Chcę dać dolistnie siarczan potasu jakieś 0,5%. Czy mógłby ktoś potwierdzić (lub obalić) diagnozę?

I drugi problem. Plamki na starych liściach (też na pojedynczych krzakach). Myślałam, że to wraca opadzina, która szalała w zeszłym roku. Ale na ciemnych plamkach jest mała biała wypukła plamka. Nie pamiętam czy opadzina tak wygląda? A jeśli nie to co to jest? Stawiam na jakąś chorobę grzybową.

Obrazek
Pozdrawiam
Beata
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Agrest - jak uprawiać,wymagania

Post »

Na pierwszej fotce brak potasu. Druga fotka wyglada identycznie jak biała plamistość na truskawce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”