Hodowla jabłoni z nasiona

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

No to pojechałem :oops: Bardzo Cię przepraszam, Ty piszesz o Mutsu /znam i lubię nawet/ a ja mam tylko w głowie Modi ;:306
Mutsu słabizna https://www.extension.purdue.edu/extmed ... -132-W.pdf
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Pelikano a masz coś po Polsku ? Angielski znam tak dobrze jak Hiszpański czyli prawie 0 za moich czasów królował Rosyjski .
Siałem też Granny Smith - a ale jakoś się nie wyróżnia bo się wszystko pomieszało poczekamy obaczymy :wink: , a co do prowokacji kwitnienie to mam na myśli cięcie i mikroskładniki dolistnie . :wit
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Ja nie wiem czego szukać, bo się nie znam. Może ERNRUD by coś podrzucił/podpowiedział??

Na zdrowy rozum to ja ewentualnie testowałbym teraz indukcję wzrostu jeśli już. Jakieś gibereliny??? http://kurka.info.pl/dok/stosowanie-gib ... bloniowych
Twoje mikro dolistnie co ma spowodować? teraz chcesz już dać?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

nie mogę edytować - spójrz jeszcze tu http://www.insad.pl/files/zeszyty_nauko ... om13_4.pdf
W drugim roku grubo ponad dwumetrowa siewka, no nieźle :roll:
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Pelikano 11 w materiale jest 3 metrowa z małym haczykiem chyba ją za uszy ciągnęli w górę :D
Z mikro to tak myślę sobie że duże dawki azotu powodują słabe zawiązywanie pąków kwiatowych (szybki i silny wzrost) np. podkładka s. antonówki i tp .
Ale małe dawki azotu może spowodują zwiększenie szans na zawiązywanie pąków kwiatowych , azotu z gleby nie ograniczę bo na wiosnę podsypane zostały delikatnie s. amonowa + mila complex , azot myślę że się kończy . Mikro dolistnie dla tego żeby pąki poprzez liście pożytkowały s. odżywcze w większych ilościach i szybciej no i stosunek azotu się zmniejszy a przez korzenie to susza i korzenie strajkują :wink: . Przycięcie w odpowiednim czasie i miejscu pędu jedno rocznego też powinno przekształcić kilka pąków na kwiatowe . Takie oto moje przemyślenie czy mam racje ;:218 Giberliny , stymulatory wzrostu nie widzą mi się bo nie mam i są to drogie rzeczy dla kilku drzewek ( pośpiewam im jakieś romantyczne piosenki oczywiście w pełnię) 122 , 122 hmm Ciąg Fibonacciego lub Fraktal ;:306 Ernrud pomóż !
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Śpiewaj, a ja z siekierą będę je lustrować :lol: Ograniczyć chcesz azot...no nie wiem czy iść tą drogą.. :lol:
Mnie ten magiczny Ciąg Fibonacciego dla jabłoni jakby trochę przemówił do wyobraźni. Tak patrząc na krzak pomidora to on nichuchu nie wypuści pąków kwiatowych jak nie ma 5 czy 6 liści (węzłów) jakoś tak, ale kiedyś to sprawdziłem. To i może tak natura tym kieruje..nie wiem. Dlatego ja sobie wiesz co pomyślałem żeby się nie powtarzać. W tych obcojęzycznych doczytałem tylko, że jak zatrzymasz wzrost liści/ wegetatywny/ to w ogóle zatrzymasz rozwój pąków. Dla mnie to taki cud natury - pąk na drzewie wykształci się za chwilę ale czy on przekształci się w liściowy czy kwiatowy to ...czasem takie dziwolągi widywałem w następnym roku, już miał być kwiat a tu d.a

Nawoziłeś..ja nic a nic, może to błąd, ale u mnie tak straszna susza, że musiały same powalczyć, znaczy iść przede wszystkim w korzenie i chyba jest oki. Kilofem kopałem dziurę żeby posadzić siewki orzechów, ok 30 cm sucho, pod tym dopiero wilgoć.

no dobra, czekamy na kogoś mądrego
Ernrud ;:303
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Kurrrczaki , Ernrud pewnie w piątek zaglądnie na Forum .
Ja mam takie pytanko tak trochę obok tematu ale " właściwie dla czego jedne podkładki ograniczają wzrost a inne mniej czy tylko chodzi o tempo wzrostu , hormony a w sumie to to samo " ????
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Tak, jedno i drugie. Karłowa podkładka dostarcza koronie mniej wody i składników mineralnych. Jej drobne korzenie syntezują też mniej cytokinin.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

I jak tam Nowy z Modieksperymentem?
U mnie przyrosty bez szału, ale w sezonie zero jakichkolwiek chorób, rosną jak rzepy.
Niestety w tym roku u mnie był masakryczny nalot chrabąszczy majowych :evil: zaraz pędraki dobiorą się do korzeni. Ciekawe co wybiorą, moje siewki orzechów włoskich czy jabłonie.. :?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Rosną sobie jedne szybciej drugie wolniej 150 cm. max. , parcha nie łapią za to mączniaka na kilku liściach widziałem . Jak spadną liście to poszukam pąków kwiatowych . Pelikano 11 pokaż jakieś fotki, tak na sucho ? Może tam już tuje posadziłeś :D .
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Tuje? w życiu :D Pokażę na wiosnę, jak dostaną kopa po nawozie :lol: Bo nic nie dostały.
150 cm? Chyba je ciągniesz za włosy, moje max połowę tego, może korzenie tyle mają. Mączniaka nie było.
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Udało się wyhodować Modi?
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

roots23 , genetycznie mają z modi sporo wspólnego ale jakie geny się ujawnią ? Nikt tego nie wie :wink: Pelikano11 masz takie brodawki \guzy(wygląda jak by roślina produkowała jabłko z pominięciem kwiatów) na swoich drzewkach ? No i u mnie jakieś takie kolczaste są . Na ostatnich chyba są pąki kwiatowe , buława i takie mniejsze (pąki lateralne ) , czy te kolce mogą być zakończone pąkiem kwiatowym ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”