Grusza brak owocowania

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
matejo2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 mar 2009, o 19:13
Lokalizacja: dolny śląsk-Legnica

Grusza brak owocowania

Post »

Witam wszystkich ;:138 .Posiadam na swej działce grusze wiek 15- 19 lat .Ja działkę posiadam 5 lat i od tego momentu owocowała
jeden raz , miała aż jedną gruszkę.Drzewo kwitnie co roku pięknie .Oprysk [miedzian ,decis , karate].Prześwietlane jest co drugi rok.Dwa lata temu znajomy zaszczepił mi na niej od siebie jakąś dobra odmianę klapsa ,szczepki przyjęły się .Proszę o pomoc jaka jest przyczyna braku owocowania. dzięki

Pozdra... :wit
matejo2
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: problem z gruszą brak owocowania

Post »

Pewnie brakuje jej zapylacza poczytaj tu: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2762
matejo2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 mar 2009, o 19:13
Lokalizacja: dolny śląsk-Legnica

Re: problem z gruszą brak owocowania

Post »

A skąd mam wiedzieć jaką odmianę mam na działce, kupiłem ją 5 lat temu. Poprzedni właściciel nic nie wspominał o braku owocowania. Wydaje mi śię że jest to klapsa ale jaka dokładnie to nie wiem.A CO DO ZAPYLANIA JAK sobie Z TYM PORADZIĆ .. DLA MNIE to czarna magia ,proszę o pomoc :(

Proszę nie pisać treści postu wielkimi literami. Adam
matejo2
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: problem z gruszą brak owocowania

Post »

Klapsa to inaczej Faworytka patrzysz w tą tabelkę na stronie którą podałem jaka odmiana jest zapylaczem dla tej twojej odmiany i lecisz do sklepu po takie drzewko :idea: :wink: Ja np kupił bym odmianę `Konferencja`
ozz19300
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 cze 2018, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Grusza - bez owoców i liści

Post »

Witam forumowiczów
Od dwóch lat użytkuję działkę na ROD na której jest m.in. grusza. Mam niewielkie doświadczenie w pielęgnacji drzew i potrzebuję pomocy w doborze działań pielęgnacyjnych.
W tamtym roku grusza miała tylko jeden owoc, natomiast w tym roku owoców w dalszym ciągu brak natomiast ilość liści jest niewielka.
Na korze pnia i gałęzi posiada mech i porosty jak na zdjęciach.
grusza
Dodaję jeszcze zdjęcia porostów na jabłoni która rośnie obok.
jabłoń
Proszę o pomoc jak zadbać o drzewa.
bociankrasna
200p
200p
Posty: 210
Od: 25 mar 2013, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Grusza brak owocowania

Post »

Widać ze grusza w dużej części jest uschnięta. Należałoby usunąć te cześci najlepiej zimą/wiosną. Co do porostów to drzewo ma zbyt małe przyrosty stąd ten efekt. Najlepiej obkopać drzewo ok 1m. Na zimę oblozyć obornikiem/kompostem a teraz ewentualnie jakimś nawozem wieloskladnikowym podsypać w koło drzewa. Nie przesadzając z ilością bo wiecej szkody niź pożytku będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”