Proszę o porady morela jabłoń sliwka

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Proszę o porady morela jabłoń sliwka

Post »

Witam czy będzie coś z tych drzewek zamówione niestety na allgero niby super sprzedawca pierwsze zdjęcie to morela i takie uszkodzenie ... Na małym drzewku drugie to jabłoń i też uszkodzenie po zerwanej łodydze widać że ktoś pociągnął az poszło do drewna a trzecie to miejsce szczepienia tragicznie wygląda co widać na zdj , będzie coś z tych roślin drzewo to nadleje ? Z kolei czwartek to śliwka które do połowy tylko od dołu wypuszcza liscie a góra żyje też bo przycialem kawałek do zielonego miejsca musiałem tak z 5 cm uciąć . :?: Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek wszystko popryskalem topsinem
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Proszę o porady morela jabłoń sliwka

Post »

Zacznę od nr 3 jak dla mnie szczepienie wygląda normalnie, okulanty tak wyrastają i miejsce miedzy podkładką a odmiana szlachetna ładnie zrośnięte. Pierwsze zdjęcie, miejsce ciecia nie jest może wizualne piękne ale widać zarastanie bez zgorzeli. Co do drugiego nie mam pewności. Jeżeli jest dość wysoko i cie niepokoi to przytnij poniżej i tak zalecają skrócić po posadzeniu. Czwarte jak pisałem wyżej i tak zalecają przycinać jak chcesz wyższe drzewko to zostaw młody mocny pęd jak najwyżej reszty się pozbądź Oceniam na podstawie tego co widzę na zdjęciu wiec na żywo może być gorzej.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”