Truskawki amatorska uprawa - cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
marfefka
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 sie 2010, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Truskawki amatorska uprawa - cz.1

Post »

Witam miłych działkowiczów.Już od jakiegoś czasy przeglądam wątki dotyczące upraw truskawek.Od dwóch lat mam na ogródku jakieś tam truskawki , mało owoców i niezbyt smaczne.Zaczynam w tym roku od nowa.Kupiłam dziś sadzonki Elsanta,Honeyoe i Senga sengana .Czy ktoś z bardziej doświadczonych może mi udzielić jakiś informacji na ich temat.Czy ewentualnie szukać jeszcze jakiś innych odmian? /mam jeszcze miejsce / Proszę o podpowiedż w jakich odstępach wsadzać krzaczki,czy między nimi można wsadzać np sałatę. W wątkach przewija się temat wsadzania pomiędzy truskawki czosnku,czy to jest jakieś pozytywne sąsiedztwo. Będę wdzięczna za wszelkie porady.Na razie sadzonki wstawiłam do szklarenki mam ich 30 sztuk i i w zależności od tego jak gęsto się je wsadza może jeszcze miejsce na ew.20 sztuk. ;:65
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Nie sadź zbyt gęsto, truskawki najlepiej plonują gdy rosną jako pojedyńcze krzaki i w pełni wegetacji nie dotykają się liściami. Ja sadzę w rozstawie 60x40 i nic pomiędzy nimi. Na lżejszych ziemiach krzaki będą mniejsze więc można rozstaw zmniejszyć. Obornik i kompost przed sadzeniem potem bez nawozów i chemii. Czas uprawy na jednym stanowisku 3 pełne sezony.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Zaleca się truskawki nawozić nawozem wysoko azotowym po zbiorach, w celu obfitszego zawiązania się pąków kwiatowych na przyszły sezon.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
marfefka
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 sie 2010, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Dziękuję za otrzymane odpowiedzi,czekam jeszcze na odpowiedzi dot.odmian czy te co kupiłam są coś warte i jakie jeszcze dokupić .Mają dziś dostać jeszcze jakieś truskawki dukat i jakieś tam powtarzające/przypuszczam ,że te powtarzające to coś co powtórnie owocuje w w tym samym sezonie.Proszę się nie śmiać z moich rozmyślań,dopiero wchodzę w ten temat. ;:132
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

I jeszcze jedno, po zbiorze wycina się stare liście zarażone chorobami, truskawki szybko wypuszczą nowe.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Poczytaj sobie więcej w dziale Drzewa i krzewy owocowe o uprawie truskawek, jest tam kilka wątków, na pewno znajdziesz tam informacje bardzo przydatne.
Wszystkie wymienione przez ciebie truskawki są dobrymi odmianami, najgorzej owocuje mi Honey a inni sobie chwalą.
Ja ścinam po owocowaniu wszystkie liście i sadzonki ładnie odbijają.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
marfefka
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 sie 2010, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Dziękuję Elu ,już przechodzę do wskazanego działu,akurat w drzewach i krzewach owocowych nie domyślałam się truskawek, jakoś truskawkę nie kojarzyłam z krzewem. Dziękuję też pomidormenie.Pozdrawiam Jadwiga
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Jeśli nie zależy Ci na sadzonkach polecam agrotkaninę Obrazek naprawdę ułatwia pracę i masz zawsze czyste owoce.
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1655
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Kamma
na zdjęciu masz 1 krzaczek sadzonki w tej kępce czy więcej..?
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
marfefka
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 sie 2010, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Kamma dziękuję za zdjęcie,uprawa jest wzorcowa,też chciałabym tak zrobić.Ale jak? Bądż tak miła i wtajemnicz mnie w szczegóły.Oczywiście kupuję czarną agrotkaninę,kładę na ziemię no i co ?jakoś to mocować do podłoża? wycinać dziury jak duże?Ponadto w okresie suszy podlewam ogród tradycyjnie konewką odstałą wodą - jak tam w te dziurki nalać wody?Kamma czy bardzo się ośmieszyłam zadając te pytania? ja po prostu jeszcze czegoś takiego nie robiłam- proszę trochę mnie dokształcić w tym temacie. A i jeszcze jedno - przed położeniem tej tkaniny przekopać ziemię z obornikiem? Oj tyle pytań :oops:
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Najlepiej przed sadzeniem truskawek jakiś miesiąc lub co najmniej 2 tygodnie dać obornik i zaorać lub przekopać . Agrotkaninę nie trzeba niczym do podłoża przywiązywać . Dziury robi się w tych miejscach w których będą krzaki a o podlewanie się nie martw bo agro przepuszcza wodę . Mam nadzieję że w jakimś stopniu pomogłem :D
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
marfefka
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 sie 2010, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Przemo,pomogłeś i to jak.Sam fakt,że to przepuszcza wodę,wszystko uprościło.Nie znając właściwości,wyobrażałam sobie,że jest to coś w stylu czarnej folii, stąd te moje głupie pytania. O kurza,ale dałam plamę. Dzięki Przemo. :wit
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: truskawki amatorska uprawa i .

Post »

Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi :D
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”