Jabłoń i zapylacze

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3704
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Mam w donicach Crab Evereste, jako zapylacz do Gold Milenium. Czy zda egzamin do Antonówki zwykłej?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Antonówka zwykła to inna odmiana niż antonówka Póltorafuntowa. Jest jeszcze kilka innych rodzajów antonówek np. Kamienna. :) Antonówka uważana jest za jeden z najlepszych zapylaczy dla wielu odmian, np. dla Antonówki Półtorafuntowej, Aporty, Jonathana, Charłamowskiej, Mclntosha, Grafsztynka Inflanckiego, Glogierówki, Pepiny Szafranowej ( http://stareodmiany.republika.pl/files/ ... nowka.html ). :wink:
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

garom pisze:Antonówka zwykła to inna odmiana niż antonówka Póltorafuntowa. Jest jeszcze kilka innych rodzajów antonówek np. Kamienna. :) Antonówka uważana jest za jeden z najlepszych zapylaczy dla wielu odmian, np. dla Antonówki Półtorafuntowej, Aporty, Jonathana, Charłamowskiej, Mclntosha, Grafsztynka Inflanckiego, Glogierówki, Pepiny Szafranowej ( http://stareodmiany.republika.pl/files/ ... nowka.html ). :wink:
Dzięki Roman !
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
wiki115
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 12 paź 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jabłoń i zapylacze

Post »

Dzień dobry, czy jabłonie Julia, James Grieve, Novamac i Rajka będą dla siebie nawzajem dobrymi zapylaczami? Proszę o radę.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Ja ci nie pomogę, ale Rossynant pisał o 'Juli' - Podobno jest z Julią jeden problem - bardzo wcześnie kwitnie, zatem przymrozki mogą szkodzić i o zapylacz trudno.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p2570118

Może ta strona z dobieraniem zapylaczy ci pomoże https://www.orangepippintrees.com/polli ... r.aspx?a=2
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Prześledziłeś ten link? teoretycznie James Grieve zapyli Novamac i Rajkę. A jakbyś miała jakiegoś craba to pewnie zapyliłby Julię i James Grieve.
Ja szukam jakiegoś craba i mnie zainteresował 'Evereste', jest u mnie wpobliskiej szkółce i muszę dopytać jak z kwitnieniem, tylko czy on cydrowy?? chyba nie..
wiki115
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 12 paź 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Dziękuję za radę. A co to jest crab?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Ma ktoś w ogrodzie jabłoń Malinowa Oberlandzka? Jakich zapylaczy wymaga ta jabłonka?
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Na sadowniczy.pl piszą,że zapylaczami do Oberlandzkiej są : Antonówka Zwykła, Landsberska, Koksa Pomarańczowa. W moim zbiorze opisów jest,że :Landsberska, Antonówka Zwykła, Mclntosh i Koksa Pomarańczowa, Glogierówka. W praktyce to trudno mi powiedzieć przy mojej liczbie odmian, to któraś ją zapylała... . :-)
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Od siebie z Pomologii mogę dorzucić jeszcze że zapyla: samą siebie, Jonathan'a i Złotkę Boikena, natomiast jest zapylana dodatkowo przez papierówkę prócz wyżej wymienionych przez garom'a.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Makuszek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 maja 2016, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Zadam pytanie jako kompletny amator. W ubiegłym roku posadziłem mnóstwo rodzajów mali, truskawki itp. W tym roku planuję zrobić sad. Jabłoń, śliwa, grusza, czereśnia itd. Wszystkiego po jednej sztuce bo miejsce jest ograniczone. Wybierając najlepsze odmiany jabłoni nadziałem się na temat zapylaczy. I stąd proste pytania: Co się stanie jak posadzę po jednym drzewku? Nie będzie zapylacza i co wtedy? Drzewka zapylą się od czegoś innego czy jak to działa? Czy może koniecznie muszę wybrać gatunki samozapylające się? :D
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jabłoń i zapylacze

Post »

Zapylacz może być u sąsiadów. Tu masz spis jakie odmiany są samopylne albo jakich zapylaczy potrzebują.

https://www.sadowniczy.pl/Drzewka-owoco ... ol-58.html

Samopylne są wszystkie brzoskwinie, prawie wszystkie morele (aczkolwiek lepiej plonują przy zapyleniu krzyżowym), niektóre śliwy i wiśnie, pojedyncze jabłonie i czereśnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”