Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Złamało się jak zapałka, nawet nie usłyszałam trzaśnięcia a wynosiłam go z tarasu, trochę ciężkie bo z donicą. Wkurzyłam się okropnie i w ten sam dzień zamówiłam drugie, z gołym korzeniem u innego szkółkarza. Pomyślałam ; będzie niższe- ale gdzie tam!!! Takie samo! I tę sadzonkę od razu skróciłam bo do toyotki by się nie zmieściła, no cóż, trudno, przynajmniej ma te półtora metra i parę gałązek. Dlaczego szkółkarze tak podpędzają drzewka? A jak toto trudno przewieźć. Kikut przesadziłam w inne miejsce, podaruje się komuś, np sąsiadowi.
Pozdrawiam! Gienia.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Pędzą, ponieważ muszą być klasy ekstra, bo okulanta nikt nie bardzo chce kupić, a po drugie w następnym roku po posadzeniu ma dać owoce dla sadownika. O działkowcach raczej nikt nie, myśli.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

A ja najchętniej kupuję właśnie okulanty byleby miały ładne korzenie (bo te się u mnie najlepiej przyjmują). :)
Zatorzanin
100p
100p
Posty: 187
Od: 7 wrz 2012, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zator, Małopolska

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

U mnie posadzona jesienią, poczatkiem zimy 2014 r. Jak na razie może 3-4 owoce daje rocznie, dlatego założyłem jej opaskę uciskową z drutu aby pobudzić do zawiązywania owoców.
Wysokość drzewka na podkładce M26, to obecnie około 2,5 metra. Ładnie się krzewi, dość symetrycznie. Problemów z chorobami - brak.

-- 13 gru 2020, o 18:16 --

U mnie posadzona jesienią, poczatkiem zimy 2014 r. Jak na razie może 3-4 owoce daje rocznie, dlatego założyłem jej opaskę uciskową z drutu aby pobudzić do zawiązywania owoców.
Wysokość drzewka na podkładce M26, to obecnie około 2,5 metra. Ładnie się krzewi, dość symetrycznie. Problemów z chorobami - brak.
Sed fugit interea fugit irreparabile tempus ...
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

To już 6 sezonów i tylko 4 jabłka? Tzn tak kiepsko kwitnie, czy tylko tyle się zapyliło?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3704
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Ta odmiana wymaga odpowiednich zapylaczy. Ja mam je w donicach i wiąże w nadmiarze. Co roku muszę robić przerywkę. Jabłko jest bardzo dobre do jedzenia prosto z drzewa, ale jeszcze lepsze do suszenia.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

No tak, pasowałoby by w pobliżu rósł zapylacz; Ligol albo Gala, Szampion, czy Celeste. Mam nadzieje, ze na sąsiednich działkach znajdzie się któraś z tych odmian . Na każdej działce są jakieś jabłonie , ale czy odpowiednie ?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3704
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Raczej nie. Ja mam Evereste i kilka innych drobnoowocowych jabłoni.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Nie będę się martwić na zapas. Ty masz super, Evereste jest dobrym zapylaczem dla wielu odmian. Niestety, na działkach nigdzie nie widziałam ozdobnych, za mało miejsca . U siebie mam letnią Julię i u dwóch sąsiadów też są jakieś letnie, każdy ma inną odmianę ale nie znam nazw. Oni też nie znają bo kupili działki już z tymi drzewkami.
Pozdrawiam! Gienia.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

gienia1230 Angielski system oznaczania grup zapylaniaklik jest obszerniejszy, dokładniejszy i jakoś bardziej mi odpowiada niż krajowy.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Fajne zestawieni Kamil, ale trochę mi w nim brakuje nowszych odmian obecnie uprawianych w Polsce. Ale co do starych odmian to jest super. :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Dzięki Kamil, jak dopadnę kompa stacjonarnego to wydrukuje sobie , przetłumaczone.
Pozdrawiam! Gienia.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Lista jest bardzo fajna, bo jest dokładna dajmy na to królowa renet, która to pyli częściowo krótkonóżkę królewską (Court Pendu Plat), A sama królowa może być zapylona przez Northern Spy, która jest w tej samej grupie, albo cześciowo przez wcześniej kwitnące Galę, Golden delicious, albo Gloster. Natomiast pyłek królowej renet jest raczej bezużyteczny dla Pepiny ribstona , albo Melby , bo one kwitną znacznie wcześniej i prawdopodobnie będą kończyć nim Królowa zacznie. A mając te kilka popularnych obecnie odmian można się zahaczyć i próbować poskładać razem co kiedy mniej więcej będzie kwitnąć.
Dlatego te określenia w kraju na: wcześnie, średnio wcześnie, średnio późno i późno są mierne :? Tak jak z tygodniami czereśni 3 lata mi zajęło nim ogarnąłem, bo Rivan zaczyna u mnie dojrzewać w przed ostatnim tygodniu maja, a Burlat w ostatnich dniach maja -.-
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”