Czy możliwa taka krzyzówka?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyżówka ?

Post »

Wobec tego,mam na to drzewko chęć.Czy czeremcha wirginijska jest samopylna,czy potrzebuje
partnera?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Informacja otrzymana z Czech w sprawie cerapadus:

Doprava zasilkovou sluzbou vychazi (za predpokladu, ze by to bylo do 2kg) na 1100,- (to je docela hodne).
Koukal jsem na mapu a je to asi 250 km, takze kdybyste si udelali vylet tak by vas to za benzin prislo podobne. Ty stromky co by meli mit jsou prostokorenne (takze nejsou v kvetinaci), tady je na vysadbu nejvyssi cas, aby uz nebylo pozde (vetsinou konci prodej zacatkem kvetna).
Pokud budete chtit tak zitra telefonicky overim jestli je jeste skutecne maji a zamluvilby si je a v utery bychom je mohli mit na prodejne a pak sobie muzeme domluvit jak to dopravit.
Dejte vedet jak sobie rozhodnete.

Tłumaczenie (w skrócie)
Wysyłka 1100 koron (w załozeniu że będzie to do 2 kg), jest to sporo ale jest to ok. 250 km i za benzynę wyszłoby podobnie gdyby chcieć tam jechać. Drzewka z gołym korzeniem, najwyższy czas na posadzenie i sprzedaż kończy się zwykle na początku maja.
Jeśli jest zainteresowanie, to trzeba dać znać telefonicznie dziś i zorganizowali by je na wtorek, trzeba by się dogadać jak wysłać (adres itp).
Zielonym do góry!!!
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Dzięki za pomoc,ale tym razem nie skorzystam.O tej porze drzewka z gołym korzeniem,
przecież już drzewa mają owoce.No i koszt przesyłki niemały,ponad półtora stówki.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Ok, przekażę im w takim razie.
Koszt faktycznie wysoki, ale oni normalnie nie wysyłają za granicę (nie wiem nawet czy wysyłają w Czechach) więc nie mają zniżek na transport. Aż się dziwię, że w ogóle byli chętni...
Zielonym do góry!!!
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Szukając nadal ciekawych roślin,kupiłem sobie gruszę. Owoce mają być w paski, jak portki
szwajcarskiej straży watykańskiej.
Obrazek
Obrazek
zaorla
200p
200p
Posty: 260
Od: 3 paź 2012, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Jeśli szukacie krzyżówki pigwogruszki to jest dostępna w szkółce z Milanówka. Wpiszczie hasło dereń jadalny Milanówek to Wam wyskoczy. Ma też inne mieszańce.
Dereń jadalny(cornus mas)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Obrazek

Tak wygląda Redlove Era. Jabłka jeszcze twarde,wewnątrz są czerwone,sprawdzałem.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Ładne:)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

A tak wyglądają dojrzałe: Obrazek

Jedna porcja już podsypana cukrem i zalana alkoholizmem.
Dzisiejszy zbiór ląduje w butli z rurką.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 620
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

mirzan Zastanów się nad Gruszka azjatycka lub Śliwomorela -Dundy Blue a dostępne w pobliskiej szkółce drzew owocowych
http://www.youtube.com/watch?v=A65tbRhDuAo
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Uprzejmie donoszę,że nasiona tej jabłonki już zaczęły kiełkować w lodówce, w woreczku
z torfem. Czeka je dalszy los taki: kilka siewek będzie zaszczepione na ozdobnych jabłoniach,
które też mają czerwone owoce,ale małe. Pozostałe siewki, wykorzystam, jako podkładki,
do zaszczepienia na nich,odmiany matecznej.
Miałem jakieś krzyżówki moreli ze śliwą,owocowanie było słabe,więc wykarczowałem drzewka.
Dundy wygląda ciekawie.
GEMBARA
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 20 gru 2013, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Przypominam,że Miczurin był tylko robotnikiem kolejowym.Samoukiem.Wyśmiewanym przez świat naukowy.Wszystkie zarobione
pieniądze i cały wolny czas oraz siły poświęcał drzewkom.Tworzył,eksperymentował,nie miał profesjonalnych narzędzi.Wtedy to
osiągnął to co osiągnął.Dopiero za komuny, na starość,stał się Paniskiem-naukowcem.Dostał władzę,pieniądze,pracowników i sprzęt,a osiągnął tylko ordery.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Obrazek Obrazek

To są dzieci mojej jabłonki Redlove Era.Nasiona siane były jesienią ub. roku. Widać duże
zróżnicowanie siewek. Tylko część z nich ma ciemne liście i pnie,jeśli tak te łodygi wypada tak nazwać. Można spodziewać się,że owoce też będą różniły się kolorem i smakiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”