Migdałowiec pospolity (Prunus dulcis ) ''migdał''

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
silko76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 29 mar 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
twiel
50p
50p
Posty: 80
Od: 14 kwie 2013, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Wow, ponad sto drzewek to już plantacja. Myślisz o wielkotowarowej produkcji w Polsce?
Wydaje mi się, że w Polsce na tę skalę to nigdy nie będzie opłacalna produkcja. No i na pewno z
dużym elementem ryzyka. Jednak na południu Europy są warunki dużo bardziej sprzyjające do uprawy
towarowej migdałów. wydaje mi się że nasze próby wyhodowania sa raczej ciekawostką i eksperymentem
ogrodniczym.
silko76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 29 mar 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Oczywiście wielkotowarowa produkcja w Polsce nie jest realna. Zająłem się migdałami po tym jak byłem w Tunezji i skosztowałem migdałów prosto z drzewa. Ktoś kto próbował, wie o czym mówię.
twiel
50p
50p
Posty: 80
Od: 14 kwie 2013, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Jadlem świeże migdaly w tym z drzew na Majorce, w Portugalii i Grecji. Doceniam ich smak. Ale to nie byłoby powodem zasadzenia 100 drzewek migdalowych w Polsce. Ale każdy robi co chce i jak chce więc życzę powodzenia w tym eksperymencie.
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Twiel właśnie oto chodzi, każdy ma swoje powody. Ale najważniejsze że dzięki takim pozytywnie zakręconym ludziom, w Polsce jest coraz więcej niepospolitych roślin.
To i owo opuncjowo Marcina
Isoo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 sie 2013, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Silko76, wspaniała plantacja. Pozazdrościć każdego drzewka i dostatecznej ilości miejsca :] Jak już wszystkie drzewka będą przynosić obfite zbiory, możesz sprzedawać migdały lokalnie bądź wysyłkowo na zamówienie. Jeśli nie będą o wiele droższe od kupnych w sklepach, to na pewno ludzie kupią. Ja np. wolę kupować lokalną żywność, najlepiej od małych sprzedawców, gdzie wiem, że mało jest w niej chemii i były uprawiane z miłością. Drażni mnie, że wszystko zaczyna się sprowadzać, nawet głupie pestki dyni. Dlatego życzę ci, by twe drzewka rosły zdrowo i byśmy mieli za parę lat polskie migdały w sklepach :] I jeśli możesz, poleć najlepszą odmianę na polskie warunki.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3682
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Też jestem ciekaw, jaka odmiana będzie dobra na Podlasie? Mogę kilka drzewek kryć na zimę.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
silko76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 29 mar 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Z tą plantacją to nie jest tak do końca. Drzewka mam posadzone w kilku miejscach różniących się glebą, nachyleniem stoku, osłonięciem od wiatru itp. Większą część mam wciąż w donicach (od 3 do 70L) i te również przetrzymuję na kilka sposobów. Jedne zimują z zadołowanymi donicami w ziemi nie osłonięte od wiatru i nie okrywane, inne są tylko osłonięte od wiatru jeszcze inne zimują w foliowym nie ogrzewanym namiocie. Jeśli pomnożymy ilość odmian, rodzaj podkładki, wielkość drzewek i sposób przetrzymywania to wyjdzie, że takich drzew potrzeba kilkaset żeby po kilku latach mieć jakieś pojęcie o hodowli. A jaka jest najlepsza odmiana na Polskę? Zbyt krótko się tym zajmuję żeby udzielić prawidłowej odpowiedzi. Na pewno potrzeba 2-3 odmiany żeby drzewka owocowały. Ja swoje drzewka hoduję na Dolnym Śląsku (jeden z cieplejszych regionów Polski). W ubiegłym roku było kilka nocy dochodzących do -25 i jakoś drzewka dały radę. Tegoroczna zima raczej do normalnych nie należy no ale przekonamy się na wiosnę co z tego będzie.
Isoo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 sie 2013, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Silko76, podoba mi się twoje podejście. "Jak już coś robić, to robić to dobrze", a ty idziesz na całego i za to chwalić. Na pewno zdobędziesz w ten sposób wiele bezcennych informacji, którymi mam nadzieję się podzielisz :}

Mój migdałowiec rośnie zupełnie po drugiej stronie Polski na górce, gdzie straszliwie wiele i jest zimno. A co dziwnego urósł centymetr przez zimę. Mam nadzieję, że nie pożałuje tego :D
silko76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 29 mar 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Ciepła pseudo zima to nie dobry czas dla migdałowca. Prawdopodobnie jak będzie ciepło - na dniach zakwitnie. Takiego ciepłego okresu jeszcze nie było w kadencji moich migdałowców. Poczekamy, zobaczymy jak to będzie.
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

mi z nasion przysłanych z Włoch już 4 wykiełkowały i myślę,że będzie ich więcej :heja
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

Uchowałem się 5 migdałów,zaatakował je przędziorek,wczoraj opryskałem je floris eko.Po ilu latach można je wsadzić do gruntu?
Isoo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 sie 2013, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdał , Migdałowiec pospolity ( właściwy )

Post »

darnok, ja swojego migdała posadziłam w gruncie już pierwszego roku, bo miał wystarczające rozmiary (ok. 1 m).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”