Drzewa i krzewy owocowe nie rosną. Czegoś im brak?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Gleba jest wilgotna, więc na razie podlewać nie będę. Muszę wymyślić jakieś zacienienie od południowej strony, czy może być np biała agrowłóknina rozpięta na dwóch palikach? Oto zdjęcia moich "pociech"

Lucyna na antypce
Obrazek

Dla porównania Groniasta (wsadzone tego samego dnia, rosną obok siebie)

Obrazek

Bonkreta Williamsa Red na gruszy kaukaskiej

Obrazek

Obrazek

I dla porównania Klapsa też na kaukaskiej, takie same warunki, sadzone tego samego dnia

Obrazek
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Jesteś raczej za ratowaniem mimo wszystko drzewek tych słabych czy [jeśli nie urośnie to kupię następne ] ?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

NOWY83 Zależy mi na odmianach, a nie znalazłam takich w szkółkach (Bonktetę wszędzie mieli na pigwie a Lucyny wcale :evil: ) więc, jeśli się da to chcę ratować. Jeśli trzeba będzie kupować następne to sezon dla drzewek stracony :(
Pozdrawiam Lucyna
PKey
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 maja 2016, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Witam,
Kupiłem 3 czereśnie w szkółce na podkładce Gisela i posadziłem na jesień. Z jedną mam problem - brak przyrostów. Pomożecie?

Obrazek Obrazek
Erwin
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 maja 2016, o 00:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Szczurbobik pisze:Muszę wymyślić jakieś zacienienie od południowej strony, czy może być np biała agrowłóknina rozpięta na dwóch palikach?
Czasem porywy wiatru bywają dosyć silne. Albo musisz paliki mocno wbić albo naciąć włókninę aby żagiel nie miał "ciągu".
Fajnie, że walczysz o drzewka :) Mam nadzieję, że uda się je uratować
Erwin
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 maja 2016, o 00:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

PKey pisze:Witam, Kupiłem 3 czereśnie w szkółce na podkładce Gisela i posadziłem na jesień. Z jedną mam problem - brak przyrostów. Pomożecie?
Za dużo chyba nie pomożemy. Te paliki obok to z tej czereśni? Ona w formie krzaku była sprzedana?
Jak na mój gust to albo sprzedawca nie dbał o korzenie rośliny i je przesuszył albo za płytko posadziłeś i mróz przydusił roślinę ale to tylko moje gdybanie.
Twoja ziemia wygląda na całkiem ładną ale nie wiem co jest pod spodem. Jeżeli decydujesz się na ratowanie tej rośliny (może to długo trwać) to najważniejsze rzeczy dla młodej rośliny to jak pisałem wyżej: podlać dobrze raz/dwa razy na tydzień gdy przychodzi dłuższy okres bezdeszczowy, zasłonić dobrze od południowego słońca bo młoda roślina w czerwcu i w lipcu jest jak jajko na patelni, sprawdzać często czy nie ma szkodników czereśni - czarnych mszyc, chrabąszczy majowych, ryjkowców, jajek gąsiennic/gąsiennic.
jagusia111

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Drzewko żyje bo są świeże listki. Jeśli ostatnie listki są nad miejscem szczepienia, a przypuszczam, że tak jest ja bym przycięła nad tym ostatnim miejscem z liśćmi i czereśnia sobie będzie dalej z niego rosła. Tak się zdarza, że górna część pędu z jakiegoś powodu obumiera. Najczęściej z powodu przemrożenia lub podsuszenia przed sadzeniem. Jeśli miejsce szczepeinia jest tam gdzie mi się wydaje czyli nad samą ziemią uważam, że drzewko jest wsadzone zbyt głęboko. W niedługim czasie złapie się nad podkładką i podkładka przestanie spełniać swoją rolę. Można więc trochę odgrzebać bo na zmianę sposobu sadzenia to już trochę za późno :wink: .
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Szczurbobik , Jestem :wit masz jakieś środki grzybobójcze[ w domu] ? TOPSIN M 500 , MIEDZIAN , SCORE 250 , SYLIT ? Fotki zanikły jeśli możesz wrzuć te mizerotki jeszcze raz , to pokażę ci jak ja to bym zrobił żeby jakoś je odratować .
jagusia111

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Szczurbobik niestety nie mogę otworzyć Twoich zdjęć ;:174 .
PKey
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 maja 2016, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

@Erwin
Paliki zostały po zimie bo była siatka dookoła. Ucięte z gałęzi i wbite w ziemi puszczają pąki. Moje czereśnia nie.

@jagusia111
No raczej nie. Na zdjęciach nie widać ale najwyższy pąk usechł a był oczko dwa nad tymi liściami. Tak że drzewko obumiera coraz niżej. Na innych czereśniach mam już 20cm przyrosty a ta kuleje.
No nic dzięki. Będę chuchać i dmuchać.
jagusia111

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Obetnij tę uschniętą część nad tymi liśćmi.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Oj nie wiem co się dzieje, bo jak wchodzę na mój wcześniejszy post to widzę zdjęcia, nie wiem co to może być ;:202 a "z komputera" to jestem noga i to lewa :oops: :oops: :oops:
Mąż pomagał mi wrzucać fotki ale on też nie wie o co chodzi ;:185

Co do środków grzybobójczych wszystkie drewka pryskałam w fazie otwierania się pąków kilkukrotnie miedzianem. Potem jak już pojawiły się listki dostały raz Amistarem. W międzyczasie pryskałam jeszcze dwa razy wyciągiem z czosnku i cebuli. Jeśli trzeba to prysnę jeszcze czymś, tylko czy to jakiś grzyb i jaki środek zastosować?

-- 2 cze 2016, o 17:04 --
Pozdrawiam Lucyna
jagusia111

Re: Drzewa owocowe - nie rosną.Czegoś im brak?

Post »

Amistar - to wiele wyjaśnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”