Czereśnia Vega - kto ma?

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: Czereśnia Vega - kto ma?

Post »

Witaj,
ja również mam Vegę. Drzewko ma już około 10 lat, niestety po posadzeniu było zaniedbywane, a na początku "opiekował" się nim "ogrodnik", który wyciął wszystkie gałęzie od dołu tak, że dziś gałęzie zaczynają się na poziomie głowy ;) Drugi rok walczę, żeby miała niżej gałęzie, na razie z dużymi efektami (zdjęcie wrzucę koło weekendu) :)
Po przycięciu, mimo mniejszej ilości gałęzi, owocowała obficiej niż rok wcześniej. Dodatkowo mniej atakują ją robaki (takie pozwijane liście, pajęczynki, które są na czereśniach, wiśniach i śliwach).

Nie wiem jaka odmiana ją zapyla, ale sąsiad 5 metrów dalej ma swoją czereśnię, która dojrzewa od połowy czerwca, a 100 metrów dalej rośnie dzika czereśnia, która owocuje 2 tygodnie później od czereśni sąsiada.

Owoce ma przepyszne, w smaku inne od ciemniejszych odmian. Miąższ jest bardziej twardy, ale ja lubię takie owoce ;)
Pozdrawiam
HANAT
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 lut 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kleczanów
Kontakt:

Re: Czereśnia Vega - kto ma?

Post »

Witam !
Vega - zapylacze to Butnera Czerwona, Karesova, Hedelfińska.
Bardzo smaczna :D . Na pewno nie ciemnieje pozostawiona dłużej na drzewie, ale smaku nabiera oj ! nabiera :heja
Awatar użytkownika
BozenaW
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 9 lut 2010, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,Bytom

Re: Czereśnia Vega - kto ma?

Post »

BozenaW pisze:witam,ja jesienia kupilam vege,i zobaczymy co z tego bedzie

Bożenko - bardzo proszę postaraj się o poprawną pisownię.Tekst napisany z takimi błędami bardzo źle się czyta. Dziękuję-aniawoj
Faktycznie to przez smsy,zawsze tak pisałam i weszło mi to w krew
Bożena
WALDOR
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Trójmiasta

Re: Czereśnia Vega - kto ma?

Post »

Jednym z moich trzech drzewek czereśni jest Vega, oprócz Burlata i Buttnery Czerwonej.Owoce bardzo duże i smaczne, kupiłem sadzonkę w doniczce i już w roku posadzenia,tj. zeszłym roku, miałem z niej kilkadziesiąt owoców.Zimę przezimowała pomimo braku osłony korony, a było i -28oC.Wiec mogę z czystym sumieniem polecić.
kajo
200p
200p
Posty: 297
Od: 29 mar 2010, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czereśnia Vega - kto ma?

Post »

Noszę się z zakupem czereśni Vega i Burlat. O ile Vega zapyli Burlata to czy on odwdzięczy się tym samym? Szukam w internecie i nie znalazłam informacji, aby był jej zapylaczem. Proszę o pomoc znawców.
Drugie moje pytanie do kiedy można sadzić czereśnie?
Pozdrawiam serdecznie,
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Vega - kto ma?

Post »

kajo pisze:Noszę się z zakupem czereśni Vega i Burlat. O ile Vega zapyli Burlata to czy on odwdzięczy się tym samym? Szukam w internecie i nie znalazłam informacji, aby był jej zapylaczem. Proszę o pomoc znawców...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3&start=56
Pozdrawiam serdecznie :wink:
kajo
200p
200p
Posty: 297
Od: 29 mar 2010, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czereśnia Vega - kto ma?

Post »

Pomolog, dziękuję bardzo za podpowiedź. Trochę mi się rozjaśniło. Szkoda, że brak miejsca na tercet ;:108
Pozdrawiam serdecznie,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”