Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
emeryt

Truskawki pnące

Post »

Obrazek
emeryt

Mont Everest

Post »

Witam miłe Panie
Co p sadzą o w/w odmianie truskawek.
A po drugieto na 10 szt przyjęło się siedem szt,
5 bardzo ładnie, a 2 jako tako
proszę o komętarz co dalej
pozdrawiam .
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Wydaje mi się, że takie podwiązywanie wyrastających pędów u truskawek u których się da zrobić tzw. pergolę jest dla roślin osłabiające. Przynajmniej dla tego głównego. Z czasem będzie pewnie tam więcej zieleniny aniżeli owoców. No ale może się mylę.

U mnie selva w doniczkach kwitnie i ma już małe owocki, jeszcze zielone :). Truskawka różowa posadzona w donicy też kwitnie i wygląda na prawdę super. Czekam tylko aż się krzaczki zagęszczą troszkę to będzie w ogóle super. Posadzone też mam w skrzynce truskawko poziomki, które też kwitną i mają małe zielone owoce. Wszystkie te odmiany nadają się do doniczek i skrzynek, ze względu na powtarzane owocowanie, wytwarzanie pędów na których też podobno kwitną i owocują. Zobaczymy jak to będzie wyglądało latem.

selva:
Obrazek

Obrazek Obrazek
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

AnniaJ pisze:Moje posadzone jakieś 3 tygodnie temu już zaczynają kwitnąć - choć mam nadzieję, że nie będą się śpieszyć za bardzo, bo jeszcze może tfutfu przymrozić:

Obrazek

Mam Camarę i Elan - posadzone w rządku co 25 cm - po 10 sztuk, oczywście nie pamiętam czy które gdzie pozdziłam - 10 jednych, obok 10 drugich ale które sa które? ;)

Elan poznasz po białych kwiatach :)
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

lotta pisze:
Elan poznasz po białych kwiatach :)
Dziękuję, dobra kobieto :) To już będę widziała :)
emeryt

Truskawki pnące

Post »

Już mają pąki Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Thilien
100p
100p
Posty: 109
Od: 26 cze 2007, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krzeszowic
Kontakt:

Post »

stalewiak pisze:U MNIE wyłazi truskawka pnąca :) fagaria ananassa

Fragaria x ananassa
to ogólna nazwa gatunku truskawki (czasem też używa się Fragaria grandiflora czyli poziomka wielkokwiatowa), tak więc wszystkie odmiany truskawek należą do tego gatunku.
Ja mam z "truskawek pnących" (wiadomo, że nie ma pnących truskawek, chyba że samemu się je "przypnie" ;) odmianę Temptation z nasion ale ledwo przetrwała zimę i nie wiem czy zakwitnie w tym roku.
Awatar użytkownika
emik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 14 mar 2009, o 15:01
Lokalizacja: pomorskie

Post »

mila1003 bardzo przepraszam, że tak późno odpowiadam !!!
Sadzonki z allegro były tzw. "zielone", dojechały bardzo szybko.
Masa korzeniowa była równie duża jak nie większa od liści. Wszystkie sadzonki się przyjęły.
Nadal te wsadzone do gleby rosną wolniej, te z doniczek znacznie lepiej. Wszystkie nawożę regularnie nawozem Substrala w/g zaleceń producenta, żadna jeszcze nie kwitnie, ale u nas zawsze wegetacja rusza później :).
Dzisiaj część przesadziłam do "kaskadowej" doniczki.


mommy_b- cudna ta Twoja donica:)))
Pozdrawiam, Ewa
emeryt

Truskawki

Post »

Witam
Dużo jest pisane o truskawkach zwisających,
a ja chciałbym coś o pnących i tu spróbuję wstawić mały opis
do truskawek ,które otrzymałem Obrazek Obrazek
Jeżeli chodzi o sadzonki to na 10 przyjęło się 7 szt.
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Chodzi cały czas o te same truskawki (bo mogą sobie nazwać "pnące", ale truskawek pnących się po prostu nie ma - już kilka osób o tym pisało)
emeryt

Do p Latta

Post »

To z Allegro Obrazek
Piszecie że niema truskawek pnących,zwisających też niema,wszystko zależy jak się posadzi,gdzie i wczym
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

a czy ktos zna inną odmiane truskawek calorocznych niż Selva ktora ma opinie niesmacznych owocow... ?
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Smaczny jest np. Elan. Jest to truskawka uprawiana z nasion. Wychodzi drogo, bo 100 nasion kosztowało 78zł, a miałam z tego tylko 24 szt. rozsady. Być może ktoś sprzedaje sadzonki. Mam jeszcze Rosanę (kwitnie na różowo, smak owoców taki sobie).

Oprócz Selvy inne powtarzające to Everest, Diamante, Evie, ale o ich smaku nic nie wiadomo.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”