'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: 'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Post »

Tak wygląda moja skoropłodnaja po roku od posadzenia. Co proponujecie? Usunąć kwiaty? Jest szansa na jakiś owoc w tym roku, czy może to bez sensu żeby roślina traciła siły na owoce, skoro drzewko jest takie małe?

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: 'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Post »

Śliwek było ze 30. Wszystkie wyglądem i smakiem przypominają kolorową ałyczę. Czy tak powinno być? zakładam że owoc może być mniejszy ze względu na suszę. Wszystko jest mniejsze w tym roku, ale nie mam porównania z ałyczą.
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: 'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Post »

U mnie też owoc mniejszy niż rok temu. Zauważyłem ciekawostkę że dojrzałe owoce bez problemu odchodzą od pestki. W zeszłym nie odchodziły. Dla mnie bardzo smaczne.
Pozdrawiam Wojtek
diamond
50p
50p
Posty: 55
Od: 30 maja 2018, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Post »

Zdecydowałem się właśnie na zakup. 75zl + wysylka w doniczce. Szukałem czegoś bezproblemowego. Będzie w niedalekiej odległości od KUBAŃ, którą jestem zachwycony.
Krasny
500p
500p
Posty: 520
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: 'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Post »

Polecam przerywać zawiązki owoców. Rosną wtedy większe i moim zdaniem o wiele smaczniejsze. Oprócz tego rzeczywiście jest dosyć bezproblemowa. W zeszłym sezonie oberwało się jej moniliozą, jak wszystkim drzewkom zresztą.
Fajnie czytać, że Kubań jest smaczny. W tym roku jest szansa, że zawiąże pierwszy raz owoce i u mnie.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: 'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Post »

Po ilu latach zaczyna owocować skoropłodnaja? Wszędzie piszą, że zwalnia wzrost gdy zaczyna owocować, ale nikt nie pisze po ilu to latach.
Krasny
500p
500p
Posty: 520
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: 'Skoropłodnaja' - czy ktoś słyszał o takiej śliwce?

Post »

Nie wiem jak u innych, ale u mnie kwiaty miała już w pierwszym sezonie po posadzeniu. Nie pamiętam tylko czy coś się wtedy zawiązało. Przez pierwsze 3/4 lata rosła bardzo silnie. Przyrosty grubo ponad metr i owocowanie jej w tym nie przeszkadzało. Przycinałem, żeby jakoś ją ogarniać. W zeszłym sezonie przyrosła trochę mniej, może już stopuje. Ta odmiana ma dużą tendencje do nadmiernego zawiązywania owoców. Drzewko pięknie wtedy wygląda całe oblepione śliwkami, ale owoce drobnieją i smakują mocno ałyczowo. Jeśli się je przerwie to rosną całkiem spore i aromat ałyczy nie jest tak bardzo wyrazisty. Opadają po dojrzeniu. Dla mnie to całkiem dobra odmiana. Może to nie Renkloda Althana, czy Węgierka Zwykła ale owocuje jako pierwsza śliwka w sadzie i jest smaczna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”