Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Hej zrobiłem lepszej jakości zdjęcia. Korzenie chyba też nie najmniejsze.
W nowych doniczkach podrzuciłem nawozu.
I sadzonka

Obrazek


Obrazek

II sadzonka

Obrazek

Obrazek
Na obydwóch są małe świeże liście. Przesadziłem je do ziemi uniwersalnej. Tzn istniejącą bryłę z korzeniami z mniejszych doniczek przesadziłem w większe w tą właśnie ziemię.
Zobaczymy jak się roślinki rozwiną. Jak ruszą to idą po 15 do ziemi. Podrzucę też im gnojowicy z pokrzyw. Niech ma.
Dzięki za rady ;:136
:)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Rośliny nie były przelewane. Stały na zachodnim oknie. Teraz już są na południowym:)
:)
tolek_b
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 lis 2016, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie Podlasie

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Moje sadzonki poszły na miejsce docelowe. Od lewej odmiana biała, dwie pozostałe coś granatowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Zbliża się ten czas i szał ukorzeniania niedługo się zacznie. W tym filmie dowiecie się jak nie zmarnować czasami jedynego patyczka. Zapraszam. Nagrałem niedawno filmik o ukorzenianiu bezpośrednio w pojemnikach bez wstępnego kalusowania. Jeżeli kogoś zainteresuje to zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=nZe-WY2nmlA&t=2s
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Dziś właśnie rozpoczęłam ukorzenianie winorośli. Kilkanaście sztobrów Regenta ukorzeniam w wodzie, kilka nieznanej mi jasnej odmiany NN w keramzycie. Nie mam wielkiego ciśnienia na uzyskanie sadzonek, bo ziemia pod winniczkę jeszcze nie przygotowana, raczej to eksperyment.
Chętnie przyjmę wszystkie rady jak przygotować ziemię, dobrać odmiany i zaplanować sadzenie :wit
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Teraz to raczej pora na testy sztobrów. Lepsze efekty są jednak w marcu. Pisze Ci to taki sam napaleniec na ukorzenianie, tylko z rocznym doświadczeniem. W tamtym roku też za wcześnie ukorzeniałem i efekty były różne i raczej marne. Mimo wszystko podziwiam zapał. Jednocześnie dziękuję wszystkim tym, dzięki którym zmądrzałem czytając to forum. ;:136
:)
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Witam,

Tez bawię się w ukorzenianie ale nie winorośli tylko podkładek pod jabłonie/czereśnie/grusze i śliwy. Moja temperatura ukorzeniania zgodnie z zaleceniami klasyka (Gartner) to 21 st. C tak wiec o wiele niższa niż Wasza 28 st C. Trwa to jakieś 3 tygodnie, już jadę druga partie w tym roku. Mam pytanie, kiedy normalnie wyciągacie patyczki z perlitu? Czy robicie to jak pokarze się poważniejszy kalus (takie zgrubienie na patyku), czy dopiero jak pojawia się pierwsze korzonki? Ja wyciągnąłem jak były korzonki 2 tygodnie temu, dziś przeglądałem i w sumie te które były (korzonki) to obumarły, natomiast zaczynają odrastać nowe. Z drugiej strony na podkładkach pod jabłonie pojawił się spoty kalus, czy to już znak, żeby przesadzić?

Pozdrawiam serdecznie
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Lex winorośl przeaadzamy jak będzie ładny kalus, na korzenie nie patrz bo i tak wyłamiesz przy sadzeniu do ziemi.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Spokojnie,jeszcze za wcześnie, możesz zacząć ukorzeniać w marcu czyli nawet i za miesiąc dopiero. Ja miałem nagły przypadek taki na wczoraj i z duszą na ramieniu ukorzeniałem w kwietniu, kiedy łozy już miały mocno nabrzmiałe pąki i 100% udanego ukorzenienia :!: ;:oj

Obrazek
Oto jedna z tych sadzonek zdjęcie wykonano 11 maja.
Pozdrawiam Józef
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Dobry już termin by rozpocząć ukorzenianie czy do kwietnia poczekać ?
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Ja będę ukorzeniał ok 20 sadzonek z 15 odmian z mojej kolekcji, prawdopodobnie będzie to koniec marca a może i po świętach. Byłem wczoraj na działce gdzie mam zadołowane odcinki łozy ale ziemia jest dość głęboko zamarznięta więc będę musiał poczekać na odmarznięcie. A kiedy odmarznie to już trudno powiedzieć, bo kilofa to ja raczej nie będę używał do tego celu. :)
Pozdrawiam Józef
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Czekam do świąt i wtedy zacznę . Przemyślę jeszcze metodę ukorzeniania .
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

anulab pisze:Dobry już termin by rozpocząć ukorzenianie czy do kwietnia poczekać ?
To zależy od metody. Jeśli robisz to w domu na parapecie, to już można, jeśli na folii lub w donicy w gruncie to jeszcze nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”