Porzeczka zielona

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Zielona porzeczka

Post »

Osoby zainteresowane abym im kupił porzeczkę w Berlinie proszone są o kontakt na pw celem załatwienia formalności.
Nie będę w stanie założyć z własnych pieniędzy za każdą chętna na w/w porzeczkę osobę. Prosiłbym o wpłaty na konto. Gdyby porzeczki nie było to pieniądze odeślę na konto, z którego wpłynęły.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona porzeczka

Post »

xipe pisze:Osoby zainteresowane abym im kupił porzeczkę w Berlinie proszone są o kontakt na pw celem załatwienia formalności.
Nie będę w stanie założyć z własnych pieniędzy za każdą chętna na w/w porzeczkę osobę. Prosiłbym o wpłaty na konto. Gdyby porzeczki nie było to pieniądze odeślę na konto, z którego wpłynęły.
Wróciłam do Polski i mogę w końcu wpłacić pieniążki. Czy jeszcze jest czas, bo pisałeś, że do 20 sierpnia ?
Wracając do zielonej węgierki ja mam w swoich chaszczach na granicy działki takie żółto-zielone śliwki kształtem jak węgierki. Są bardzo smaczne. Niedawno je "odkryłam" wśród różnego rodzaju krzaczorów.Jest sporo siewek. Muszę się nimi zaopiekować bo smak wynagrodzi mi trud :D

Obrazek

Obrazek
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona porzeczka

Post »

Czy jest to zielona węgierka czy nie ? Zdjęcia wyżej :wit
ugot
100p
100p
Posty: 143
Od: 21 mar 2008, o 01:52
Lokalizacja: Książ Wielki

Re: Zielona porzeczka

Post »

J też o takich właśnie śliwkach wspominałam
Ulka
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Zielona porzeczka

Post »

Wróciłem z Berlina, zlustrowałem całość 3 razy i niestety nie mieli porzeczki czarnej o zielonych owocach ani gruszy Blutbirne.
W przyszłym tygodniu robię zwroty na konta wpłaconych pieniędzy.

Osobiście byłem ciekaw tej gruszy Blutbirne, nawet o niej czytałem w internecie, ale w tym roku oferta sadownicza była uboga i ograniczona praktycznie do starych odmian jabłoni.

W przypadku porzeczki pytałem po niemiecku
Ich suche schwarze Johannisbeere mit grunnen Fruchten zum Essen. No i było tylko wzruszanie ramionami.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zielona porzeczka

Post »

Oj szkoda ale dziękuję za fatygę. Blutbirne może nie powala wielkością itp ale ja bardzo lubie gruszki i montuję sobie małą kolekcję.Niestety szkółka niemiecka w której ją namierzyłam jakoś nie odpowiedziała mi na maila, a starałam się i był po niemiecku;). Mamy polską wersję tego typu grusz, [podobno, bo w kraju śladu po niej nie ma, znalazłam w amerykańskim banku genów] nazywa się Verbelu.
Pogrzebałam w sieci i natknęłam się na ślad jakichś starych polskich badań nad porzeczkam, z których wynika, że zielonoowocowe siewki trafiają się czasem wśród czarnych porzeczek, więc może czas zacząć siać;)
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Zielona porzeczka

Post »

Fińska odmiana o zielonych owocach (nazwy nie pamiętam) była siewką z samozapylanie dość popularnej wciąż u nas odmiany Ojebyn.
Pozdrawiam,

J
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona porzeczka

Post »

Bardzo szkoda, że nie było porzeczki. Dziękuję Ci jednak za fatygę i chęć zaspokojenia naszych zachcianek ;:196
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Zielona porzeczka

Post »

No to trzeba będzie kogoś wydelegować na wschód, bo w Rosji się przechwalają,że maja tego skolko ugodno w tym tak wykpiwanym u nas Instytucie Miczurina.
Waleria
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona porzeczka

Post »

Żeby te porzeczki były gdzieś koło Kaliningradu to nie ma sprawy. Jadę. Jak to sprawdzić, być pewnym,że są ?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Zielona porzeczka

Post »

Zwroty pieniędzy zrobione, jutro powinny być na Waszych kontach. :wit
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zielona porzeczka

Post »

Perdii to jak sie bedziesz wybieral daj znac, moze jeszcze zlecenie na rokitniki owocowe przyjmiesz;)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona porzeczka

Post »

Zanim ruszę muszę zrobić rekonesans czy w okolicach Kaliningradu mają zieloną porzeczkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”