Jak się szczepi wiśnię

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
room
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 30 kwie 2006, o 20:13
Lokalizacja: dolnosląskie

Jak się szczepi wiśnię

Post »

Witam
Mam w ogrodzie bardzo starą wiśnię której koniec zbliża się nie uchronnie ma bardzo smaczne owoce więc chciał bym ją odmłodzić
Może mi ktoś napisać jak się szczepi wiśnię od A do Z nigdy tego nie robiłem więc czekam na porady fachowców
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tak, może :)
Zerknij tutaj:
- Szczepienia letnie drzew owocowych...
- Szczepienie - TRUDNE
- Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Szczerze mówiąc nie znam nikogo, kto z samej teorii (opis, zdjęcia) umiałby nauczyć się szczepienia drzew owocowych. Metoda prób i błędów jest świetna, ale strasznie czasochłonna i kosztowna. I niekoniecznie skuteczna. Zdałabym się więc na pomoc fachowca, ale nie na forum, a raczej w realu. Może masz w okolicy jakiegoś działkowca czy sadownika, który mógłby ci pomoc?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Jean
100p
100p
Posty: 189
Od: 11 maja 2009, o 19:07
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Room, najpierw piszesz o odmłodzeniu co polega na rozłożonym na 2-3 lata silnym przycięciu głównych konarów o ile w ogóle pień jest zdrowy. Takie odmładzanie u pestkowych robi się po owocowaniu.
Potem piszesz o szczepieniu. Wiśnie rozmnaża się przez okulizację /oczkowanie/ . I tu, jak pisze Nalewka trzeba mieć wiedzę i doświadczenie. Jeżeli jest to wartościowa wiśnia dla Ciebie to pozostaje porozumieć się ze szkółkarzem produkującym wiśnie i dostarczyć tegoroczne pędy /zrazy/ z prośbą o zaokulizowanie. Mój znajomy produkujący niewiele bo 2-3 tysiące drzewek czasem właśnie otrzymuje takowe prośby od znajomych.

Natomiast przeszczepiania pestkowych raczej się nie wykonuje.
Pozdrawiam - Jean
Awatar użytkownika
room
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 30 kwie 2006, o 20:13
Lokalizacja: dolnosląskie

Jak się szczepi wiśnię

Post »

Dzięki za pomoc
Udam się z tym do fachowca właśnie znalazłem w okolicy sadownika
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”