Poziomki na balkonie, w doniczce

Drzewa owocowe
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Poziomki w doniczce

Post »

kaagosmi pisze:
kaagosmi pisze:Zasadziłem pierwszy raz poziomki z donicy i po kilku-kilkunastu dniach część z nich ma obeschnięte liście po bokach.
Przez co to może być?
nikt nic?
Mam też na balkonie dwie donice z poziomkami rozłogowymi.Też mam takie pozasychane ale tylko kilka listków.I myślę,że od słońca bo u mnie grzeje ostro.Ja bym się tym nie przejmował jeżeli wybijają nowe listki i kwiatostany.Zmiany na liściach mogą też świadczyć o jakiś niedoborach składników,złym pH gleby,przenawożeniem albo chorobą grzybową.Ja urwałem te listki,które miały jakiekolwiek zmiany.Dałem trochę nawozu eko do podlewania bo te moje zrobiły się takie trochę za jasno zielone.
Na działce poziomki chorowite były szara pleśń i te białe kropki.Postanowiłem uprawiać w donicy w izolacji by uchronić się przed grzybami.
ladicus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 maja 2023, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Poziomka na Balkonie

Post »

Witam serdecznie od razu mówię że jestem amatorem w tym co robię cho sprawia mi to straszna radość i proszę was o pomoc bo na balkonie mam zasądzone poziomki w podloznych doniczkach i nie wiem czemu od dłuższego czasu zaczynają mi opadać liście co może być spowodowane tym podlewam co 2 dzień do tego dostają odżywkę substral ta sama co do truskawek pomóżcie doradzcie.. co zrobić jak je odratowac
Obrazek
MaSaKra
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 30 kwie 2022, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poziomki na balkonie, w doniczce

Post »

ciężko postawić jednoznaczna diagnozę. To może być choroba grzybowa korzeni (werticilioza) ale nie musi. Ogranicz podlewanie, żeby nie było za mokro. Poczekaj 3-5 dni, czy jest poprawa. Popatrz też czy razem z ziemia ze sklepu nie przyniesione zostały opuchlaki, które podgryzają korzenie. Wyciągnij sadzonkę z ziemi i popatrz czy nie ma białych tłustych robaków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”