Figa z nasion

Drzewa owocowe
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Figa z nasion

Post »

Witam. Będąc na Krecie zerwałem sobie owoc z figowca. Kiedy przyjechałem do domu położyłem go gdzieś i o nim za pomniałem . Niedawno znalazłem tą figę, była zeschnięta, ale przepołowiłem ją i wysiałem nasiona. Dzisiaj patrzę, a tam pełno małych roślinek. Jedno zaraz obok drugiej. Poczekać aż podrosną czy co zrobić.
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Figa z nasion

Post »

Poczekaj az podrosna a pozniej zostawisz kilka najmocniejszych chyba ze jestes w stanie przesadzic to bedzie jej lepiej bo rzedziej beda. z tych roslinek raczej nie uzykasz owocow
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa z nasion

Post »

Wiem że nie uzyskam, ale lubię hodować z pestek i patrzeć jak rosną, chocoaż nie doczekam się owoców

A czy teraz takie roślinki mogę przesadzić do jakiejś jednej donicy, ale w jakichś odstępach. teraz rosną jedna przy drugiej. Czy poczekać z tym do wiosny?
MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Figa z nasion

Post »

Lepiej poczekaj do wiosny, gdzieś tak do marca. Według mnie na jesień lepiej roślin domowych nie przesadzać.
Pozdrawiam, Mateusz
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Figa z nasion

Post »

Teraz to już chyba za późno bo rozsadzanie to jak są takie małe pchełki. Jak byś mógł zdjęcie wstawić jak one wyglądają
teraz to już trochę za późno.rozsadza się w fazie 1 liścia takie małe siewki. ty co najwyżej możesz spróbować wziąć np nożem z cala ziemia próbować największe siewki z wszystkimi mniejszymi do okola przesadzić a potem te najmniejsze wyciąć. nie gwarantuje ci ze nie padną ci w ten sposób.
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa z nasion

Post »

Rosną blisko siebie. Mają już po3-5listków.

to mogę teraz poczekać do wiosny niech tak sobie rosną. jeszcze w tej doniczce mam jakieś dwa małe roślinki. Zaszczepki przywiozłem z grecji. gdy wstawię zdjęcie mam nadzieję że uda mi się rozpoznać co to.
jeszcze mam 2 oleandry które widać że się przyjeły. Jak teraz te rośliny podlewać. Oleandrów też raczej nie przesadzać.

Dzisiaj byłem zmuszony do przesadzenie kiwi i frezji. Wyjąłem je z doniczki i włożyłem do ziemi nic nie robiąc z korzeniami. Mam nadzieję że nic im sie nie stanie.

Kiwi musiałem przesadzić gdyż miało bardzo mało doniczkę, ziemia szybko wysychała. Moje drugie kiwi jakoś bardzo się rozrosło. A to nie zabardzo. Liście ma takie jakieś dziwne(pojawiły się brązowe kropki - jak by w tych miejscach uschły). Czy na wiosnę się poprawi>?

A i jeszcze mam pytanie odnośnie granatów. Otóż straciły mi wszystkie liście. Stoją na parapecie. Nie ma pod nim grzejnika więc będą miały raczej zimno. Czy trzymać je tam do wiosny i wtedy o\puszczą listka Jak je podlewać
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Figa z nasion

Post »

Kupiłam fige ,nasiona wyciągnęłam podsuszyłam i wysialam ,mam dużo takich siewek pomalutku rosną ale zobaczymy co będzie ;:3 Obrazek
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Figa z nasion

Post »

Witaj Marcinie :wit

Nie musisz moczyć ...ale dobrze jest ,żeby poleżały kilka tygodni w lodówce ja tak robię .. mam figi dwuletnie które zimują w doniczkach na dworze ;:173 w tym roku może wsadzę już do gruntu .
To duża figa


Obrazek

a to małe ,Figa palestyńska wysiana 30 .03 .2014

Obrazek

Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Figa z nasion

Post »

Tak czytam ten wątek od początku i się zakręciłam ;:219

Czy jeżeli wysieję nasiona fig i urosną, np. 2 drzewka figowe to one się wzajemnie zapylą czy będą mieć zawsze tylko liście bez owoców :?:
Pozdrawiam,
Kasia
mmichalowa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 lut 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Figa z nasion

Post »

Ja właśnie zamówiłam nasiona;) Zobaczymy czy chociaż jedno wykiełkuje.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Mimozy, figi i golden egs?

Post »

Moje również z nasion.

Obrazek

Obrazek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Mimozy, figi i golden egs?

Post »

Z ostatniej chwili -figa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Figa z nasion

Post »

Napatrzyłam się na wasze figowce i też zapragnęłam sobie wysiać szczególnie, że mam dostęp do świeżych owoców.
Czytałam, że wielu z was miało już nasiona skiełkowane w owocu, u mnie tego nie widać ale zwracam uwagę.
Czy te nasionka siejecie od razu w grunt czy może trzymacie chwilę w lodówce? Po jakim czasie wasze nasionka powschodziły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”