Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
adam_k27
 Tytuł: Re: Leszczyna (Corylus) owocowanie
PostNapisane: 14 maja 2020, o 09:55 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
GodfatherPL napisał(a):
Witam
Powiedzcie mi jak szybko rosną wasze leszczyny? Kupiłem 4 odmiany w przeciągu 3 lat, wszystkie że szkółek. A ledwo co podrosły. Przyrost olbrzyma z Halle i cosford przez te 3 lata to może z 10 cm. Warszawki czerwony kupiłem w zeszłym roku na wiosnę i przez rok może podrosła o jakieś 15cm. 4 odmiany nie pamiętam ale też podrosła przez rok z 15 cm. Nawoże je obornikiem, niby kwitną i nawet mają po 3-4 orzechy (kwitną te 3 letnie). Ale w ogóle nie rosną.

Mam 5 leszczyn. 3 Olbrzymy z Halle sadzone z doniczek 3 lata temu. Pierwszy rok bardzo słabo rosły, potem trochę ruszyły. W tamtym roku na każdym było tak z kilkanaście orzeszków. Obecnie to już takie krzaczory na 1,2-1,5 metra :). Mam też sadzone rok później Cosford i Contortę szczepioną na pniu. Cosford kupiony jako prawie 1,5 metrowy krzak z gołym korzeniem niestety mocno obrąbanym. Pierwszy rok po posadzeniu nie urósł nic, ale to normalne, bo krzak duży i musiał odtworzyć korzenie. Miał w tamtym roku kilka orzeszków. W tym roku wygląda na to że coś ruszy z przyrostami i orzechów będzie znacznie więcej. Contorta zaś póki co stoi ale to normalne. Jako że była zasadzona, a po 2 miesiącach jednak przesadzona w inne miejsce i poprzedni rok w sumie stała, aczkolwiek urodziła jeden orzeszek. Liczę że w tym roku ruszy.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 129 ]  Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: bendkos, rafal1122, Rolnik Sam, toolpusher i 70 gości