Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Drzewa owocowe
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Maro 168, masz rózne typy szczepień i różne podkładki. Poczytaj sobie o tym, ale mówię od razu nie jest to łatwe i trzeba mieć wiedze aby to robić. Jeżli zrobisz coś nie tak to zraz się nie przyjmie. A jeśli chodzi o twoje pytanie czy da się zaszczepić śliwę na mniejszej odmianie, oczywiście, że się da, ale ty tego nie zrobisz. Nie obraź się, że tak napisałem, ale żeby przeprowadzić takie szczepienie jakie chcesz zrobić, musi to być bardziej w tych sprawach kompetentna.

Pozdro
Mutari
maro168
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 cze 2007, o 22:35

Post »

Początki zawsze są trudne :wink: ale mimo wszystko będe próbował swych sił :)
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Praktyka czyni mistrza, więc probuj, a może się uda. Na początku pewnie cosik ci nie wyjdzie, ale później może być już tylko lepiej.

Pozdro
Mutari
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Szczepienie nie jest aż takie trudne, ale trzeba znać dobrą technikę. Jednakże przez szczepienie śliw raczej nie uzyskasz niższej formy. Jedyne wyjście to zaszczepić na jakiejś podkładce, a później ciąć tak, aby tych 3 metrów nie przekroczyła.
sobieski1990
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 kwie 2008, o 11:41

Jak szczepić drzewka owocowe?

Post »

Witam!
Jestem początkującym ogrodnikiem jednak słyszałem już szczepieniu drzewek. Prawdopodobnie robił to mój dziadek jakieś dobre kilkadziesiąt lat temu i mu to wychodziło. Chciał bym się zapytać w jaki się to robi sposób? O jakiej porze roku? Do jak starych drzew? Czy trzeba używać do tego jakiś "specyfików" ogrodniczych? i czy jest to w ogóle możliwe w zwykłych "wiejskich" warunkach? :?
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Trochę o szczepieniu w gruncie można przeczytać w:
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=332
Szczepienia nie są trudne, ale trzeba trochę poćwiczyć nim dojdzie się do dobrych wyników. Przy szczepieniu trzeba uważać na palce, łatwo przez nieuwagę o skaleczenia.
Roman
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

W tym roku szczepki z ubiegłego roku wypuściły liście i mają kwiaty, które muszę chyba zerwać. Po jakim okresie czasu od momentu szczepienia można dopuścić do owocowania takiego pędu?
Pozdrawiam Andrzej.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W tym roku usuń kwiaty - teoretycznie może i nie być problemu - ale jednak lepiej odciążyć nowy fragment i dopuścić do wzrostu wegetatywnego tej części
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziękuję. :lol:
Czy zdjąć już "opaski" zabezpieczające - nie zdejmowałem ich jeszcze.
Pozdrawiam Andrzej.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja osobiście jak szczepię to opaski zdejmuję dopiero we wrześniu. :D
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Przemo pisze:Ja osobiście jak szczepię to opaski zdejmuję dopiero we wrześniu. :D
Ale rozumiem - jak szczepisz wiosną tego samego roku... a tu chodzi raczej o szczepienie wykonane w zeszłym roku, zgadza się?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tak chodziło mi o szczepienie w danym roku, jeżeli zaś szczep jest dwuletni dawno powinna być już zdjęta opaska bo uniemożliwia to grubienie szczepu oraz prawidłowe oblewanie przez podkładkę. :D
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dokładnie :wink: Mam nadzieję, że jeszcze nie wrosła... Erazm - zdejmij je jak najszybciej, ostrożnie i w "suchy" dzień
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”