Pigwa - informacje o uprawie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

A jak jest z wodą w glebie?
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Kilkuletnia pigwa

Post »

Hortensja pisze:Witam serdecznie!
Jestem pierwszy raz na forum i mam następujący problem. Moja kilkuletnia pigwa każdej
wiosny pięknie kwitnie, zawiązuje owoce,. a po kilku tygodniach wszystkie zawiązki owoców
opadają. Drzewko rośnie na działce leśnej w miejscu o dostatecznym nasłonecznieniu,
w sąsiedztwie jeżyn i poziomek. Proszę o podpowiedź, czym ja nawozić i jak pielęgnować,
żeby dochować się wreszcie owoców.
Łączę pozdrowienia dla Wszystkich - Hortensja
Jeżeli jest to pigwa jabłoniowa to zrzut zawiązków powodowany jest na skutek niezapylenia.
- braku dostatecznej zawartości substancji stymulujących wzrost zalążni
-brak zaopatrzeniu w substancje pokarmowe tuż po kwitnieniu
w roślinie musi być przewaga węglowodanów nad związkami azotowymi
Najlepiej skontaktuj się w Skype:
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przeczytaj temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ight=pigwa i podane w nim linki.
Jeżeli pigwa rośnie w warunkach, gdzie przez długi czas utrzymuje się woda lub występuje przesuszeniu gleby reaguje osłabieniem wzrostu i zrzucaniem zawiązków.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Hortensja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 17 gru 2006, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi na mój post. Przestudiowałam dokładnie wskazaną
lekturę, co mi pozwoliło zidentyfikować moje drzewko - jest to Pigwa wielkoowocowa / Cydonia
oblonga / - i dowiedzieć się o optymalnych warunkach uprawy. Jeżeli postaram się sprostać
tym wymaganiom, to mam nadzieję doczekać obfitego zbioru owoców, o czym obiecuję
poinformować Szanowne Forum.
Ukłony dla Wszystkich - Hortensja :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jak miło widzieć taką grzeczną i dobrze ułożoną Hortensję ;:26 Nie opuszczaj nas, zostań i pisz czasem, co u Ciebie w ogrodzie, nie tylko o pigwie :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Witaj Hortensjo, ja też jestem z Łodzi.
Może napisałabyś coś więcej o swoim ogrodzie, albo wkleiła kilka fotek.
Ciekawa jestem jak dużą masz tą pigwę i czy robiłaś już nalewki z jej owoców.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

agrazka pisze:
Ciekawa jestem jak dużą masz tą pigwę i czy robiłaś już nalewki z jej owoców.
Sorki ,wbijam się w temat mam pigwowce ale z owoców nigdy nic nie robię bynajmniej nie z lenistwa lecz niewiedzy chętnie porobił bym jakieś nalewki tylko jak ,prosze mnie oswiecić :idea:


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ależ natychmiast służę ;:26 ;:50

Kliknij sobie i korzystaj :) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=nalewki

P.S.
Jeśli masz za dużo owoców, chętnie się z tobą podzielę, moje krzaczki rosną dopiero od jesieni 2006, więc owoców jeszcze nie miały :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

Bardzo dziękuję za link Owoców ci u mnie dostatek tylko nigdy ich nie zbieralem bo nie wiedzialem co z nimi zrobic ,ba nawet nie wiedziałem ze są jadalne .Jesienią musimy sie zgadac :D
Awatar użytkownika
Hortensja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 17 gru 2006, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam Wszystkich!
Zachwycona jestem obfitością przepisów "nalewkowych", stokrotne dzięki. Brakuje mi jeszcze przepisu na nalewkę z owoców czeremchy, której na mojej działce rośnie b.dużo. Może ktoś
zna i dopisze ?
Winna jestem odpowiedź Agrazce na post o mojej działce. Przepraszam, że z opóźnieniem, ale miałam przerwę w dostępie do komputera. Moja działka to duża działka leśna / 3600 m2 / na
której hoduję głównie rośliny kwaśnolubne, bo te nie sprawiają mi żadnych kłopotów, po prostu same rosną. Mam wspaniałą kolekcje rododendronów, azalii i hortensji, oraz dużych
krzewów borówki amerykańskiej, która owocuje jak szalona przez całe lato aż do przymrozków. Mam również aronie, leszczyny, dwa derenie / te jeszcze nie owocowały bo są
małe/, no i oczywiście maliny, jeżyny,poziomki, jagody i grzyby.
Założyłam również rozarium i mam dwa clematisy, a jakże, ale z tym jest sporo kłopotów,
tak, że doszłam do wniosku, że najlepiej jest skupić się na uprawie roślin, właściwych dla
danego biotopu, bo te gdy czują się dobrze w danym środowisku, rosną najpiękniej bez
specjalnych zabiegów.
Obiecuję na wiosnę przesłać zdjęcia moich kwitnących różaneczników - dla potwierdzenia mojej teorii.
Łączę pozdrowienia - Hortensja
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tak, tak, koniecznie daj pooglądać zdjęcia, już się cieszę na myśl o takiej przyjemności :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
rosita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 wrz 2007, o 16:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

witam,
ja mam takie pytanie odnosnie wlasnie pigwy... kiedy wlasciwie nalezy zbierac jej owoce?!:-) z gory dziekuje za udzielenie odpowiedzi
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

rosita pisze:witam,
ja mam takie pytanie odnosnie wlasnie pigwy... kiedy wlasciwie nalezy zbierac jej owoce?!:-) z gory dziekuje za udzielenie odpowiedzi
W miarę dojrzewania. U mnie już zaczynają spadać. Nie widzę, skąd jesteś. Podejrzewam,że nad morzem i bliżej gór dojrzewa później. Ja zbieram, jak są żółte.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”