Śliwa Dyskusje ogólne

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Krasny
200p
200p
Posty: 495
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Może przeciążyła się w zeszłym roku i w tym odpoczywa? Może przemarzły jej pączki kwiatowe zimą(mało prawdopodobne)? Ciężko powiedzieć.
aneroid
50p
50p
Posty: 51
Od: 13 kwie 2014, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Co może być powodem opadania liści ze śliwki renklody (żółto zielonej) ?
24.05. zrobiłem oprysk wszystkich drzew topsinem, czy to po oprysku ?
Owoców to w tym roku nie widzę na tym drzewie.
Na pozostałych drzewach wszystko jest ok.
Z góry dziękuję za podpowiedzi..

Pozdrawiam..
mateo123
100p
100p
Posty: 115
Od: 26 lut 2021, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Czy można o tej porze roku pryskać młode śliwy miedzianem 50? Na dwóch węgierkach zwykłych sadzonych jesienią pojawiły się brązowe plamy oraz dużo dziurawych liści.
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

Czy jeśli pryskałem śliwki od robaków w momencie jak rozwijały się kwiaty to czy trzeba teraz drugi raz pryskać czy już nie? Chodzi głównie o węgierki bo na nich zauważyłem dużo zdrowych owoców.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

Czym i na jakiego robaka pryskałeś? Na owocnicę, gąsieniczki?
U nas w tej chwili lata owocówka śliwkóweczka I-sze pokolenie, powiesiłam tablice - pułapki i jest ich od groma. Poszedł oprysk mospilanem.
Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz, może być już za późno na walkę z I-szym pokoleniem.
Pozdrawiam! Gienia.
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

Mospilanem na owocówkę pryskane. To znaczy że ten pierwszy raz pryskane niepotrzebnie w czasie jak kwiaty były?
jagusia111

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Ten pierwszy oprysk na pewno im nie zaszkodził :D tu masz odpowiedź https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 5#p5389845 . Teraz opryskaj tak jak pisze Gienia ze dwa razy na owocówkę bo będziesz miał śliwki z wkładką. Gienia tu zapewne doradzi co do terminów oprysków.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

ogrod12, w jakim rejonie mieszkasz ? Bo różnice są znaczne między odległymi rejonami. Uzupełnij swój profil.
W ogrodniczym kupiłam tablice lepowe- pułapki na owocówkę śliwkóweczke, powiesiłam i efekt po jednym dniu widać na zdjęciu. Nie wiem czy u Ciebie już latają, czy jeszcze nie, a może już jest za późno. Ja już popryskałam mospilanem. To jest pierwsze pokolenie owocówki. II-gie pokolenie będzie na przełomie VII i VIII.
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Ma ktoś może w sadzie węgierkę wangenheima? Jest to możliwe, żeby miała raka bakteryjnego, bo kilka dni temu pod zaschniętym sęczkiem znalazłem prawdopodobnie raka, bo kora czarna zapadnięta, guma i czarne łyko, drewno pod spodem. Wyczyściłem do zdrowego. Ewentualnie mogą to Presidenty, Stanleye, albo Amersy, ponieważ kupowałem przez internet, te odmiany produkcyjne są podatne na raka bakteryjnego? A w tym roku będzie jedna śliwka więc przekonam się cóż to jest.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Z tego co wiem to większość pestkowych jest wrażliwa na bakteryjnego wiec śliwy również.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
jagusia111

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

To nie musi być rak. Mogą być uszkodzenia pomrozowe po zimie. W tym roku na wielu owocowych zamierają całe gałęzie, albo robią się takie zapadliska jak opisujesz. Pestkowe na uszkodzenia pomrozowe też reagują wyciekiem gumy.

Cytat ze starego Atlasu chorób sadowniczych "Po szczególnie mroźnych zimach na korze gałęzi i konarów, a nawet pni, występują zbrunatniałe, zapadające się plamy, potem kora marszczy się, a drewno pęka. Tak silne uszkodzenia są przyczyną zamierania części korony lub całych drzew."
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Taka zmiana znajdowała się w jednym miejscu, jak by zmarzło to było by więcej jakich miejsc?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
jagusia111

Re: Śliwa Dyskusje ogólne

Post »

Niekoniecznie. Jak był sęczek to w tym miejscu już mamy miejsce słabiej chronione przed niską temperaturą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”