Identyfikacja odmian grusz

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ja mam Konferencję i Komisówkę. Komisówka podobno jest pyszna, ale zaczyna owocować trochę później niż Konferencja.

Jak u was z zapylaniem Konferencji - zastanawiam się czy bedzie owocować taka samotna (bo w jakiejś starej książce wyczytałam, że jest odmianą nieźle zawiązującą owoce bez zapylania ;:24
irma510
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 25 lip 2007, o 13:12
Lokalizacja: okolice Szczytna

Grusze

Post »

Mam jedną gruszę na swojej działce ,pięknie wyrosła,ale na razie niewiele owocow zebrałam.To jest klapsa.Co rok opryskuję ją miedzianem i innymi preparatami grzybobójczmi ,które polecał mi pan ze sklepu ogrodniczego.Niestety nie na wiele to pomaga .Początkowo wszystko wygląda ładnie ,kwitnie bardzo obficie ,a potem zawiązki opadają a na czubkach gałązek młode listki czarnieją i zamierają.Zbieram kilkanaście smacznych gruszek.Ziemia u mnie jest 5 kl. A może rzeczywiście trzeba posadzić jeszcze jedno drzewko? Proszę o radę .Szkoda mi wycinać takiego dużego drzewa.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Irma zalecam oprysk Score 250 EC zamiast Miedzianu.
Pozdrawiam Andrzej.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

MariaTeresa pisze: mam jeszcze Bonkretę W. i Faworytkę,też smaczne, ale mają tendencje do owocowania co 2 lata zwłaszcza Faworytka
To także można wyregulować by drzewa owocowały co roku, też tak miałem że co drugi rok rodziły kiedyś zanim nauczyłem się co zrobić by owocowały co roku, przy odrobinie wiedzy i chęci można mieć sporo owoców w każdym roku. :D
irma510
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 25 lip 2007, o 13:12
Lokalizacja: okolice Szczytna

Grusze

Post »

Erazmie dziękuję za radę, zastosuję w tym roku, tylko nie wiem czy zrobić opryski już czy poczekać az będą pękać pąki ,ja mieszkam na Mazurach. Pozdrawiam.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja profilaktyczne opryski gruszy wykonuję po wykształceniu się liści lub gdy zobaczę na nich pierwsze objawy choroby. Zrywam wtedy te liście i wykonuję oprysk. Są one atakowane głównie przez parcha i rdzę gruszy. A na te choroby Score to bardzo skuteczny preparat. Miedzianu 50 WP używam tylko w fazie pękania pąków opryskując nim wszystkie drzewa owocowe. Przeczytaj m.in. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... oby+gruszy tu masz podane kiedy i jakie wykonać opryski.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Sam sobie odpowiedziałeś Smolkus1993:-) Ja mam od dwóch lat Konferencję i bardzo mi smakuje, a teraz dosadziłem Carolę, która ma kolorową skórkę i mam nadzieję, że jest pyszna.
ela1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 15 kwie 2007, o 11:56
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Lubuskie

Post »

Gruszka Carola jest gruszką odmiany jesiennej miąż jest bardzo aromatycznyi soczysty.Owoce zbieram w połowie września.
tatar_23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 maja 2008, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Najbardziej ceniona jest Faworytka-tzw. Klopsa. Owocuje w drugiej połowie sierpnia. z wcześniejszych posadziłem Isoldę. Ma owocowac koło końca lipca. Ciekawe wydają sie nowe odmiany jak: Radana, Supertrevoux, czy Alfa ze względu na wczesną pore dojrzewania i rozmiary. z jesiennych mam Lukasóke i Generał Leclerc. Tez warte zainteresowania.
Pozdrawiam
:) Łukasz[/u]
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Oj, wybór odmian grusz jest spory... ja poleciłbym Ci następujące (w/g kolejności dojrzewania):
- 'Lipcówka Kolorowa';
- 'Radana';
- 'Faworytka' (klapsa);
- 'Carola';
- 'Konferencja';
- 'Amfora';
- 'Erika'
Pozdrawiam serdecznie :wink:
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Roman
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Wybrać ze starych odmian posadzić w marcu zaszczepić odmianami od znajomych, tymi które nam najbardziej smakowały. Ja na jednej na razie mam cztery.
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Amela
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 27 sty 2008, o 13:56
Lokalizacja: Katowice

Grusze, co wybrać?

Post »

Witam. :)
Planuję tej jesieni posadzić ze 2 drzewa które mają dobre gruszki.
Może ktoś może polecić mi jakąś dobrą odmianę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”