Stare, dobre jabłonie część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Witam!!!Czy ma ktoś namiar na szkółkę która sprzedaje stare odmiany jabłoni wysyłkowo?.Chciałbym kupić na wiosnę kilka takich odmian np. Grafsztynka Prawdziwego,Kosztelę,Boikena , Malinową Oberlandzką i nie udało mi się znaleźć w internecie żadnego sprzedawcy któryby oferował taką formę sprzedaży.Przeszukałem już sklepy ogrodnicze i targowiska w swojej okolicy w poszukiwaniu tych odmian,niestety bezskutecznie.Sprzedają tylko najbardziej chodliwe stare odmiany jak Papierówki czy Renety.Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam Andrzej!!!
romekp
200p
200p
Posty: 244
Od: 22 lis 2009, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Witam!
Stare odmiany sprzedają państwo Jasińscy; http://www.szkolkajasinscy.pl/oferta.html
Do mnie nawet wysłali paczką, fakt że trochę tych drzewek zamówiłem. Mają ciekawy wybór, również te o które pytasz.
Pozdrawiam. romekp
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Odwiedzałem tą stronę panie Romku,faktycznie ofertę mają ciekawą jednak nic tam nie piszą o sprzedaży wysyłkowej.Wysyłałem im maila z zapytaniem czy prowadzą taką sprzedaż,niestety przynajmniej jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi.Skoro jednak panu udało się kupić u nich wysyłkowo to istnieje szansa że może i mnie się uda.Bliżej wiosny spróbuję jeszcze skontaktować się z nimi telefonicznie.Pozdrawiam Andrzej.
Winogrodek
200p
200p
Posty: 389
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Jesieną brałem ze szkółki Jasińskich sadzonki starych odmian jabłoni, grusz i innych, ale osobiście. Miła obsługa pani Jasińskiej, ładne sadzonki. Trudno trochę pierwszy raz trafić. Polecam. Jak pytałem emailem w lato to potwierdzali, że wyślą pocztą więc radze się kontaktować - można tez dzwonić - nie było problemów. Jeszcze raz polecam :)
Speedo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 29 gru 2010, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

lipcówka jest świetna
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Potrafiłby ktoś rozpoznać odmianę poniżej? smak kwaskowaty, dojrzewa późno, w połowie października, w ciepłą jesień owoce zbieram dopiero w listopadzie,przechowuje się bardzo dobrze prawie do wiosny, to jedna z moich 2ch najstarszych jabłoni, niestety przeżyła właściciela i nie wiem co to za odmiana. :roll:

Obrazek

Obrazek
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Pewnie Pomolog dałby radę, ale coś się nie pokazuje póki co, ja też czekam na diagnozę mojej lipcówki ;) Ale odwilż idzie, to może się zjawi :))
dalekiport
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 14 gru 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia / Nowe Polaszki
Kontakt:

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Witamy miłośników starych odmian
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami jabłoni Piękna z Bskoop .
Drzewo ma już ponad 30 lat, nadal pięknie owocuje, jest niekłopotliwe poza cięciem pielęgnacyjnym i prześwietlaniem, nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów.
Jabłka to faktycznie poezja do ciast, choć w pełni dojrzałe po okresie leżakowania nadają się również do spożycia owoców.
Owocuje bardzo obficie i mimo samoczynnego zrzucania części młodych jabłuszek, nieco ją przerywamy by uzyskać okazałe owoce.
Pozdrawiamy Sylwia i Artur

Obrazek

Piękna z Bskoop widoczna na pierwszym planie

Obrazek

mus z jabłek Bskoop
dalekiport
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 14 gru 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia / Nowe Polaszki
Kontakt:

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Obrazek
Drzewo widok wiosenny - Piękna z Bskoop
dalekiport
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 14 gru 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia / Nowe Polaszki
Kontakt:

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Obrazek

Przepraszam za powyższy błąd w nazwie odmiany, chodzi oczywiście o - Piękna z Boskoop
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Bardzo mi się podoba jak poprowadziłeś te swoje drzewo!

Pozdrawiam serdecznie
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Adrian, też mam taką odmianę i u mnie w domu mówi się na nią "grochówka" ale to chyba jest nazwa potoczna.

Ta grochówka to jedna z 2 starych jabłoni w moim ogrodzie. Niestety w dzisiejszych czasach jeśli ktoś marzy o pięknym sadzie jest skazany na własnoręczne poszukiwanie podkładek (dzikich samosiewów) i zrazów do szczepienia. Oferowane w szkółkach odmiany z reguły wcale nie mają takiego smaku jakiego się spodziewaliśmy, i są bardzo chorowite (bez pełnego kalendarza oprysków ani rusz) Na dodatek są szczepione na karłowatych podkładkach, słabo się korzenią i czasem się wywracają (u mnie tak się dzieje).
Karłowate drzewka są oczywiście bardzo wygodne na plantacji ,niestety w ogrodzie nie wyglądają zbyt ciekawie, a już na pewno nie powisimy sobie po takim drzewem hamak czy huśtawki.

To moja najstarsza jabłoń (ok 80 lat) -niestety tą panogę po lewej trzeba było w tym roku obciąć bo uschła.
Obrazek
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Warto ją rozmnożyć :wink: Szkoda takiego egzemplarza
Pozdrawiam :wink:
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”