Robale w wiśniach

Drzewa owocowe
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

A czy waszym zdaniem okrycie drzew czereśni i wiśni cienką białą włókniną uchroni je przed tą muchą i czy nie zaszkodzi drzewkom, że będą nią okryte?
cx

Post »

Witam.
Szczelne okrycie drzewa włókniną może przynieść nieprzewidywalne skutki...na pewno będą doskonałe warunki do rozwoju i raka bakteryjnego ,i brunatnej zbnilizny(gnicie owoców,zawiązków)a i chyba przędziorki miałyby raj.Poza tym w przypadku wysokich temperatur,drzewo chyba mogłoby nie przeżyc takiego eksperymentu.
Ja odradzam.
Hej.
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

hmm... kiedy najlepiej te tablice lepowe wywiesić?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Marcin, w połowie maja. Nasionnica jeszcze nie lata. I mam taką prośbę - używaj znaków przestankowychi oddzielaj zdania, bo ciężko się czyta taki potok słów.

Aha - wiem, że bardzo ci zależy żeby nie było wreszcie robali, ale staraj się zachować spokój :wink: Pryskaj według ostrzeżeń, pilnuj terminów, bo niektórzy w panice pryskają czym się da i co chwila, albo zupełnie "od czapy", czyli nie w terminie. Takie opryski nic nie dają, poza dodatkową porcją chemii w twoim otoczeniu. Powodzenia!!!
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Na stronie http://www.piorin.gov.pl/sygn/start.php Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa podaje komunikaty o występujących zagrożeniach/choroby szkodniki/.Wystarczy wejść na stronę i kliknąć odpowiednie województwo, a następnie powiat i prześledzić występujące zagrożenia. ;:23 ;:31
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dobrze dziękuję bardzo za pomoc pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”