Figa na działce, w donicy

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Figa na działce?

Post »

Sama się rozkrzewi i to nawet możliwe że w tym roku.
U mnie zaowocowała na wiosne i wypuściła odnoge pomiędzy pniem tegorocznym a dwuletnim i na tej odnodze widze że już rosną owocki !!!
Te owocki z wiosny tylko 2 mi zostały bo przędziorki ją troche poturbowały i spadła reszta.
Fotki z połowy kwietnia (tylko to mam pod ręką)

Obrazek
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Agatra
500p
500p
Posty: 678
Od: 23 lis 2009, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Płock

Re: Figa na działce?

Post »

Ja też mam figę i też ma owoce. U mnie musi stać na balkonie. I chyba jej dobrze. Rośnie i wygląda ładnie. Nawożona biohumusem.

Kasia
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Figa na działce?

Post »

Moja też stoi na zewnątrz, na tarasie. Chyba znów ją przesadzę, a niech ma :lol:

Podlewam ją gnojówką z pokrzyw co jakiś czas.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Figa na działce?

Post »

Dziś spadła jedna z dwóch dużych fig :shock:
Od jakiegoś czasu zrobiła się takie jakby je ktoś napompował! i zmieniła odcień z zielonego w zielono żółtawy? ... sami zobaczcie

Obrazek

Obrazek




to drugie to zdjęcie w środku. próbowałem i słodka, te nasionka już strzelają pod zębami ale skórka jeszcze taką zieleniną lekko podjeżdża.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Figa na działce?

Post »

Fajnie :D Moje też intensywnie rosną. Czy twoja kwitła? Bo u mnie od razu zawiązki owoców były - to figa tak sama z siebie produkuje owoce?
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Figa na działce?

Post »

Dominiko , na dole fotki załapała się inna gałązka na której w każdym kąciku wyrastają figi. No i to jest ciekawe że bez kwitnienia :)
Zresztą co ja pisze jak na Twojej fotce to widać :D
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Wojtek70
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 cze 2010, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Figa

Post »

Witajcie Wszyscy,
Chciałbym Wam pokazać krzew figowy, który rośnie u mnie na działce 4 lata. Co roku owocuje. Oczywiście nie jest to jakiś oszałamiający plon ale jest. W sumie trudno to nazwać plonem. Zawsze jednak coś skubniemy z tej figi. W tym roku przetrwała zimę (a mieliśmy -34C, zresztą wiecie jaka była zima). Przetrwała całkiem dobrze, praktycznie nie przemarzła. Oczywiście była lekko zabezpieczona, przez przygięcie pędów do ziemi i przysypanie ich ziemią. Jak będzie dalej zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie rosła. Ponadto mam również Hurmę wirginijską (Diospyros virginiana) odmiana Meader. Kwitła pierwszy raz w tym roku i zawiązała owoce. Na skutek podsiąkania wód gruntowych trochę zmarniała, parę gałęzi uschło i byłem zmuszony je wyciąć Zamieszczę zdjęcia tego co mam. Rośnie u mnie jeszcze Diospyros lotus i również zakwitło po 4 latach od posadzenia. Nawet zawiązało 1 owoc. Mam również 2 jujuby (Li i Lang) owocowały w zeszłym roku słabo po pierwszy raz ale owoce smaczne. W tym roku będzie więcej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że uprawa tych roślin ma bardzo marginalne znaczenie, ale fajnie mieć w ogrodzie coś innego co cieszy oko i czasem zaowocuje.
Pozdrawiam
Wojtek

Figa
Obrazek

Obrazek

Diospyros virginiana var. Meader
Obrazek

Diospyros lotus
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Figa

Post »

Wojtku - imponujące!
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Figa

Post »

Witaj Wojtku!
Figę masz piękną. Ja w tym roku zostawię na zimę moją, zobaczę, co z tego będzie. W jakim stanie Twoja jest na wiosnę? Czy odrasta od zera, czy ją okrywasz?
Mam też hurmę wirginijską, 2 razy przezimowała, rośnie całkiem dobrze. Bardzo jest mi szkoda Twojej 'Meader', skąd ją sprowadziłeś? Owocki wyglądały imponująco...
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Figa na działce?

Post »

Witajcie kochani.Weszłam tu obejrzeć właśnie jak wyglądaja zawiązki owoców figi,bo na mojej miedzy listaki są jakieś dwie wypustki;jedna okrąglutka ,a druga jakby stożek wzrostu nowej gałązki.
Może i moja figa będzie owocować ;:180 .
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Figa na działce?

Post »

To moja figula :D

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MalinaG
1000p
1000p
Posty: 1387
Od: 30 sie 2008, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Re: Figa na działce?

Post »

Jeszcze raz dziękuję KaRo za odesłanie mnie do tego wątku......
a tak przy okazji, to zajrzałam na to forum przypadkiem szukając jakieś informacji o nowo zakupionej roślince i...wsiąkłam całkowicie:)) Tyle tu wątków,tyle informacji,zdjęć,że nie mogę się oderwać od komputera od paru dni....To się zarejestrowałam i jestem.
Ale wracając do sprawy figowca...kupiłam go w czasie urlopu na Kaszubach w Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu -jest to już spora sadzonka.Przy zakupie powiedziano mi,że będzie to piękna roślina ale na owoce to raczej nie ma co liczyć....
Planowałam posadzić na działce jak miną upały i teraz już sama nie wiem?czy jednak nie przenieść go do piwnicy na zimę i dopiero wiosną do gruntu?
Szkoda mi by było gdyby jednak nie przeżył zimy.

Wkleiłam bym jego fotkę,ale jeszcze nie wiem jak to robić,może mi ktoś podpowie jakiś prosty sposób?


Obrazek
Udało się -tak właśnie wygląda....czy ma szansę przezimować w gruncie,czy lepiej go przechować w ciepłej piwnicy?
Pozdrawiam Ala
Zapraszam do siebie
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Figa na działce?

Post »

Pod Wrocławiem jeden z sadowników brzoskwiniowych miał swego czasu także figowce, ale nie wiem , co dalej z tą uprawą . Do Krzyżowic , wioska 3 km na płd. od Brzegu, co roku na Targi Chłopskie przyjeżdżają Niemcy z Doliny Renu, którzy przywożą swoje figowe nalewki. Kupuję i przyznam, że pyszne, chociaż jakieś 5 % słabsze od naszych nalewek, a w smaku podobne do brzoskwiniowych. W Niemczech też są zimy i mrozy ( a nawet , wg. opracowania przyrodników z UJ, Nizina Śląska ma bardziej korzystny klimat do uprawy winorośli niż Dolina Renu ), zatem może i u nas można to uprawiać :wink:
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”