Egzotyczne odmiany drzew

Drzewa owocowe
zwojtek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 sty 2015, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski
Kontakt:

Re: Egzotyczne odmiany drzew

Post »

Pizza pisze:Czy ktoś ma gujawę truskawkową i może mi powiedzieć, czy wszystko z moją dobrze (i czy to aby na pewno g. truskawkowa)?
Obrazek
Mam dwie, obie ok. dwuletnie. Rosną pięknie, ale jak krzaczory, a nie drzewka, których się spodziewałam. Poza tym czerwienieją im czubki. Liści chyba nie zamierzają tracić, nie zrzuciły do tej pory ani jednego.
Obrazek
Mam gujavę truskawkową, wygląda podobnie do Twojej. Rośnie u mnie w szklarni całorocznej ogrzewanej. W tym roku miałem pierwsze owoce.
https://www.ciekawerosliny.pl/forum/vie ... 43&p=14709
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Egzotyczne odmiany drzew

Post »

O, dziękuję, faktycznie wygląd się zgadza. To dobrze wróży, tak szybko owoce. :) Choć u mnie warunki gorsze, nie dysponuję szklarnią, tym bardziej ogrzewaną, więc na czas mrozów będzie schowana.
Skoro miałeś owoce, to może napiszesz coś o ich smaku, proszę? Co szukam, to znajduję inne informacje - to że mdła, to że słodka, że zapach truskawki, a sprzedawcy na allegro to już w ogóle odlatują z opisami i twierdzą, że smak też truskawkowy. Normalną gujawę miałam okazję próbować, ale truskawkowej nie. Jest podobna?
zwojtek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 sty 2015, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski
Kontakt:

Re: Egzotyczne odmiany drzew

Post »

W smaku jadalna ale szału nie ma. Smak jest mieszanką jabłka-kiwi-truskawki, ale każdy z tych owoców z osobna smakuje lepiej.
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Egzotyczne odmiany drzew

Post »

Ja mam w ogrodzie od kilku lat pomarańczę trójlistkową. Kwitnie pięknie w czerwcu co roku, ogromna ilość pszczół :) Teraz kwiatki jakby uschły, są brązowe. Dlaczego nie zawiązuje owoców?
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”