Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15  
Autor Wiadomość
lukk
 Tytuł: Re: Brzoskwinia z pestki ???
PostNapisane: 24 sie 2013, o 10:55 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Mam kilka pestek z brzoskwini i chciałbym je powsadzać do doniczek. Proszę o porady kiedy to zrobić do jakiej ziemi wsadzic? Przez zimę trzymać wewnątrz czy na zewnątrz. Licze na szybkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Łukasz

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Drako
PostNapisane: 24 sie 2013, o 11:21 
500p
500p

---
Wsadź gdzieś w kącie ogrodu w ziemię już teraz, zimą nasiona przemarzną i wiosną wykiełkują. Najłatwiejszy sposób. :D

monique83
PostNapisane: 11 paź 2014, o 14:07 
50p
50p

1 szt.
Ja jadłam przejrzałą brzoskwinię i gdy doszłam do pestki to zauważyłam,że się rozleciała,taka była przejrzała.Wsadziłam do ziemi i mam już sadzonkę.

wujeksam
PostNapisane: 11 paź 2014, o 17:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Porzedniego lata zbierałem peski z mojej brzoskwinii, nazbierałem z 50 sztuk, jesienią do gruntu, niestety nie pokazała się ani jedna brzoskwinia.. może łupinę trzeba jakoś uszkodzić?

ERNRUD
PostNapisane: 12 paź 2014, o 19:42 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Nigdy nie skaryfikowałem i wyrastały. :roll:
Może fizjologicznie nie były jeszcze dojrzałe, albo po prostu jakieś zwierze je wciągnęło...
Na jaką głębokość sadziłeś?

wujeksam
PostNapisane: 12 paź 2014, o 19:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Na około 5cm, wydaje mi się że w sam raz. Trudno, kupiłem szczepione, mam nadzieję że tym razem okażą się tymi odmianami co na etykiecie.

ERNRUD
PostNapisane: 12 paź 2014, o 19:58 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
To dobra głębokość... :| Czasami nie wiadomo o co chodzi.
Nawiasem mówiąc jeśli planowałbym sadzenie brzoskwiń na owocowanie to w dzisiejszych czasach już tylko szczepione. Moja hodowlana w tym roku pierwszy raz pokazała fenotyp owocu... w wieku 10 lat i w ilości sztuk 2.
Kwitując cała ta zabawa jest przyjemna, ale się nie opłaca.

mwojt
PostNapisane: 15 paź 2014, o 17:21 
50p
50p

---
Moja brzoskwinia z pestki ma jakieś 4 lata i miała w tym roku pierwsze kwiaty, niestety przymrozek je załatwił. Teraz ma jakieś 3,5 metra i za rok spodziewam się pierwszych owoców.

wujeksam
PostNapisane: 15 paź 2014, o 18:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Z tymi szczepionymi też różnie, kupiłem w Rzeszowie w dużym centrum ogrodniczym, brzoskinie (na pewno szczepiona było wyraźnie widać msc szczepienia, ciekawe co będzie z pozostałych drzewek tam kupionych, które jeszcze mi nie owocowały), w tym roku zaowocowała po raz pierwszy. Miała być to iskra, ale dojrzewa miesiąc później niż iskra, owoce małe, miąższ białawy, średnio mi smakuje, owoców też mało :/

Adas11
PostNapisane: 18 paź 2014, o 15:45 
200p
200p

---
Jak zakładałem mały sad to kupiłem 4 brzoskwinie w tym siewkę rakoniewicką i mogę powiedzieć że drzewo było bardzo zdrowe i gdyby miało smaczniejsze owoce to bym ją zostawił niestety odmiany szczepione zaczęły chorować i po ok. 15 latach uschły .

gienia1230
PostNapisane: 14 lis 2016, o 15:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Wyciagam temat, w pobliżu, około 1 mili od nas zamieszkali wiosna ub. roku Polacy, maja na posesji jedyna na okolicę brzoskwinię. Pięknie owocuje, podobno smaczna - tak twierdzi syn , odmiany oczywiście nie znaja no bo i skad. Dowiedziałam się od nich, że musza ja wyciać tej zimy :roll: :roll: , bo im nie pasuje do planów zagospodarowania ogrodu. Podobno wiosna jest sporo popękanych i kiełkujacych pestek pod brzoskwinia , mam 11 sztuk znalezionych na ziemi pod drzewkiem;

Obrazek

Wsadziłam w doniczki, wkopałam w ogródku, mam nadzieję, że chociaż dwie albo trzy na wiosnę wzejda, nie wszystkie pestki sá dobrze wykształcone, ale tylko takie syn znalazł.
Pisaliście w tym wátku, że powinny owocować już w trzecim roku, baaardzo jestem ciekawa co z tego wyrośnie, o ile wyrośnie cokolwiek.

anulab
PostNapisane: 14 lis 2016, o 16:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
W tym roku wyrosło mi kilka drzewek z pestek brzoskwiń . Jesienią ubiegłego roku dostałam kompost od sąsiadki .
Wiosną w tym kompoście wykiełkowało sporo siewek .Sąsiadka ma brzoskwinię , którą kilka lat temu dostała
właśnie z pestki . Drzewko jest wyjątkowo zdrowe , strasznie plenne .Owoce dojrzewają na początku
września .Pestka dobrze odchodzi .Miąższ zwarty ,kremowy , smaczny . Sąsiadka niczym nie pryska , nawet nie
wiedziała , że powinna . ;:oj Pestki z owoców wrzucała do kompostu i dzięki temu mam sporo drzewek .
Drzewek trochę rozdałam .Reszta rozsadzona .Przez ten sezon urosły przeszło metr , mają gęstą koronę .
Do tej pory mimo przymrozków nie zgubiły liści , a ja czekam żeby je opryskać miedzianem .

gienia1230
PostNapisane: 14 lis 2016, o 16:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Czyli jest nadzieja, że coś wyrośnie, i co ciekawe- też mam w tej chwili trzyletnia brzoskwinię (Belle of Georgia , podobno samopylna) wysadzona wiosna ub. roku z doniczki, jest baaardzo duża, pięknie kwitła ale zawiazała tylko z 10 szt owoców i je zrzuciła, i ciagle na niej jeszcze liście wisza, nie ma tutaj - przynajmniej ja nie widziałam kędzierzawości na brzoskwiniach - co mnie zaskoczyło i jednocześnie ucieszyło.

anulab
PostNapisane: 14 lis 2016, o 17:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
No pewnie , że wyrośnie . Miałam też pestki , które trzymałam przez zimę w domu i z tych
nic mi nie wyrosło . Dodam jeszcze , że sąsiadka zawiązków nie przerzedza , gałęzie
podpiera żeby się nie połamały od nadmiaru owoców . ;:oj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 209 ]  Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości