Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  
Autor Wiadomość
niedobry
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2009, o 22:18 
200p
200p
...to może je do września odczekam i wtedy ze skrzynki w grunt...hm????...do zimy zdązą sie zadomowić a i upały ich nie załatwia....dziś kilka pestek w grunt dałem bezposrednio przy domku gościnnym co cztery metry po dwie pestki leciutko zwilżyłem ziemię bo pestki wczesniej na słonku leżały dwa tyg....i zobaczymy co z tego eksperymentu bedzie....a tak wogóle to teraz zaraz idę polowac na kota co w lesie mieszka i mi po nocy kurkom jajka kradnie...a to moje jajka...pszeniczkuję, trawkuję, sałatkuję i nawet brzoskwinuję i arbuzkuję moim kurkom...i na pewno nie dla kota jakiegos....więc wojna...odpiszę jutro bo teraz zasadzke na gnojka szykuję...skończy sukinkot dwa województwa dalej coby mi nie rabował...hm!!!!

Krystyna.F
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 09:51 
ZBANOWANY

---
Kochani,to mam rozłupać tę twardą łupinę brzoskwini by wyjąć z nie pestkę,zasuszyć,a potem po jakimś czasie do ziemi? A gdy zamieni się w mała sadzoneczkę to wysadzić do gruntu? A może tą wyjętą z twardej łupiny pestkę wsadzić od razu do ziemi? Niewielkie są moje doświadczenia w tej dziedzinie-dlatego też o to was pytam.

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 11:02 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Ja bym tam nic nie rozlupywala. Sadzilam cale pestki w ziemie i wschodzily mi rosliny. Nie suszylam ani nic specjalnego z pestkami nie robilam :?

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 11:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Absolutnie nie rozłupuj.
Opcje są dwie: Wysuszyć, włożyć na 4 tygodnie na spód lodówki (stratyfikacja) a po tym do ziemi,
lub włożyć od razu do ziemi i czekać.

sajmon0609
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 14:45 
200p
200p

1 szt.
Mam pytanie zasadziłem brzoskwinie w kwietniu ale mi padła, osychają wszystkie gałązki od góry będę musiał ją wyrzucić i pytanie mam czy mogę brzoskwinie zasadzić na jesień czy się przyjmie, czy ją szlag trafi przez zimę, sadził już ktoś na jesień i mu się przyjęła i w którym miesiącu najlepiej

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 17:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Sajmon polecam lekturę :wink:
P.S. Brzoskwinie sadź wiosną.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1345

http://www.projektoskop.pl/a-840-sadzen ... owych.html

Krystyna.F
 Tytuł: Co z tą pestką?
PostNapisane: 30 lip 2009, o 18:26 
ZBANOWANY

---
Zjadłam brzoskwinię.Czy teraz mam ją rozłupać (tzn.tą twardą otoczkę) młotkiem,by móc wyjąć to nasionko ze środka,żeby je zasadzić? A może przed zasadzeniem najpierw je( wyjęte nasionko) ususzyć,a dopiero potem wysadzić do ziemi? Poradźcie mi,proszę!!! :shock: :shock: :?: :?: :?:

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 18:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Krysiu nie ma takiej potrzeby! To warstwa ochronna dla nasionka do momentu kiełkowania.
Nasionko pozbawione takiej ochrony będzie łatwym i smakowitym kąskiem dla gryzoni i grzybów. Jak zechce wykiełkować to z pewnością da sobie radę!!! :wink:

Krystyna.F
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 20:17 
ZBANOWANY

---
to wysadzić je do ziemi (na jakiej głębokości?) i pozostawić tak samemu sobie,na zasadzie : jak wyrośnie to hura,a jak nie,to trudno? A jeśli wykiełkuje,to czy nie będzie dla niego za zimno w tą nadchodzącą zimę?

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 20:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dokładnie tak..wsadzić do ziemi , zaznaczyć miejsce i cieszyć się kiedy wiosną się pojawi siewka :wink:
A ja robię tak: mam kilka owocujących brzoskwiń. Kiedy owoce dojrzeją - zbieram pestki przez jakiś czas-podsuszam na gazecie -uwaga na muszki owocówki :wink:
Uzbieraną partię pestek zakopuję pod wiśnią na głębokość 5-10 cm. One kiełkują wiosną i rosną tam rok lub dwa lata. Potem przenoszę je do szkółki lub na miejsce stałe.

Krystyna.F
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2009, o 20:47 
ZBANOWANY

---
Dziękuję ci Judytko.Jutro wsadzę pestki do ziemi i oznaczę to miejsce. :D :D Jestem taka podekscytowana......

Leszek H.
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2009, o 04:21 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Witajcie, mam starą brzoskwinię (pień zniszczony przez korniki) i chcę ją rozmnożyć...
Drzewko na jesieni wypuściło od ziemi 4 pędy (dziczki) wyciąłem je i wstawiłem do wiaderka z wodą.
Na pędach już widać pojawiające się korzenie – jak te korzenie urosną, to zamierzam wsadzić te młode drzewka... i tu mam pytanie, czy zostawić te brzoskwinki naturze, czy je szczepić? (żeby drzewko szybciej owocowało) A jeśli szczepić to którą metodą? (może oczkowanie?)

Obrazek Obrazek

dominikams
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2009, o 10:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Zależy, kiedy chcesz szczepić. Jeśli latem, to oczkowanie, a wiosną to praktycznie każdą metodą (oczkowanie oczkiem żywym, stosowanie, przystawka boczna, klin, itd :D ). Zależy też jakie będziesz mieć zrazy (grubość w porównaniu z podkładką). Jeśli szczepienie wiosną, to pamietaj o odpowiednim zabezpieczeniu zrazów (ścinane na jesieni), żeby były uśpione w momencie szczepienia.

Leszek H.
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2009, o 12:50 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
szczepić będę, kiedy przyjmą się drzewka. Grubość drzewek od 1cm do 2,5cm (chyba wybiorę metodę oczkowanie - myślę, że jest ingerencją delikatniejszą).
Dzięki za odpowiedź.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 209 ]  Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Aga2, berkley i 18 gości