Brzoskwinia z pestki

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Po co do doniczki? Nie wiem, czy to ma sens. Ja wsadzałam wprost do ziemi. Mozesz teraz, mozesz we wrześniu, to bez znaczenia.
A masz moze w nadmiarze tych pestek? Bo ja sadziłam z brzoskwini od sąsiadki, a ona tez ma z pestek i owoce nie sa duze.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Izo trochę ich mam ale nie liczyłem dokładnie ile. :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

To może nadbędzie Ci jedna? ;:109 Gdyby Ci tak nadbyła, to ja chętnie bym się nią zajęła ;)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wiadomość na pw.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2116
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Brzoskwinię jest sens wysiewać do doniczki jeśli można ją wstawić do tunelu . To roślina ciepłolubna , może urosnąć nawet 1,5 m w jednym sezonie .
Powodzenia.kozula
wciornastek
50p
50p
Posty: 82
Od: 28 cze 2007, o 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post »

O brzoskwiniach z pestki a koledzy zapomnieli, że Polska siewkami brzoskwiń słynie.
Nadal sa dostepne odmiany typu Rakoniewicka, Jeżykowska czy Kijowska to wszystko siewki. W zasadzie odmiany ustalone, które powtarzają cechy mateczne. (Bo wysiane z importowanych brzoskwiń to ryzyk -izyk)

Co do sadzienia takowych to njaprosciej rzucic po zjedzeniu pod drzewem peste byle jak i byle gdzie a za rok wlaczyc z siewkami jak z chwastem :lol: :roll: :wink: Jednym słowem zdac sie na naturę.

Odmiany tzw. siewek wchodzą w owocowanie juz w 3 roku po skiełkowaniu z nasion. Jednak zywotność tych drzew jest niewielka i zyja zazwyczaj ok 15 -20 lat
Bendimeth
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 wrz 2008, o 18:55

Moja brzoskwinia z pestki

Post »

Witam jakieś 2 tygodnie temu jadłem brzoskwinie wykroiłem pestkę i wsadziłem do doniczki z fikusem.
Wczoraj patrze a z doniczki wyrasta roślinka z pestki i teraz nie wiem co zrobić :?
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Heheh ale jej się zebrało na rośnięcie. Jeśli masz ogródek to ją wysadź. Ja mam swoje drzewa brzoskwiniowe także wyhodowane z pestek i corocznie "produkują" się nowe. Jesienią po zbiorze owoców uzyskane z nich pestki zakopuję w ogrodzie i zawsze coś tam sobie wyrasta.Po dwóch latach przenoszę na stałe miejsce.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2116
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

W końcu mogę wysłać obrazki swoich nektaryn. Rosną w tunelu foliowym , siane były z krajowej nektaryny. Ciemna zakwitła rok po wschodach , jasna dwa lata . Waga owoców do 300 g.
Pozdrawiam .kozula Obrazek Obrazek
JanuszS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 wrz 2008, o 18:23
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

bożenka1 pisze:Witam. Czy można wyhodować brzoskwinię z pestki owocu????. Szukałam na forum, ale nie znalazłam o tym żadnego tematu (jeżeli przeoczyłam to przepraszam, że się powtarzam). :D
Bardzo prosto - pestki brzoskwin po wymyciu i wysuszeniu przesypaj teraz jesienia do naczynia torfem. Co jakis czas zraszaj woda i trzymaj w piwnicy w temperaturze okolo 5 do 7 st.C. W marcu bedziesz miec wszystkie pestki skielkowane. Zycze powodzenia. Po 2 czy 3 latach owocuja. Janusz
Ogrod to Raj
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Śliczne te twoje nektarynki Kozula - gratulacje - mniam! A Janusza S witamy na forum jako nowonarodzonego i dziękujemy za podpowiedź. :D
Bzzz bzzz bzzz....
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Ja po zimie pestki wysadzam do ogrodu i tam sobie wschodzą a jak sa duze przesadzam na miejsca stałe. Sad brzoskwiniowy z pestek mam juz ładnych pare lat, niestety nie owocuje co roku bo kwiaty przemarzają często w moim rejonie. Owoce z niej są we wrześniu.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Ja chyba wysieję w tym roku kilka pestek,ale wykorzystam je jako podkładki.
Kozula-gratuluję,piękny widok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”