Śliwa - jaka to odmiana?

Drzewa owocowe
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Super śliwka - co to za odmiana ?

Post »

Może to Diana Królowa Wiktoria ;:198
Tu masz link : http://szkolkawitkowska.republika.pl/drzewka_sliwy.html
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Super śliwka - co to za odmiana ?

Post »

Na tej stronie każda śliwka to Królowa Wiktoria :wink: . Tak, że nie wiem, czy myślisz o Dianie czy o Królowej Wiktorii. Bo wygląda mi, że to żadna z nich.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Super śliwka - co to za odmiana ?

Post »

U nas podobne śliwki nazywają "Mieszaniec"-duże ,słodkie ,pestka odchodzi dobrze.Najprawdopodobniej to"Amers".
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Super śliwka - co to za odmiana ?

Post »

Czytałem gdzieś, że na Amersa mówią też Mieszaniec. Całkiem to podobne, ale Amers dojrzewa we wrześniu, a te śliwki już na początku sierpnia to był "miodzik" :D
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Cacanska Rana czy ktoś ma tą śliw we wschodnich rejonach Polski (6b) Czy owocuje na glebach piaszczystych?
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Jak owocuje to zależy też od gleby jak i pielęgnacji. Jeśli chodzi o ziemie piaszczyste to przy odpowiednim nawodnieniu jak i nawożenie będzie owocować dobrze jak i inne śliwy. Nie bez znaczenia jest też podkładka - najlepiej ałyczy(choć okres owocowania rozpocznie dopiero w około 4 roku). Pąki kwiatowe tej odmiany są dość podatne na wiosenne przymrozki, więc wybór należy do sadzącego.
monisia22
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 sie 2014, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Czy ma ktoś jojo śliwkę,czy jest smaczna i jak duże drzewo rośnie,na jakiej podkładce trzeba kupić drzewo żeby była śliwa karłowa
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Kilka ładnych lat miałam Jojo. Owoce nawet smaczne, smakiem porównywalne do Stanleya. Chociaż niektórzy twierdzą że niezbyt smaczna. Drzewo nie było wysokie, raczej rozłożyste. Nie wiem na jakiej była podkładce, zamordował ją czyreń śliwowy. Kupiliśmy następną Jojo, posadzona w innym miejscu, jeszcze nie owocuje.
Pozdrawiam! Gienia.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

W zeszłym tygodniu kupiłam na targowisku miejskim śliwki od pewnej babci spod Puław. Od kilku lat, jej syn próbuje ją bezskutecznie zaszczepić. Nikt w rodzinie nie pamięta nazwy, na pewno nie jest to Jerozolimka. Śliwka wielkości piłeczki do pingponga, może ciut większa, jest słodka i bardzo aromatyczna. Pestka mała, łatwo odchodzi od miąższu. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kasia
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Może to jakiś mieszaniec? Owoce jak zwykłej śliwy wiśniowej, ale piszesz, że są duże i pestka łatwo odchodzi...
Zielonym do góry!!!
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Była niesamowicie słodka i aromatyczna. Kupiłam jeszcze kilka odmian śliwek i po niej nic już smaku nie miało?.To nie mieszaniec. Posadzona była z innymi odmianami w wielkim sadzie towarowym. Niestety właściciele posadzili tylko dwa drzewka, na spróbowanie i zapomnieli nazwy? Jutro jadę na targ. Babcia zapyta sąsiada, który prawdopodobnie też posadził tę śliwę, może będzie wiedział.
Kasia
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Cholewcia, to trzeba by ich skontaktować z kimś, kto umie szczepić, bo szkoda by było dobrej odmiany...
Zielonym do góry!!!
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Właściciel ma kilkadziesiąt hektarów sadów owocowych. Głównie jabłka. Szczepi drzewa od 30-stu lat. Problem w tym, że od kilku lat próbuje i niestety drzewa akurat tej najsmaczniejszej śliwy okazały się zbyt stare :(
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”