Śliwa - jaka to odmiana?

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
pata
50p
50p
Posty: 59
Od: 12 mar 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - czechy

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

ganio4 pisze: okazały się zbyt stare :(
To problem starych drzew. Po prostu mają zbyt małe przyrosty, by odebrać odpowiednie grube, długie i zdrowe zrazy. Jeżeli mi przyślesz parę zrazów, to ze szczepieniem nie powinny być problem. Podkładki mam.
Jeżeli niema materiału do odebrania, to będzie potrzeba drzewo odmłodzić odpowiednim cieciem tak, żeby wypuściło nowe pędy i potem do roboty. Zraz powinien być najmniej 4mm gruby i chociaż 10cm długi.
Pozdrawiam serdecznie ze Śląska Cieszyńskiego. Paweł
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Czy teraz pobiera się zrazy? Jutro będę na targu i poproszę o kilka gałązek ;:3
Kasia
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Jak będzie z czego zaszczepić to jak najbardziej skorzystaj ze szczepienia ale zawsze możesz kupić 2 odmianę taką samą lub podobną w szkółkach i proponuję zobaczyć czy przypadkiem nie są takie same jak są pokazane w Szkółka drzew owocowych TJ Jagodzińscy bo ja mam 4 letnią śliwę która w tym roku wydała owoce wielkości średniej brzoskwini czyli większe niż w marketach sprowadzanych z zagranicy a kupiłem w pobliskiej szkółce w Legnicy . :D
90chrzan
100p
100p
Posty: 161
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

A co to za odmiana śliwki?
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 611
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Moja śliwa japońska Ozark Premier miała owoce wielkości 80-100 g a rok temu dokupiłem zapylacz Casselman (ok. 70 g ) aby nie biegać z kwiatami zapylacza . :D
Oprócz tych 2 mam jeszcze 4 letnią Vanier która ma przepyszne owoce (ok.45 g ).
Sprawdź jakie są w szkółce Szkółki & Sady Sękowscy lub TJ Jagodzińscy tam są opisy większości odmian wraz ze zdjęciami .
U nas kiedyś były sadzone odmiany renklod , brzoskwiniowej i jakaś skandynawska odmiana może to któraś z nich .
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Kto wie co to za śliwa

Post »

Czy znajdzie się ktoś kto wie jak nazywa się śliwa, owocowanie to wrzesień, wielkość jak na poniższym zdjęciu słodka z posmakiem kwaskowatosci, skórka cienką, nie oddziela się od miąższu , owoc twardy, pestka mała nie do końca odchodząca, dla mnie rewelacja, jak nie lubię śliwek, to jest to jedyna którą bym chciała, moje podejrzenie to że jest to jakaś śliwa japońska, tylko jaka, a może morelośliwa ? Waga największej to było 170g ! Pozostałe nie mniej niż 100g

Obrazek

Obrazek
DRYER
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 kwie 2016, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Śliwa 'Top Hit'

Post »

Witam,

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę.. jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego.

Jak rozpoznać drzewko śliwy odmiany Top Hit od Top Hit Plus, na jakiej podkładce polecacie sadzić, klasa ziemi 3a. Co sądzicie o tej odmianie?
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Śliwa 'Top Hit'

Post »

W dobrym dziale, ale wątpię, żeby któryś z naszych użytkowników posiadał ową śliwę, bo to na ten czas mało rozpowszechniona odmiana (ale będzie coraz częstsza). A podkładka to chyba ałycza do tego będzie najlepsza. Myślę, że nie otrzymasz na dzień dzisiejszy więcej informacji o jej uprawie, niż jesteś w stanie wyczytać na stronach producentów.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa 'Top Hit'

Post »

Ja mam tę odmianę, ale na węgierce wangenheima, wolałam na ałyczy, ale niestety nie mogłam nigdzie dostać. Czytałam gdzieś, że na ałyczy ta odmiana lepiej owocuje, dłużej się czeka, ale potem plon jest lepszy.
Niestety śliwę mam niecały rok, więc na razie więcej nie mogę powiedzieć.
jacekban
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 maja 2014, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Rawy Mazowieckiej

Re: Śliwa 'Top Hit'

Post »

Witam wszystkich uczestników forum Ogrodniczo Działkowego.
Mam posadzone około 200 sztuk Top Hita na ałyczy . Top Hit wymaga silnej podkładki ,gdyż na własnych korzeniach jest to odmiana b. słabo rosnąca . Odmiana b. plenna , dojrzewająca podobnie jak odmiana Prezydent . Moim zdaniem walory smakowe lepsze jak u Prezydenta. Zobaczymy jak się będzie sprawował w następnych latach ( rośnie u mnie dopiero 3 sezon) trzeba trochę czasu by coś więcej można było napisać.
Pozdrawiam .Jacek.
Edzi92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 maja 2018, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka to odmiana śliwki????

Post »

Witam

Kupiłam dzisiaj w Kupcu owoce śliwki ,piękne duze ,słodkie,dobrze odchodzą od pestki ale nazwy nie znam ,nawet kasjerki nie były w stanie mi powiedzieć nazwy tej sliwki ;:223 a droga 17 zl za kilogram.Proszę pomóżcie mi z tą nazwa ,chętnie bym taką sadzonke kupiła do sadu
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 243
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Co to za śliwa? Identyfikacja

Post »

Proszę o identyfikację tej śliwy. Już jest dojrzała. Pestka nie odchodzi, wielkością skromna ok. 3 x 2 cm. Prawie owalna, żółta , ma pomarańczowe drobne kropki. Tę mam z odrostu, ale cechy wg. mnie ma podobne.
Jej "matka " była sadzona w latach 40-tych. Żadnych robaków.
Obrazek
Obrazek
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
keey
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 paź 2015, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Identyfikacja śliw

Post »

Dobry wieczór Szanownym Forumowiczom, proszę o identyfikację śliw jak na zdjęciach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bardzo dziękuję!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”