Truskawki z nasion?

Drzewa owocowe
justynaalan
50p
50p
Posty: 71
Od: 5 maja 2014, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki z nasion

Post »

Ja najpierw wysypuje nasiona na watę. Utrzymuje stałą wilgotnosć waty. Czasem trzymam pod lampką wtedy mają ciepło. Kiedy podkiełkują wykałaczką przekładam do pojemniczków z ziemia, delikatnie układam na ziemi, dzięki temu mam 140 sadzonek poziomki i 40 sadzonek truskawki Temptation i ananasowej czy jakos tak się nazywa. ;)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Truskawki z nasion

Post »

krzyhuu zamordowałeś siewki ilością nawozów ,które są dodawane do ziemi kwiatowej.Taka ziemia jest przeznaczona do skrzynek ,gdzie sadzi się wyrośnięte sadzonki kwiatów.Jeśli nie masz torfu odkwaszonego to zmieszaj tą ziemię pół na pół z piaskiem.Jeśli w ogóle masz jeszcze nasiona.
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Truskawki z nasion

Post »

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś próbował już sił z taką zabawą?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Truskawki z nasion?

Post »

Wielkiej siły tu nie trzeba.Nasionka są takie małe,że nawet słabeusz da radę. :D .
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Truskawki z nasion?

Post »

Tylko że ja dopiero wczoraj nasiona wysialem a to już raczej za późno..
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Truskawki z nasion?

Post »

W tym roku na pewno nie zaowocują. :) .Jak będą miały dobre warunki i pod dostatkiem jedzonka,to w sierpniu , wrześniu będziesz je mógł wysadzić na miejsce stałe.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Truskawki z nasion?

Post »

Cześć, ja też postanowiłam pobawić się w truskawki z nasion (w formie zwykłego eksperymentu). Wczoraj wysiałam nasiona do wielodoniczki, użyłam ziemi do wysiewu i pikowania, wstawiłam do tunelu i czekam :)
Mam chęć kupić też paczuszkę poziomek! :D
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Truskawki z nasion?

Post »

Po miesiącu od wysiania popikowałam to, co wyrosło. Z 1 paczki wyszło nieco ponad 20 roślinek.
Obrazek
To truskawka Tresca. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, za 3 zeta będę miała 20 sadzonek truskawki :)
Mam do popikowania jeszcze armię poziomek, to będzie już robota na 2 godziny :D
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7820
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Truskawki z nasion?

Post »

Miałam kilka sadzonek z nasion.Były to samosiejki z wyrzuconych truskawek na ziemie .Teraz chcę zrobić tak z kupionymi nasionami .
Wysieje je prosto do gruntu i będę czekać :roll:
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Truskawki z nasion?

Post »

Obrazek
Tak wyglądają truskawki na dzień dzisiejszy :)
ojeja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lip 2016, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Truskawka z nasionka

Post »

Witam. Mam takie pytanie, odnośnie sadzonki truskawki. Mianowicie jadłam kiedyś truskawki, i tak "od niechcenia" wrzuciłam parę nasionek do ziemi w doniczce. O dziwo nasionka te ...wykiełkowały (w róznych odstępach, ale jednak). I tu moje pytanie jedna sadzonka (?) jest dosyć duża ok 2 cm wysokości. Czy mogę tą truskaweczkę przesadzić do innej doniczki, czy ona nie jest za mała na przesadzenie. Wiem, że nie będzie kwitła, ani nie wyda owoców w tym roku. Ale czy jeśli ją przesadze, to się w tej nowej doniczce zaaklimatyzuje i będzie dalej rosła?. A pytam dlatego, że te nasionka wrzuciłam do doniczki z kwiatem.
Jeśli pytanie umieściłam w nieodpowiednim miejscu, to proszę o przeniesienie do właściwego działu. Pozdrawiam
ojeja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lip 2016, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki z nasion?

Post »

dzień dobry. Witam po ośmiu miesiącach nieobecności. Ponieważ nie chcę zakładać nowego postu, więc piszę tu (zresztą jest to kontynuacja tego postu). Tak jak pisałam na samym początku, chciałam te moje truskaweczki przesadzić do doniczki. Ale kupiłam skrzynkę i posadziłam tam. Niestety jedna sadzonka nie przetrwała, a druga rośnie i ma się całkiem dobrze. I odnośnie niej mam zapytanie - mianowicie wypuściła "wąsy" i te "odrosty" na wąsach mają już po kilka listków. Wsadziłam je do skrzynki, ale nadal są "połączone" z tą "główną" truskawką. I tu moje pytanie, czy mogę te "odrosty" już odciąć od truskawki, czy jeszcze parę dni poczekać. i po około tygodniu (żeby się bardziej ukorzeniły i wzmocniły) odciąć. I wydaje i się, że te odrosty też chyba zaczynają wypuszczać "wąsy".
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Truskawki z nasion?

Post »

Jeżeli są ukorzenione to możesz odciąć, tak jest bezpieczniej.
Rok temu mżonka kupiła na targu przepyszne truskawki, takie resztówki z pola przeznaczonego do zaorania. Nie wiem co za odmiana ale talerzyk truskawek pachniał w całym mieszkaniu. Trochę nasion posiałem, potem popikowałem do pojemniczków , dobrze przezimowały na działce. Teraz muszę zrobić dla nich miejscówkę i w czasie owocowania przeprowadzić organoleptyczną selekcję. ;:92
Przez ponad 30 lat miewałem różne odmiany poziomek i truskawek i coś się musiało wymieszać bo w gęstwinie bzów i innych krzewów mam uciekinierów owocujących na biało. Różnią się trochę od zwykłych truskawek bo dość długie i gęste włoski na liściach powodują, że ich kolor jest szarozielony.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”