Problemy początkującej

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
dota
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 maja 2008, o 00:18
Lokalizacja: dolnośląskie

Problemy początkującej

Post »

Witam wszystkich :)

Jestem pierwszy raz na forum. Od paru miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką domku z ogródkiem i pomału uczę się jak sadzić, pielęgnować itp. posiadam parę młodych drzewek i krzewów owocowych (po poprzednich właścicielach). Niestety na białej porzeczce zauważyłam że owoce są popękane, jakby nie mieściły się w środku nie wiem czy to choroba czy wina nieodpowiednich warunków. Mam też dwie mirabelki przywiezione z Austrii i jedna jest strasznie parchata tzn. taka cała w brązowe plamki nie mam pojęcia czy to takie same jak nasze krajowe bo są jeszcze bardzo malutkie a orginału nie widziałam. I jeszcze jedno, właśnie dzisiaj dostałam całkiem ładny okaz róży chińskiej ma już dużo pąków ale nie wiem jakie stanowisko i wymagania glebowe, pewnie ktoś jest bardziej zorientowany ode mnie.
liczę na pomoc
z góry dziękuję
dota
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 maja 2008, o 00:18
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

widzę że ciężko się zaklimatyzować... :(
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj dota :)

Nie mogę Ci pomóc, bo na krzewach owocowych się nie znam całkowicie :( Ale bądź cierpliwa, na pewno ktoś Ci pomoże :)

Co to za róża chińska? Nie wiem czy mówisz o roślince domowej, którą mozna trzymać w lecie na tarasie, czy o krzewie hibiskus, który pięknie zimuje w naszych ogrodach? Napisz coś więce, a najlepiej wklej zdjęcie :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Trochę informacji o uprawie róży chińskiej znajdziesz tutaj.

Upewnij się jednak, jak radzi Daisy, że to ta roślina...
Pozdrawiam, Jagoda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”