Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Od jesieni już pewnie zaschły te rany, miejmy nadzieję, że mróz nie wszedł głęboko, a jakie to czereśnie?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Nowe nabytki czereśniowe to: Carmen, Tamara, Narana, Karina, Justyna, Fabiola, Jacinta,Sandra, Simona, Samgita. :)
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

I chyba Kasandra też :D .
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Czyli te które polecają szkółki S., ciekaw jestem jakie będą oceny ich owoców, bo śmieszy mnie jak porównują owoce, ale na filmie nie skosztują.
Colt, czy inna podkładka?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

No właśnie Kasandra też jest nowym nabytkiem , ale ona nie jest wysyłkowa więc nie była przycinana do transportu. :wink: Nowe nabytki są zasadniczo na Colcie.
A S. bardzo się panoszą na rynku i głęboko mają gdzieś działkowców i kolekcjonerów więc jestem ciekawy kiedy już obudzą się z ręką w n...... (bo kiedyś przecież skończy im się sprzedaż hurtowa i co wtedy, reklamy skierują do detalistów?). :(
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Sady towarowe będą miały cały czas zapotrzebowanie na drzewka, tym bardziej, że na giselach czereśnie dość szybko się starzeją. A chyba czereśnie nie za bardzo lubią cięcie, bo raki, gumozy itd. Na dzikiej Prunus avium są czereśni w tej chwili ponad 50 letnie, ale zaczynają powoli wypadać. Podejście twarde i nie ugięte, szkoda, że nie pokazywali szkółki wiśni, śliw itd.
Ciekaw jestem jaka jest minimalna ilość jaką można u nich zamówić.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Z tego co kojarzę, to kilka lat temu była mowa o kilkuset sztukach... . :roll:
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Z tego co wiem, to w większości przypadków, warunki licencji udzielanej przez właściciela  patentu  odmiany prawnie chronionej,  pozwalają tylko na przyjmowanie zamówień o znacznej wielkości - dla gospodarstw o powierzchni co najmniej pół hektara do nasadzenia. Jeśli jest tak i w tym przypadku, dobrze byłoby, by informacja ta znalazła się na ich stronie.

Pozdrawiam klakier.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

No cóż. kilka lat temu zadzwoniłem do nich z pytaniem czy można kupić kilkanaście odmian po sztuce wysyłkowo. Normalnie S. dostał takiej piany aż dosłownie "rzucił słuchawką" mimo iż była to komórka jak mnie pamięć nie myli. Piany dostał bo wtedy na stronie napisali,że nie wysyłają (co jest nieprawdą bo wysyłają tylko, że hurtowe ilości). Miałem już okazje rozmawiać z wieloma producentami i sprzedawcami drzewek, również z tymi co nie sprzedają wysyłkowo i żaden nie zareagował jak ten. Bałem się, że wylewu dostanie. :roll: Więcej czasu zajęło mu wrzeszczenie do słuchawki niż krótka konkretna odpowiedź,że nie ma takiej opcji, i do widzenia. :( Czytałem kiedyś ,że areał uprawy czeresni w Polsce się kurczy, ze względu na jej nieopłacalność (koszty ochrony, zbioru itd.) więc z czasem (tak mi się wydaje), popyt na rynku na nowe odmiany S. zacznie się zmniejszać bo przecież nikt co roku nie będzie wymieniał zasadzonych drzew na nowe by ten producent miał zapewniony coroczny zbyt więc może wtedy przeprosi się z działkowcami i kolekcjonerami...?
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

To prawda, że działkowcy i kolekcjonerzy są zaniedbywani. Ciężko jest w punktach sprzedaży kupić coś innego, niż idared, kordia, regina i faworyta.
Minimalna ilość jest oliwki inflanckiej, malinowej oberlandzkiej i antonówki, natomiast koksy, albo kronselskiej nigdzie nie ma. A w śliwkach ałycza jako podkładka, na szczęście jest nasze forum, gdzie można się powymieniać odmianami.
Nawiasem Garom masz, albo jadłeś alwę?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Alwę mam, ale jest przewidziana w tym roku do wykopania. :( Ma około 10 lat, a jeszcze jabłka z niej nie spróbowałem. Szczepiona na Antonówce więc dawałem jej czas na pierwsze owocowanie, ale albo nic albo po 2-3 "jabłka", które można połknąć w całości (więc nawet nie dało się spróbować). Śliwki mam większe... . A drzewo już chyba największe w ogrodzie wśród jabłoni. Dostała "wilczy bilet" i jesienią zwalnia miejsce pod inne drzewko. :roll:
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Ciekaw jestem smaku tej odmiany, a nigdzie jabłek spotkać nie idzie, wszędzie jonagold, dużo szampiona, który jest dobry, Gale będę musiał spróbować jeszcze raz, bo trafiłem na partię smaku ziemniaka z gorzką skórą, podobno to smaczna odmiana światowa :roll: . Wczoraj upolowałem Red delicious za 4 zł za kilo O.o Nawet dobrej jakości był.
Tak alwa wygląda w sadzie towarowym klik
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

KamilK02 pisze:... masz, albo jadłeś alwę?
Alwa smakuje jak Lobo. Moja żona z jabłek zjada tylko Lobo, a jak trafi na Alwę to mówi, że to Lobo. Są podobne nawet z wyglądu. Trochę inny rumieniec. W wielu warzywniakach jest teraz dostępna obok Lobo i Cortlanda.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”