Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2808
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

garom mógł bym kiedyś za dwa lata prosić o zrazy nektaryny Harko jeśli się nią okaże? Pytam gdyż naciąłem się w tamtym roku w punkcie sprzedaży, gdyż paszport pokazywał Nektaryna Harco, okazała się jakaś brzoskwinia jeszcze z rakiem na młodym pniu. Raka wykroiłem do zdrowego, ale jakoś brzoskwinia rozhulać się ze wzrostem nie może i roczne przyrosty mają 10 cm :evil: :twisted:
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Nie ma problemu Kamil, przypomnij mi o tym za jakieś 2 lata. :wink:
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Dzisiaj dotarła kolejna przesyłka, niestety niekompletna. Z zamówionych odmian nie było śliwy Presnety, brzoskwini Klasztornej i czereśni Sumgity (te odmiany będą w tej szkółce dostepne dopiero za rok). Przybyły zatem: śliwka Haganta, wiśnia Wczesna Ludwika i czereśnie Techlovan i Vanda. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Dzisiaj dostałem 30 podkładek pod brzoskwinie (Rakoniewicka), poszły do ziemi. Teraz tylko zrazy w lutym i hajda do szczepienia. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Zamówiłem dzisiaj jeszcze 3 drzewka (dostawa po Wszystkich Świętych). Najpierw poszła czereśnia Narana, a przy okazji w tej samej szkółce brzoskwinia Candor i nektaryna Indenpendence. Brzoskwinia i nektaryna w miejsce brzoskwini Klasztornej i śliwki Presenty, które pomImo zamówienia szkółka (inna niż w/w) nie mogła przysłać ze względu na to że drzewka dostały szarej pleśni (nie były niestety w chłodni). Odmiany te będą dostepne dopiero za rok więc przy okazji zamawiania Narany wziąłem Candor i Indenpendence. :)
bendkos
200p
200p
Posty: 326
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Witam Garom gdzie nabywasz podkładki do swoich szczepień?
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Podkładki przede wszystkim kupuję (kupuję na wymiar tzn. jak mam już zgromadzone zrazy do szczepienia to zamawiam określoną liczbę zrazów o potrzebnej mi grubości np. : do 6 mm. 6-8 mm, 8-10 mm) w szkółce Waleczek. Jeśli nie mają określonej podkładki np. kaukaskiej (bo maja raczej pigwę) to kupuję w Centrum Ogrodniczym Maciaszczyk w Częstochowie (gdzie właściciele odstępują mi ze swoich zapasów określoną liczbę podkładek) lub w ostateczności w Sadowniczy.pl. :) Można też (robić tak jak pisał o tym na forum kolega Lex) kupić nasiona podkładek (koniecznie teraz jesienią by stratyfikować te nasiona) w firmie Dendrona ( wszystko jest na ich stronie w necie) i wysiać wiosna do gruntu. Cena takich nasion to kilka złotych, tylko niestety trzeba poczekać ze 2 lata na ich przydatność do szczepienia. Ja ze względu na to,że w przyszłym roku zasadniczo kończę proces szczepienia (brak miejsca na kolejne nasadzenia w 2022 roku) nie zamierzam teraz siać podkładek mimo,że mają tam np. podkładki Alkavo czy też Popiel. :D
danny239
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

hej Garom, powiedz mi jak możesz, gdzie kupujesz swoje sadzonki, tzn jaki sklep internetowy polecasz, jeśli w ogóle w takich sklepach kupujesz, bo zamierzam kupić nektarynki harco i kilka starych odmian jabłoni i nie chcę się naciać, bo pół biedy jakby przyszły wysuszone i martwe sadzonki ale jakbym je wsadził a po latach okazałby się innymi odmianami
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Zasadniczo kupuję (jeżeli mam info,że mają interesujące mnie odmiany w szkółkach, które maja sprzedaż wysyłkową. Na pewno mogę polecić (wysyłkowo) szkółkę Eko-ogrodnik, szkółkę Konieczko, szkółkę Wyrzykowska. Kupowałem tez w szkółce Zielińscy ( sklep internetowy zgarden) oraz w szkółce Lisak. Podkładki kupuję wysyłkowo w szkółce Waleczek. :) Stacjonarnie kupuję w Centrum Ogrodniczym Maciaszczyk Osobiście kupowałem też drzewka w szkółce Machaj oraz trzykrotnie w szkółce Eko-ogrodnik (dodatkowo przysyłali mi także 3-krotnie drzewka kurierem) .W tym roku zamówiłem (dostawa w tym miesiącu) czereśnie w sklepie Gardenforever Jak przyjdą drzewka to będę miał jakąś opinię na temat jakości sadzonek. Ambiwalentne odczucia mam w stosunku do sklepu internetowego Sadowniczy.pl bo mają dużo odmian, ale część z ich drzewek wsadzona jesienią nie ruszyła wcale wiosną (to mój jedyny przypadek gdy wsadzone przeze mnie drzewka się nie przyjęły naokoło 400 nasadzeń w ostatnich 6 latach. Przyczyną takiego stanu rzeczy było przetrzymanie przez nich przez 11 dni zapakowanych dla mnie sadzonek w paczkę czekającej na swoja kolej wysyłki (podobno było dużo zamówień). W efekcie z 9 drzewek przyjęło się 5. :( Życzę powodzenia w zakupach. :D
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Zasadniczo kupuję (jeżeli mam info,że mają interesujące mnie odmiany w szkółkach, które maja sprzedaż wysyłkową. Na pewno mogę polecić (wysyłkowo) szkółkę Eko-ogrodnik, szkółkę Konieczko, szkółkę Wyrzykowska. Kupowałem tez w szkółce Zielińscy ( sklep internetowy zgarden) oraz w szkółce Lisak. Podkładki kupuję wysyłkowo w szkółce Waleczek. :) Stacjonarnie kupuję w Centrum Ogrodniczym Maciaszczyk Osobiście kupowałem też drzewka w szkółce Machaj oraz trzykrotnie w szkółce Eko-ogrodnik (dodatkowo przysyłali mi także 3-krotnie drzewka kurierem) .W tym roku zamówiłem (dostawa w tym miesiącu) czereśnie w sklepie Gardenforever Jak przyjdą drzewka to będę miał jakąś opinię na temat jakości sadzonek. Ambiwalentne odczucia mam w stosunku do sklepu internetowego Sadowniczy.pl bo mają dużo odmian, ale część z ich drzewek wsadzona jesienią nie ruszyła wcale wiosną (to mój jedyny przypadek gdy wsadzone przeze mnie drzewka się nie przyjęły naokoło 400 nasadzeń w ostatnich 6 latach. Przyczyną takiego stanu rzeczy było przetrzymanie przez nich przez 11 dni zapakowanych dla mnie sadzonek w paczce czekającej na swoja kolej wysyłki (podobno było dużo zamówień). W efekcie z 9 drzewek przyjęło się 5. :( Życzę powodzenia w zakupach. :D
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1425
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

No kurcze, czemu ten sam tekst zamieścił mi się dwa razy. Co prawda edytowałem go ponownie by poprawić błąd ale powinno zamieścić tylko ten poprawiony a nie obydwa...? :?:
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2808
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

garom masz może opis szarej renety francuskiej, albo szarej renety jesiennej? Bo dziś dostałem 2 kilo jabłek i chyba boskoop :| Maławe, ordzawione, miąższ gruboziarnisty, niektóre mają mocny rumieniec.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Pewnie to znalazłeś i się wymądrzam, ale:
https://niepodlewam.pl/jablon-szara-ren ... zapylacze/
https://eko-ogrodnik.pl/produkt/jablon-reneta-szara/
https://pinkmartiniboy.wordpress.com/20 ... ra-reneta/

Wielkością się nie sugeruj, Boskoop normalnie prowadzony wcale mały nie jest. Mam go, ale i dosadziłem oryginał o którym piszesz, jednak tu dopiero czekam na owoce.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”