Borówka amerykańska - 11 cz.

Drzewa owocowe
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Siatka jest też najlepszym sposobem na zabezpieczenie przed ptakami lub ewentualnie stara firanka... . :wink: Osobiście mam kilka konstrukcji z drutu ( na jednej nodze wbijanej blisko centrum krzewu jest przyspawany okrąg z drutu w który wpisana jest litera x i centrum tego iksa zespawane jest z nogą). Na to kawałek siatki przeciw ptakom i tylko pozostaje mi tylko przenosić takową konstrukcję w miarę dojrzewania kolejnych odmian. :)
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Jeszcze jak ktoś ma stary, przedziurawiony materac na łóżko, można rozwarstwić go i tam jest taka siateczka w drobną kratkę, którą można opatulić borówkę, oraz można jeszcze nałożyć na coś sprężynę z tego materacu... Ja zamierzam w tym roku nałożyć sprężynę, ale akurat na poziomki/truskawki, żaden ptasi dziób się przez to nie przeciśnie :wink: Albo jak ktoś ma borówkę taką płożącą, ja akurat mam dwie, ale to wszystko jeszcze strasznie młode i małe... Zobaczymy co z tego wszystkiego w ogóle będzie :roll:
kanap
200p
200p
Posty: 346
Od: 13 paź 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Może ktoś wie czy odmiana Duke jest dobrym zapylaczem dla HANNAH's CHOICE, szukałem w necie ale o terminie kwitnienia HANNAH's CHOICE nic nie znalazłem. Zbiór owoców u tych odmian jest w podobnym terminie. O Duke z znalezionej tabeli mam że kwitnie w 1,2,3 tygodniu maja, ale o HANNAH's CHOICE brak danych.
Awatar użytkownika
Perek11
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olkusz

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Witam czy ktoś z was wybiera się na konferencje borówkową 7-8 marca pod Warszawe?
Marcin?
Pawel c
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 lut 2016, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Ludzie,
a kiedy zaczynamy ciecie krzewów borówki, bo ja już przyciąłem i się zastanawiam czy nie za wcześnie ;:218
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Moim zdaniem w lutym może być za wcześnie, ale chyba już nie będzie silnych mrozów. Nie widać ich w prognozach. Ciekawe jak będzie w marcu ;-)
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 370
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Czarna agrowłóknina

Post »

Chcę wyłożyć agro pod rosnącymi borówkami.Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.Może ktoś ma patent na krzewy.
Myślałam ,żeby z jednej strony naciąć do połowy w poprzek do krzaka i jakoś połączyć te nacięcia po obłożeniu krzewu.
Ale czy to jest jakiś pomysł ? No nie wiem ;:124
pozdrawiam
Alicja
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Tylko nie agrowłóknina pod borówki.

Najlepiej trociny, kora, resztki drewna, torf ;:108 ;:108 ;:108 ;:108

Aha, nie jestem przeciwnikiem agrowłókniny, sama stosuję przy drzewkach. Ale borówki to inna bajka, muszą mieć duuuużo ściółki organicznej i przepuszczalną glebę.
Pozdrawiam
Beata
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

A borówki zaczynające swój pierwszy sezon teraz też przycinać? Są tak maleńkie, że chyba to nie ma sensu :idea: :?:
kanap
200p
200p
Posty: 346
Od: 13 paź 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Tu masz odpowiedz profesjonalisty
https://www.youtube.com/watch?v=Q43TVsQSoo0
grodnik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 sty 2019, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Cześć, chciałem Wam przedstawić mój sposób na ściółkowanie borówki. Pewnie zdania będą podzielone ale ja z mojej strony polecam :)

youtu.be/Udw89UXw8RA
sailor62
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2015, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Panie kolego . Filmik to coś nowego ,ale borówki bardzo kiepskie . Malutkie ,bez młodych ,zielonych pędów o długości minimum 0,8 metra . Nie ma się czym chwalić . Od razu widać ,że masz słabe pojęcie . Jak jutro będzie pogoda to zrobię parę zdjęć . Pozabieraj kolego te płyty betonowe . Ani to ładne ,ani dobre dla roślin . Nazbieraj więcej szyszek ,ale starych sosnowych ,otwartych . Bo te wyglądają na świerkowe z nasionami . Możesz mieć za kilka lat setki małych choinek . Polecam przed szyszkami tzn. pod szyszki, ściółkę z przekompostowanych trocin sosnowych z obornikiem końskim . Poza tym stan roślin wskazuje na zły stan podłoża . Sprawdzałeś pH ? Jakie masz usytuowanie borówek do słońca ? Czy szklarenka i rośliny w jej wnętrzu nie przysłaniają słońca ?
sailor62
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2015, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”