Borówka amerykańska - 11 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Moim zdaniem w lutym może być za wcześnie, ale chyba już nie będzie silnych mrozów. Nie widać ich w prognozach. Ciekawe jak będzie w marcu ;-)
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 371
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Czarna agrowłóknina

Post »

Chcę wyłożyć agro pod rosnącymi borówkami.Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.Może ktoś ma patent na krzewy.
Myślałam ,żeby z jednej strony naciąć do połowy w poprzek do krzaka i jakoś połączyć te nacięcia po obłożeniu krzewu.
Ale czy to jest jakiś pomysł ? No nie wiem ;:124
pozdrawiam
Alicja
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Tylko nie agrowłóknina pod borówki.

Najlepiej trociny, kora, resztki drewna, torf ;:108 ;:108 ;:108 ;:108

Aha, nie jestem przeciwnikiem agrowłókniny, sama stosuję przy drzewkach. Ale borówki to inna bajka, muszą mieć duuuużo ściółki organicznej i przepuszczalną glebę.
Pozdrawiam
Beata
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

A borówki zaczynające swój pierwszy sezon teraz też przycinać? Są tak maleńkie, że chyba to nie ma sensu :idea: :?:
kanap
200p
200p
Posty: 346
Od: 13 paź 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Tu masz odpowiedz profesjonalisty
https://www.youtube.com/watch?v=Q43TVsQSoo0
grodnik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 sty 2019, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Cześć, chciałem Wam przedstawić mój sposób na ściółkowanie borówki. Pewnie zdania będą podzielone ale ja z mojej strony polecam :)

youtu.be/Udw89UXw8RA
sailor62
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2015, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Panie kolego . Filmik to coś nowego ,ale borówki bardzo kiepskie . Malutkie ,bez młodych ,zielonych pędów o długości minimum 0,8 metra . Nie ma się czym chwalić . Od razu widać ,że masz słabe pojęcie . Jak jutro będzie pogoda to zrobię parę zdjęć . Pozabieraj kolego te płyty betonowe . Ani to ładne ,ani dobre dla roślin . Nazbieraj więcej szyszek ,ale starych sosnowych ,otwartych . Bo te wyglądają na świerkowe z nasionami . Możesz mieć za kilka lat setki małych choinek . Polecam przed szyszkami tzn. pod szyszki, ściółkę z przekompostowanych trocin sosnowych z obornikiem końskim . Poza tym stan roślin wskazuje na zły stan podłoża . Sprawdzałeś pH ? Jakie masz usytuowanie borówek do słońca ? Czy szklarenka i rośliny w jej wnętrzu nie przysłaniają słońca ?
sailor62
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2015, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
sailor62
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2015, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Zrobiłem kilka zdjęć ,ale pogoda była kiepska . Roślina kupiona w Intermarche w 2017 na wiosnę ,wysokości około 50 cm . Cały czas w doniczce ,bo służy za rezerwę jakby coś padło .Obecnie wysokość 1,7 metra ,młode pędy grubości kciuka . Obok wbity szpadel i rozciągnięta dwu -metrówka ,oraz orzech włoski ,bo akurat leżał w pobliżu . Na innych zdjęciach szpaler wyścielony szyszkami ,warstwą około 7 cm , gleba : torf ,ściółka leśna , obornik koński ,trociny sosnowe , gleba działkowa , siarka granulowana . Wszystko odizolowane folią ,której fragmenty wystają miejscami ponad szyszki . Unikam nawozów sztucznych ,bo borówka jest bardzo wrażliwa na zasolenie i przenawożenie gleby. Nawożone naturalnie z lekkim wspomaganiem nawozami sztucznymi. Podlewane wodą zakwaszaną kwasem siarkowym ,azotowym,fosforowym w zależności jaki mam ,lub kwaskiem cytrynowym . Mój rekord to ponad 12 kilogramów z jednego krzaka z rośliny posadzonej w dołek ,gdzie wsypałem dodatkowo 2 worki borowiny przywiezionej z sanatorium . Na przygotowanie dołka pod jedną roślinę zużywam około 7 worków 80 litrowych mieszaniny jaką podałem wyżej. Rośliny sadzę 5 do 8 cm powyżej poziomu gruntu . Tekst zamieszczam ,żeby zniechęcić neofitów ,bo zaśmiecają ten portal bzdurami . Ktoś pyta sto razy oto samo ,ktoś umieszcza zdjęcia swoich wspaniałych krzewów ,które są niestety kiepskie . I dlatego temat <Borówkaamerykańska> ma już 11 części , znięchęciło się do niego wielu mądrych i doświadczonych znawców tematu ,bo niestety większość wpisów to bzdety . Sam szukam cennych informacji i przeczytałem wszystko ,we wszystkich odcinakach tego serialu . Większość wpisów to informacyjne śmieci . Bardzo proszę o merytoryczne informacje i oczytanie starych wpisów .
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

A te butelki to w jakim celu?
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
sailor62
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2015, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Pod butelkami ukorzeniam pierwszy raz sadzonki borówki i niebieskiej hortensji . Zaglądałem ,wszystkie wyglądają na żywe . Przy butelkach są też ponaciągane na stalowe pręty połówki białych worków ,żeby cieniowały sadzonki . Troszkę to nie wygląda ładnie ,ale się sprawdza .
chris18404
200p
200p
Posty: 229
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Macie jakiś sposób na nornice , myszy w borówkach?
goleb
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Borówka amerykańska - 11 cz.

Post »

Proszę o podpowiedź jak mam przyciąć tę borówkę
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”