Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ

Jagoda kamczacka jest::

Czas głosowania minął 15 mar 2008, o 15:57

pyszna!
13
15%
smaczna
36
43%
taka sobie
27
32%
nie dobra
5
6%
nie do zjedzenia
3
4%
 
Liczba głosów: 84

diamond
50p
50p
Posty: 55
Od: 30 maja 2018, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smak jagody kamczackiej

Post »

Aurorę próbowałem w tym roku posadzoną w kwietniu. Pierwsze owoce w czerwcu słodkie kiedy brało się kilka sztuk. Wody dostają codziennie. Dzisiaj przyszły od Krzewińskiego "Piękna i Bestia". Nie wiem jakie warunki miały ale nie urywały w smaku. Za rok dopiero będę się mógł o nich wypowiedzieć. A co może mieć wpływ na słodycz? Za mało wody, za dużo wody, nawożenie w okresie owocowania ferdygacją?
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Jaką odmianę jagody polecacie ?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 988
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Gdybym miał wybrać 3 odmiany z dziesięciu obecnie uprawianych wybrałbym :
Aurorę za jakość owoców, wczesne wchodzenie w owocowanie młodych roślin i plenność,
Indigo Gem za trwałość owoców i plenność i duży cukier predysponujący ją do wyrobu soków i wina.
Karinę lub Wojtka za wczesność i plenność.
Nie osypują. Mają zbliżony termin kwitnienia. Owocowanie rozciągnięte w czasie od końca maja do lipca.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Westwe, kiedy zaczyna kwitnąć Twoja kamczatka Amur. Pytam, bo mam Aurorę i chcę dokupić coś fajnego, kwitnącego w tym samym czasie.
adam_k27
200p
200p
Posty: 264
Od: 21 kwie 2020, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, okolice Rzeszowa

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Wszystkie jagody kamczackie kwitną mniej więcej w tym samym czasie. O zapylenie pod względem czasu kwitnienia nie warto się martwić, tylko trzeba zadbać o to żeby były krzaczki różnych odmian. Z odmian które mam u siebie (Aurora, Zojka, Borealis, Boral Beast, Boreal Blizzard, Boreal Beauty, Blue Banana) najbardziej zadowolony jestem z Boreal Blizzard, ma smaczne i duże jagody. Tę odmianę polecam.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Adam, czy owoce Boreal Blizzard opadają po dojrzeniu? Wpisałam ją na listę zakupów.
adam_k27
200p
200p
Posty: 264
Od: 21 kwie 2020, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, okolice Rzeszowa

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Nie opadają. Warto je przetrzymać na krzaku jeszcze jakiś czas po wybarwieniu to będą słodsze, tylko trzeba uważać na ptaki ewentualnie zabezpieczyć siatką.
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Jakie odmiany polecacie ?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 988
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Dwa dobrze się zapylające Boreale : Blizzard i Beast. Z polskich Wojtek i Zojka.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Ja polecam jagody z serii Boreal a szczególnie Boreal Blizzard o smacznych, ogromnych jagodach. Aurora ma świetny smak jagody duże 1-2 g. Do tego będzie pasować także Blue Treasure, który w pełnej dojrzałości traci kwaśny smak a jagody ma ogromne, sercowate.
Sadząc taki zestaw mamy zapewnione duże jagody bez drobnicy i odpadnie również problem osypywania się jagód.
Termin dojrzewania jagód tych odmian (wielkopolska) Blizzard początek czerwca a reszta dojrzeje w przedziale 5-20 czerwca w zależności od pogody. Najpóźniejsza jest Bestia i Blue Treasure po połowie czerwca. I jeszcze jedno, taki zestaw wzajemnie świetnie się zapyli.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

Post »

Planuje jesienią dokupić takie odmiany jak:

Aurora
Boreal Beast
Boreal Blizzard
Boreal Beauty


Czy jeszcze jakąś odmianę do tego kompletu byście polecili? Zależy mi na słodkich i dużych owocach. Najlepiej jakby się też nie osypywały oraz wzajemnie zapylały. :D
Macios
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 5 lut 2021, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Bardzo dobry zestaw przedstawiony przez "Yogibeer701". Owoce robią wrażenie -szczególnie Boreal Blizzard. Aurora i Boreal Beast -odrobinę mniejsze ale w smaku bardzo dobrze skomponowane. Co do Boreal Beauty mam mieszane odczucia - odmiana tak trochę zrobiona pod plantacje towarowe - najbardziej okrągłe duże owoce, łatwo się zbiera tylko smak bardziej cierpki- na pewno nie tak słodka jak w/w wymienione. Dla kogoś kto chciałby przedłużyć zbiór owoców jagody polecam Juganę, Vostorg i Sinij Utes - będą wcześniej dojrzałe niż odmiany kanadyjskie a smak moim zdaniem bardzo dobry- tylko nie wszędzie w naszym kraju będę się sprawdzały bo mogą zacząć kwitnąć w momencie kiedy jeszcze z zapylaczami będzie problem.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Tak, właśnie przeglądałem wpisy w różnych wątkach i widze że Yogibeer701 gdziś w mojej okolicy mieszka(choć to może zbyt szerokie pojęcie albo się myle kompletnie) to może faktycznie dobierać coś z jego polecamych odmian.


Szczególnie, że obecnie jestem na starcie i nie zakładam jakiejś plantacji, a chciałbym za 2-3lata jakieś fajne zbiory mieć. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”