Borówka amerykańska - 1cz.(08.2005-05.2006)

Drzewa owocowe
Zablokowany
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Wybor jest tak potezny ze naprawde ciezko polecic ze to jest dobre a tamto juz nie :) Ale jezeli juz chcesz posadzic tylko 3 to polecam bluecrop,nelson,brygitta blue(chociaz kazda inna kombinacja tez bedzie dobra :wink: )Ja na poczatku tez posadzilem tylko 2 sztk-a teraz ....... mam ich ponad 20sztk(i prawie kazda inna odmian :D )
Awatar użytkownika
Baha
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 kwie 2006, o 13:26
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

wczoraj rozmawialam z osoba, która niedawno kupila ode mnie szczeniaczka i okazalo sie, ze to wspolwlascicielka plantacji borówki amerykanskiej...hehe, świat jest maly...
zapytalam o to jaka odmiane poleca, a ona ze Bluecrop i... dzis przywiozla mi 4 krzaczki,....
kurka, dziecko ma ospe, i nijak mi jechac na dzialeczke...
krzewyowinięte są czarna folią, ile moga tak postać? czy juz jutro musze posadzic?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Raczej posadź jutro! Borówki rozpoczęły już wegetację. Jak są korzenie na wierzchu (bez bryły ziemi) to owiń je mokra szmatą lub wstaw do wody.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Baha
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 kwie 2006, o 13:26
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

są z bryłą ziemi jakby prochnicznej
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Utrzymuj bryłę ziemi w wilgoci i posadź jak najszybciej. Najlepiej jutro.
Pozdrawiam Andrzej.
Timka

Post »

Erazmie proszę podpowiedz czy można odmłodzić borówkę
czy te stare pędy można wyciąć i czy już nie jest w tym sezonie za późno :?:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja przycinałem borowkę jeszcze wczoraj. Rany smarowałem pastą funaben. Jak podają na http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/borowka.html "...Cięcie prześwietlające wykonujemy na przedwiośniu, przed ruszeniem wegetacji. Można też wykonać cięcie letnie, zaraz po zbiorze owoców, pamiętąjąc jednak, że robimy to przy pogodzie słonecznej i suchej..."
Pozdrawiam Andrzej.
ala88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 maja 2006, o 10:09
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Czesc widze ze mam do czynienia z ludzmi ktorzy wiedza co nieco o borowce...
Ja jestem na razie nic nie wiedzaca ale wraz z mezem planujemu posadzic borowka na dzialce 81 arow ale nie wiem czy nasza ziemia jest odpowiedznia . Jutro zawozime ja do badania. Czy jest ktos kto wie cos o rynku zbytu bo nie ukrywam ze chcemy rozpoczac uprawe ale nie pod katem zjedzenia tylko sprzedania a z tym jest podobno ciezko?
ekopak2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2006, o 11:12

Post »

Witam fachowców od borówki. Mam pytanie czy zapobiegawczo teraz na wiosnę stosuje sięjakieś środki grzybobójcze i owadobójcze.[/b]
ekopak2005
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przeczytaj
- http://www.borowka.org/index.php/borowka/ochrona
- http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/borowka.html
Borówka wysoka raczej nie wymaga intensywnej ochrony (profilaktycznej) przed szkodnikami i chorobami.
Pozdrawiam Andrzej.
ekopak2005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2006, o 11:12

Post »

Bardzo dziękuję za informacje.
ekopak2005
Awatar użytkownika
Zosia098
50p
50p
Posty: 87
Od: 24 kwie 2006, o 18:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Moi Drodzy
Czy nie jest jeszcze za późno na sadzenie borówki. W przyszłym tygodniu mam okazję pojechać do miasta i rozważam możliwość zakupu 6 - 8 krzewinek. Dzwoniłam do sklepu i mają kilka domian, sama nie wiem co wybrać. na pewno zakupię Bluecrop, którą wszyscy zachwalają. W sklepie mają ponadto odmiany:Darrow, Sunrise, Patriot, Northland , Brigitta, Rubel, Bluegold. Jeszcze będę czytać w polecanych przez Was linkach o doborze odmian. MOże ktoś poda orientacjnie ile torfu kwaśnego trzeba zakupić pod 8 krzaczków. Np. jest pakowany w worki 80 litrowe (11 zł worek). Pozdrawiam ;:1
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Wiec najlepiej kup każdy krzaczek z innej odmiany.Dobry jakosciowo torf maja np w castoramie-po 8zł za worek bodajze 80l(albo nawet 90l-nie pamietam dokladnie).Na 1 borowke powinnac dac minimum pol takiego worka(najlepiej caly)-ale wiadomo ze wzgledu na cene sie oszczedza.Jezeli masz gdzies w poblizu jakis tartak to mozesz pomieszac z trocinami,heblowinami lub nawet rozdrobniona kora drzew iglastych(najlepiej zeby nie byly swieze tylko takie zlezale)+ ten torf+zwykla ziemia.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”