Borówka amerykańska - 1cz.(08.2005-05.2006)

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
aniab
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 18 maja 2007, o 10:48
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post »

będę podlewać je regularnie :D

a czy mimo tego, że posadziłam je w kwaśnym torfie i obsypałam kwasnymi trocinami, muszę je dodatkowo w przyszłym roku nawozić Erazmie?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

nemo56 pisze:Jeżeli borówki uprawia się w donicach, należy zabezpieczyć ich system korzeniowy, przed większym mrozem.
Przykrycie w styczniu folią krzewów borówki skutkuje przyśpieszoną wegetacją i owocowaniem nawet do 30 dni wcześniej.
Jakoś nie mam przekonania do folii. Ale oczywiście mogę je zmienić pod wpływem osób doświadczonych. Czy to ma być folia zwykła czy perforowana? Czy dajesz ją bezpośrednio na krzaki, czy na jakieś rusztowanie? Kiedy ściągnąć?
Waleria
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

A jak wysoka jest finalnie borowka?

Post »

Witam,

mam dwie odmiany borowki Bluecrop i Brigitte(?) na razie sa to male 2 - letnie krzaczki.
Jak duze beda te rosliny? Nie chce posadzic za blisko innych krzaczkow.

Pozdrawiam :roll:
j.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Trzeba zapewnić im dobre nasłonecznienie. Nie sadż więc wysokich krzaków liściastych i iglastych w promieniu najmniej 2 - 4 metrów. By dobrze owocowały nie mogą rosnąć w cieniu! http://poradnikogrodniczy.pl/borowka.php
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

witam,

ale jak DUZE beda finalnie krzaki borowki? Na 2 metry wysokie??


:?: :?: :?:
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Borówka amerykańska II część......

Post »

:oops: :P
Cześć piszę w sprawie " dtlissa".
Jak już ktoś wspomniał istotny jest odstemp pomiędzy sadzonkami.Ale ab borówka owocowała musi być sadzonka męska i żeńska inaczej nie będzie kwitła....
Jeszcze jedno ,ja aby nie kupować torfu kwaśnego/bojest dość drogi/
pozbierałem korę drzew iglastych,dosypałem amoniaku wg.przepisu na opakowaniu.
Po trzech miesiącach leżakowania powinna nadawać się do dosypywania pod krzak... ;:87
...fezo...
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Borówka amerykańska II część......

Post »

:oops: :oops:
PRZEPRASZAM
w sprawie tej korypod borówkę chodzi oczywiście o MOCZNIK ,sprawdziłem w książce..........fez..... :oops: :oops:
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witam!!!

Na działce którą kupiłam w ubiegłym roku są dwie borówki . Jedna z borówek miała dużo liści ,a mniej sporych owoców ,druga natomiast odwrotnie. Będąc wczoraj na działce zobaczyłam , że ta pierwsza jest teraz bardzej okazałm krzaczkiem . Myślę ,że powinnam je nawozić jakimś nawozem o odczynie kwaśnym .
Proszę o poradę jakim i kiedy to zrobić . Jak często dokarmiać borówkę . ;:88
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Borówka amerykańska II część......

Post »

:oops: :arrow:
cześć ewkapaw...
Fajne pseudo.Do rzeczy....Po trzech latach od posadzenia borówkę trzeba przyciąć to znaczy
stare odrosty i słabe/wiotkie/,w ten spos.ją wzmocnisz i będzie miała więcej owoców.Ja tak robię.Pozatm można ją zasilić kwaśnym nawozem sztuczntm....f.... ;:23
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Re: Borówka amerykańska II część......

Post »

Mam dwuletnie krzaczki borówki , maja one po dwa głowne pędy po 1,5 m i pare krotszych po 30 cm.na razie od posadzenie borówek nic przy nich nie robiłam,Owoców mam bardzo mało, czy w tym roku mam przyciąc pędy ? Na jaka wysokosć?A co z tymi krotkimi , bocznymi gałązkami wiotkimi?Kiedy przyciać, tak żebym miała w tym roku owoce i kiedy zasilic nawozem i jakim:-)
pozdrawiam i licze na odpowiedz:) :wink:
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

Ekspertem nie jestem, ale napiszę jak ja to robię.

3 lata temu na wiosnę, zakupiłam 2-letnie krzaczki borówek. Nie wiem jakiej płci 8) ale dwóch odmian wspomnianych w powyższych postach.
Co roku wiosną, gdy zdejmę okrycia zimowe (okrywam jeszcze, wszak biegun zimna :D ) rozgarniam trochę korę, którą są obsypane, oczyszczam z trawy i innych niepotrzebnych roślin, dosypuję kwaśnej ziemi-zakupionej w sklepie ogrodniczym- i zasypuję korą, także uzupełniam świeżą. Nie pamiętam gdzie przeczytałam, czy na opakowaniu nawozu do borówek, czy w Działkowcu, ze borówki zasila się 3 razy co 3 tygodnie, a należy skończyć do połowy czerwca. Tak też postępuję, i w każdym roku mam owoce, na obydwu krzaczkach.

Nie zgodzę się z tym,że muszą rosnąć na słońcu. Moje mają słońce rano i przed południem, po południu są już w cieniu. Aha! podlewać trzeba obficie i regularnie. A do obcinania, to podobno w pierwszych latach nie powinno sie obcinać, jedynie sanitarnie.Ale ja obcięłam kilka pędów, żeby uformować krzaki i nic się nie stało. No i zapewniłam podpory. To wszystko.

Pozdrawiam!
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Borówka amerykańska II część......

Post »

:oops: :roll: :lol:
Ja jeszcze w sprawie tej borówki.
Otórz kupiłem ją wraz z "instrukcją obsługi" w znanym zakładzie w Gnieżnie.Wynika z niej że na wiosnę wycinamy cienkie pędy zagęszczające środek.Cięcie zmierza do tego by pęd miał 6 - 8 pędów głównych.Wmarcu zasilać nawozem o dużej zawartości potasu.np.siarczan amonu.POZDR........fez......... ;:36
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja zasilam 3 razy w roku siarczanem amonu. To wystarczy.
Pozdrawiam Andrzej.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”