Borówka amerykańska - 1cz.(08.2005-05.2006)

Drzewa owocowe
Zablokowany
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

hanka55 pisze:Ale siarczan amonu, to azot ( liście, wzrost) i siarka ( zakwaszenie) -NH4)2SO4.
Potas to symbol K, a forma chelatowa i zakwaszająca to siarczan potasu(potaż) - K2SO4, najczęsciej z domieszką tlenku magnezu MgO.
I co w związku z tym? Nie zrozumiałam , w koncu jaki nawóz pod te borówki sypac?Siarczan amonu czy siarczan potasu?
pozdrawiam serdecznie
Ula R
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Siedmiokropka pisze:Ekspertem nie jestem, ale napiszę jak ja to robię.(...)
dziękuję biedroneczko siedmiokropeczko:)
Ile TY masz krzaczków? Gdy przyciełas kilka pędów w celu uformowania krzaczków, to miałas w tym samym roku owoce? Ile masz głownych pędów w jednym krzaczku? Jaki nawoz stosujesz? Jestem jeszcze zielona, mimo iz przeczytałam duzo postów o uprawie borówek.
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

mia63 pisze: I co w związku z tym? Nie zrozumiałam , w koncu jaki nawóz pod te borówki sypac?Siarczan amonu czy siarczan potasu?
Ja podsypuję od kilku lat jak pisałem siarczan amonu.
Producent podaje: "Nawóz zakwaszający glebę. Do nawożenia iglaków, borówek, azalii. Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie, przeznaczony do stosowania przedsiewnego na wszystkich uprawach o odczynie gleby obojętnym i alkalicznym, a na glebach kwaśnych tylko pod rośliny lubiące taki odczyn. Skład: 21%N, 25%S. Opakowanie: worek 2kg."
Pozdrawiam Andrzej.
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Dziekuje Erazm.Te dwa kilogramy starczy na ladne pare latek..
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

ja też polecam Bluecropa, nie dość że bardzo smaczny, to w uprawie działkowej nie wymaga żadnego opryskiwania. I ten piękny kolor na jesień..




Ciąg dalszy wątku tutaj:
- Borówka amerykańska - 2cz.(08.2008-.... N.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”