Truskawki - cz.5

Drzewa owocowe
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Otwieram sezon truskawkowy , mało i drobne , ale smakują wybornie .
Obrazek
Lufcik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 cze 2022, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Stare zachwaszczone truskawki

Post »

Witam szanowne forum. Mam taki o to mały problem i chciałbym się poradzić co zrobić żeby nie zmarnować truskawek.
Otóż mam kawałek poletka na którym rosły sobie truskawki i rosną w sumie dalej tylko że przez dobre trzy lata nie było przy nich nic robione. Rozrosły się dziko i są totalnie wymieszane z chwastami wszelkiej maści jednak dalej nawet owocują. Chciałem je jakoś odratować tj. wykopać przekopać całość położyć agrowłókninę i wkopać znowu. Poradzicie jak i kiedy się za to zabrać żeby nie popadało mi to wszystko ?
Z góry dzięki i pozdrawiam serdecznie :D
seebbek
100p
100p
Posty: 141
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Może najlepiej zacznij od nowa w innym miejscu,przygotuj sobie podłoże,pobierz pędy że starych truskawek jeśli zależy Ci na tej odmianie. Trzy lata to nie mało jak na truskawki....
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Mi sarna zjadła całe poletko truskawek, jak tylko odsłoniłem włóknine by kwiatki się pozapylały. Teraz zostały takie odrosty i niedojadki. Aż szkoda, bo był ogrom kwiatów.


Z wielkoch plonów są tylko takie ochłapy.

Obrazek
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1885
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Zaczynają dojrzewać, :heja
Na razie truskawkopoziomki i jakaś niemiecka odmiana od znajomej.

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Truskawki - cz.5

Post »

W poniedziałek rano przed wyjazdem tak prezentowała się moja beczka z truskawkami. Ciekawe co zastane dziś wieczorem po powrocie. ;:224


Obrazek


Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Pewnie gołe krzaczki, truskawki zjedzone :lol:
Wygląda to fajnie, zrób aktualne zdjęcie.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 620
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Do tej pory miałem różne odmiany ale zmieniłem miejsce nasadzeń to stare truskawki usunąłem ale jeśli chodzi to które odmiany są najwcześniejsze to Flair z 3 dni później Vibrant Alba Alleegro następne 3 - 4 dni Honeoye , Clery , Malling C. , Aprica .
Z najwcześniejszych miałem odmiany Vibrant -smaczny , Honeoye – najgorszy smak jakie jadłem , Clery, Aprica smaczniejsze ale 1 - 3 dni próżniejsze od Honeoye .

Mam obecnie odmianę Vibrant która zaczęła owocować 24 maja ale niestety od 7 czerwca plon jest coraz mniejszy , a po 15 czerwca będzie koniec owocowania . Drugą odmianę którą mam to późna Judibell która zacznie owocować od ok 25 czerwca a więc nie mam odmiany która będzie owocować po 10 czerwca .
Którą z nowych odmian wczesnych lub średnio wczesnych warto zakupić ze względu na smak , wielkość i plenność ? :?:
jagusia111

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Ja kupiłam Florence, Elkat, Pegasus i Judibell. Chciałam właśnie rozłożyć sobie późniejsze odmiany w czasie, a tu się okazało, że trzy pierwsze zakwitły i zaowocowały w tym samym czasie. Wg rozpiski powinny zaczynać w różnym czasie. Judibell dopiero zawiązuje owoce więc rzeczywiście jest późniejsza. Smakowo najbardziej odpowiada mi Pegasus. Jak smakuje Judibell dopiero się dowiem jak dojrzeje.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

:wit
Jagusia111 sadzonki były zielone, czy frigo? U mnie frigo w pierwszym sezonie owocowały wszystkie razem, a dopiero w drugim zgodnie z deklarowanym terminem :)
Pozdrawiam Eugenia
jagusia111

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Zielone, kupowałam we wrześniu. Może to przez ciepłą zimę. Zobaczymy w przyszłym roku.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

W tym sezonie mam okazję sprawdzić Grandarosę i Rumbę . Na zachwyty za wcześnie .
Jedna i druga teraz zaczynają dojrzewać , w opisach wczesne . Owoce smaczne , duże ,
ale nie rewelacyjne .
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

:wit
Obrazek
Teraz mam Christine i Elkat. Ta pierwsza dojrzała nieco wcześniej, ale smaku to tam w obydwu nie mogę się doszukać. Ot, takie zwykłe truskawki, ładne, plenne, twarde. Ale aromatu i smaku nie za wiele. Jagusia111 napisała o Pegasussie, że jest dobry, może go wypróbuję, jak teraz wysadzę frigo, to pod koniec sierpnia jeszcze coś zbiorę, czy już liczyć na przyszły sezon?
Pozdrawiam Eugenia
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”