Truskawki - cz.5

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Tegoroczny sezon jest super dla truskawek. W tym roku rozsadziłam 3 wielkie kępy truskawek i odświeżone małe sadzoneczki mają zaskakująco dużo owoców :)
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Mam 220 sadzonek z czego jakieś 140 trzylatków i 80 dwulatków. Na razie jest 70kg, ciekawe ile będzie, ten sezon jak zauważyli poprzednicy jest dobry.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Jak tam u was truskawki , sezon w pełni ? U mnie przez suszę zdrobniały , ale za to mocno
słodkie .
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

U mnie ten rok w truskawkach i nie tylko ,lekko a w sumie bardzo zwariowany , truskawki Kent, Polka , Pandora dojrzewają w podobnym czasie co sprawia że nasilenie zbioru jest maksymalne a miało być długo i na spokojnie :) . Nawadniam , bo sucho i zaczęły drobnieć .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Pandora już owocuje ? Pewnie pierwszoroczna ? U mnie dopiero się zbiera . Dokupiłam
Malwinę to sprawdzę , jaka jest różnica w terminach owocowania . Bez nawadniania
truskawki pewnie by padły . U siostry owoce wyglądają jak ugotowane , muszę poszukać
co to za przyczyna .
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Pandora trzy lata temu była sadzona wiosną na agrowłókninie . Tej wiosny sadziłem Panona żeby był zapylacz no i Pandora pokazała na co ją stać wystarczyło kilka kwiatów zapylacza bo bez tego było na prawdę kiepsko (kilka dojrzałych owoców ) .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Co dałeś jako zapylacz ? Ja do zapylania Pandory mam Thurigę , ale moim zdaniem
za wczesna , w tym roku dokupiłam Malwinę . Sadzona wiosną , dopiero teraz kwitnie .
Wczoraj znalazłam ogromną truskawkę na Pandorze , truskawka gigant . Dam jej
nowe miejsce , bo chyba ma za ciasno , niech pokaże co potrafi .
Danon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lis 2017, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

W tym roku moje truskawki nabawiły się mączniaka. Po domowym oprysku z sody tył liścia wygląda tak:
Obrazek
Brązowe plamy. I teraz czy to dobrze, czy to źle ;:153
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Anulab ,dla Pandory jako zapylacz dostałem w gratisie Vikodę , ale marnie mi rosła i w końcu padła , w nowym zamówieniu zamówiłem Panon jako zapylacz ( i urzytkowy :wink: ) dla Panona też otrzymałem Vikodę .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Ja dla Pandory kupiłam Malwinę i Thurigę . W przyszły roku roku dopiero się przekonam
czy pokrywają im się okresy kwitnienia , bo ten rok jako pierwszy nie jest miarodajny .
Mam jeszcze póżną Alfa Centaurii , ale mi nie smakuje i z niej rezygnuję , chociaż może
kilka zostawić bo z nią akurat okresy kwitnienia się pokrywały . ;:131
U mnie truskawki jakby przechodziły drugą młodość po ostatnich opadach odżyły i jest
co zebrać .
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Witam, mam problem ponieważ nie wiem czy postąpiłem dobrze. Rozmieszałem worek 25 kg yara complex z workiem wapna 20 kg w granulacie. Zrobiłem mieszanki i podsypałem po szczycie na każdy krzak bezpośrednio pod korzeń , a krzaków z 17 tys. Wszystko posadzone na agrotkaninie. Dlatego taki system nawożenia bo nic innego już niezda egzaminu. Z kąd pomysł na wapno?, nie robiłem analizy gleby ale pełno skrzypu polnego wiec świadczy że pH pewnie bardziej kwaśne. Wiadomo że jesienny nawóz najważniejszy bo odpowiada za plon owanie w przyszłym roku. Z tad pytanie czy postąpiłem dobrze?, jeśli źle to czy idzie to jakoś naprawić?? Plantacja nie wapno wana była przed posadzeniem, a sądziłem rok temu
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Krs27 , truskawki wolą lekko kwaśną glebę , http://niepodlewam.blogspot.com/2013/10 ... owych.html .
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Truskawki - cz.5

Post »

U mnie rozmnażanie sadzonek idzie w najlepsze. Mam te "giganty" ze wschodu. W trakcie rozmnażania sadzonki wytwarzają dużo rozłogów. W pierwszym najbliższym miejscu liścia na rozłogach wyrastają pędy z kwiatami. Zaskakująco kwiat żółty jak w albinosie(ananasowym) jak widzę w necie. Jeden już przekwitł. Zobaczymy co z tego wyrośnie. Jutro wrzucę fotkę.
Mam tę moc - Sylwek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”