Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Drzewa owocowe
Zablokowany
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Ja z kolei sadziłem na jesień 2016 Reliance i Redhaven. Na pierwszej jest obecnie około 20 owoców wielkości orzecha włoskiego a na drugiej 50 nieco mniejsze. Mają też nie najgorsze przyrosty zwłaszcza redhaven. Przed wczoraj je palikowałem bo już się powoli przechylały. U mnie pomaga chyba fakt,że ziemia jest ciężka, gliniasta i mimo suszy jest wilgotno, trochę popadało a na dodatek zrezygnowałem z koszenia traw aby ziemia nie była wystawiona na działanie słońca. No i brak kędzierzawości (pojedyncze listki).
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Dzisiaj zauważyłem że na 3-letniej nektarynie Harco kilka owoców jest podwiędniętych. Nie obrywałem zawiązków. Nie wiem czy je oberwać, czy zostawić. Na pewno ją dzisiaj wieczorem podleje jak nie popada deszcz.
areks90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 mar 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Witam. Na mojej moreli Harcot wszystkie liście(oprócz jednej gałęzi) "oklapły", kolor maja raczej normalny tylko wyglądają na zwiędnięte. Co to może być?
Awatar użytkownika
Arii
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2015, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

areks90 pisze:Witam. Na mojej moreli harcot wszystkie liście(oprócz jednej galęzi) "oklapły", kolor maja raczej normalny tylko wyglądają na zwiędnięte. Co to może być?

Może od upałów, przyjrzyj się, rano powinny być normalne. Wiele roślin tak się broni, aby woda zbyt szybko nie odparowywała.
areks90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 mar 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Arii pisze:
areks90 pisze:Witam. Na mojej moreli harcot wszystkie liście(oprócz jednej galęzi) "oklapły", kolor maja raczej normalny tylko wyglądają na zwiędnięte. Co to może być?

Może od upałów, przyjrzyj się, rano powinny być normalne. Wiele roślin tak się broni, aby woda zbyt szybko nie odparowywała.
to juz trwa ponad tydzień ;/
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

U mnie na Zaleszyckiej identycznie, znalazłem lochy pod korzeniami. Zasypuje i zamulam, ma nadzieję że przeżyje.
Rozważam przywiązanie do drzewka kotów na sznurku żeby wyjadły szkodniki ;)
Chyba że to nie gryzonie....
paras
100p
100p
Posty: 144
Od: 22 lip 2012, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Mam problem z moją brzoskwinią. Nie znam niestety odmiany. W tym roku zawiązała jakieś 30 owoców. Są już sporej wielkości, wazą ponad 90g. Tylko, że KAŻDY owoc jest pęknięty koło szypułki, tak że podczas deszczu woda wlewa się do środka pestki i szybko gnije. Już kilka takich owoców wyrzuciłem. Ostatni raz owocowała chyba 3 lata temu i pamiętam był identyczny problem. Mało który owoc dotrwa w całości do dojrzenia. To wina jakiejś trefnej odmiany, czy może jakieś braki?


Obrazek

Obrazek
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

3 lata temu kupiłam w Obi nektarynę Harco.Na zdjęciu były piękne czerwone nektarynki.W tym roku owocuje ale owoce nie są w ogóle podobne do tych ze zdjęcia.Drzewko przy kupnie miało ukształtowaną koronę kotłową ale do pozostałych moich brzoskwiń też nie pasuje.Oto ono

Obrazek


Obrazek



Obrazek
Przykładowa jedna z moich brzoskwiń,jest rozłożysta

Obrazek
Owoce nie pasują do nektaryny a kształt drzewa do brzoskwini więc co to jest??
Pozdrawiam Ewa
paras
100p
100p
Posty: 144
Od: 22 lip 2012, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Ewao4, owoce wyglądają jak brzoskwinie, bo mają włoski. Chociaż przyznam, że drzewko wygląda podobnie do mojego Harco, czyli ma ciemniejsze i większe liście niż brzoskwinia i mocniejsze pędy.
Tak wygląda moja Harco:

Obrazek
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Pokrój korony to bardziej kwestia formowania, a nie odmiany.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 800
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

@Ewao4 - jeżeli owoce będą miały zielonkawo-biały miąższ i dojrzeją +/- wrzesień, to masz podkładkę.
Pozdrawiam,

J
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

To znaczy co z tą podkładką??Zdziczałe drzewko??A takie było ładnie uformowane w koronę kotłową z pustym środkiem :( A co to może być za podkładka?
Pozdrawiam Ewa
artur912
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 mar 2017, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna - 2cz. (2018 - )

Post »

Jest to odmiana Rakoniewicka. Stara polska odmiana jedna z lepszych na nasz klimat. Stosuje sie ją jako podkładke do szczepienia.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”