Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Drzewa owocowe
Zablokowany
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Post »

W ubiegłym roku szczepiłem pod koniec lutego z drzewa na drzewo. Nie przyjęły mi się dwa (100%) szczepienia na przystawkę boczną. Raczej dlatego, że nie zasmarowałem uciętej podkładki maścią i wyschła. Z kilkunastu szczepień przez stosowanie nie przyjęło mi się jedno. Zapewne z powodu zbyt krótkiego nacięcia (miejsca łączenia). Miało około 1,5 cm. Na początku czerwca poprawiłem już z nacięciem około 3cm i dwa tygodnie później miałem nowe listki. Zraz na wszelki wypadek był schowany od lutego w pojemniku z piaskiem w piwnicy. W tym roku też w lutym będę szczepił. Tylko dwa drzewka, w tym jedno na przystawkę. Zobaczymy, czy się uda :) Maść do zabezpieczenia przed wysychaniem kupiona :)
A tak przy okazji to zaszczepione zrazy zaczęły dawać oznaki życia na początku maja. U mnie wtedy wszystko zaczyna ruszać
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 911
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Post »

W styczniu szczepiłaś pestkowe, czy ziarnkowe ?
Normalnie rosnące w ogrodzie podkładki, czy przeszczepiałaś duże drzewa?
Slyszałem o szczepieniu w styczniu, ale w budynku na podpedzonych podkładkach
zresztą są filmiki na których widać, jak taśmowo robią szczepienia no cóż firmy ogrodnicze muszą podpędzić i szczepić
bo nie zdąża na sezon. Przez stosowanie z nacięciem, tak obowiązkowo z nacięciem, czyli z języczkiem
szczepię ziarnkowe około 2kwietnia no i wszystko gra. Kożuchówka to nawet jeszcze z początkiem czerwca
Zielonym w zielone, czyli taką metodą jak agrest szczepilem 22czerwca i też się przyjęlo
kazeko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 mar 2013, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Post »

Jest ciekawy film na youtube UA o szczepieniu zrazem w lecie ,tego roku sprawdzę ten sposób.
Nie wiem czy mozna wkleic link ?
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Post »

Kamil jest to siewka. Ale w jednym miejscu rosną dzikie jabłonki które mają małe kwaśne jabłka.
Stare jabłonie wysoko szczepione na wysokości 150 cm drzewka obcięte przez właściciela z odbudowująca się korona.


Obrazek


Obrazek
A tutaj odrosty podkładek, ciekawe jakie będą jabłka.


Obrazek

Obrazek
A tutaj była Malinówka ale się złamała, od spodu wybiła podkładka i miała jabłka żółte ale w smaku nijakie.
Obrazek
A tutaj siewki nn , mam plan zaszczepić na nich Mutsu.


Obrazek



Obrazek
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Post »

Wielkie musiały być te jabłonie i wiekowe, bo wysoko szczepione, widzę, że też sporo przeszły. Na 3 zdjęciu poszły piękne odrosty z podkładki wygląda na to, że owocują.
Ja bym się bał szczepić mutsu na siewce :roll: Ponieważ nic by go nie hamowało i by rosło na 10m do góry pewnie
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Post »

Ja tam się nie boje co mi zależy nie mam nic do stracenia , może i tak być ze już w drugim albo trzecim roku zaowocuje to go przyhamuje.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
kubryn84
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 kwie 2018, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, okolice Bydgoszczy

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. III

Post »

seedkris pisze:Może macie zdanie na temat maszynki do szczepienia? Są takowe w sieci pokazane. Jak to się sprawdza do szczepienia cienkich zrazów, do 5mm?
Nie polecam ;:222 Ja takową zakupiłem z alli...W sumie za śmieszne pieniądze. Jednak żeby miało sens szczepienie tym specjalnym sekatorem zrazy muszą być minimum te 4-5 mm. Trzeba jednak przyznać, że dla początkujących osób to fajna sprawa a i skuteczność przyjęć całkiem wysoka.
Co do terminów szczepień w moim przypadku był to marzec i też wyniki były zadowalające, ale w tym roku chyba spróbuję w lutym o ile będę miał czym szczepić :wink:


Zapraszamy do części 4 wątku - https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4&t=122928
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”