Sadzenie krzewów owocowych

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 693
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Sadzenie krzewów owocowych

Post »

seedkris pisze:Chodzi mi o powody. Dla czego ludzie to kupują? Jaki jest ukryty mechanizm tego zjawiska. Raczej to nie aspekt ekonomiczny, tak sądzę.
Mechanizm ma podłoże psychologiczne. Ludzie są niecierpliwi bo chcą po zimie bardzo szybko poczuć wiosnę, są bardzo stęsknieni wiosny, słońca, ciepła i wegetację kojarzą właśnie z wiosną. Podobnie jak nasadzenia wiosenne. Dlatego kupują jak najszybciej, bo "skowronek śpiewem woła wiosnę.." i jak by nie śpiewał to wiosna nie przyjdzie.
Co do postępowania z tak rozwiniętymi roślinami, to jest lekarstwo.
Ludzie przeważnie kupują kilka sztuk sadzonek (bo to już wystarcza aby zaspokoić poczucie szybszego przyjścia wiosny), tak jak kolega kupił dwa agresty, porzeczka i dwa pięciorniki.
Trzeba sobie skołować trzy kubły po 5-10l, napełnić ziemią i do jednego wsadzić porzeczkę ,do drugiego agresty a do trzeciego pięciorniki i z tym do ciepłych pomieszczeń i dobrze doświetlonych. Zwyczajnie niech te sadzonki rosną już sobie, a za miesiąc spokojnie się je wysadzi do gruntu już ukorzenione z bryłą.
Skoro ja trzymam dwa drzewa figowe w pokoju 4x4m to chyba na trzy kubełki z ziemią każdy miejsce znajdzie na ten miesiąc czy nawet dwa. Przecież to żadna filozofia. :tan
Witam, jestem Adam.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie krzewów owocowych

Post »

Można tak zrobić, jednak trzeba dopilnować aby podczas sadzenia wsadzić rośliny z cała bryła korzeniową bo pewnie krzaki puszczą już korzonki i szkoda by było je uszkadzać drugi raz. Ziemie proponuje zrobić mieszanke czarnoziemu, ziemi z ogordu, torfu i kompostu, żeby była przepuszczalna ale nie zbyt lekka.
mateos
200p
200p
Posty: 223
Od: 12 mar 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie krzewów owocowych

Post »

Można tez zastosować worek siatkowy np. po ziemniakach lub warzywach. Łatwo się wyciąga z doniczki i bryła korzeniowa jest w całości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”